Vnetje mehurja

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

tema odprta - 23. sep 2008 13:02 | ogledi: 12.267 | odgovori: 24

Pozdravljeni!

 

Ko se začnejo obdobja hladnega vremena, imam pogosto vnetje mehurja. Zanima me če kdo ve za kakšna naravna zdravila, ki pomagajo in kako naj v bodoče preprečim pogosta vnetja, ki so zelo neprijetna. Hvala za vsak namig in odgovor!

 

sonchek

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

23. sep 2008 13:23

-veliko pijače (voda, čaj, pogojno naravni sokovi) -nogavice -ko že malo "peče", meni pomaga, če se uležeš v toplo posteljo s toplim termoforjem na spodnjem delu trebuha -če je prehudo, pa ursi čaj in "herbion kapljice za ledvica in mehur" veverica

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

23. sep 2008 13:36

pozdravljena tudi meni so tovrstna vnetja redni problem-preventivno jemljem kapsule brusnic,pijem brusnični čaj in sok,ki ga kupim v lekarni,ravno sedaj pa jemljem "Urinary tract"-kapsule od sensilaba-meni pomagajo,seveda zraven pa ogromno tekočine. če te zanima še kaj več,mi piši na zs. vsekakor bom pa vesela kakega novega nasveta,če ima kdo podobne težave,mogoče priporočate še kaj? lep pozdrav vsem... cheleste Sporočilo je spremenil(a) cheleste dne 23. sep 2008 13:38:59

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

23. sep 2008 13:39

Pri nas imamo zelo dobro izkušnjo z brusnico. Hčerka je imela kar nekaj vnetij (eno za drugim), pa niso pomagali niti antibiotiki. Kljub temu, da ni dopolnila 12 let sem ji pripravljala ursi čaj (vedno svež). V lekarni so mi ursi čaj odsvetovali (zaradi starosti), zaradi slabih izvidov pa je zdravnica vztrajala pri njem. Res je pomagal. Po nasvetu prijazne farmacevtke v lekarni, sem nabavila brusnični sok (zelo drag - mislim da je liter cca 4€) vendar je tako kisel, da ga hčerka ni mogla piti, zato sem ga pila sama. Potem pa so mi svetovali brusnico v obliki kapsul (dobijo se brez recepta). Le - te je hčerka jemala v skladu s priloženimi navodili in od takrat naprej (moram potrkati) nimamo problemov z vnetji. Kapsule brusnice pa so v naši domači lekarni vedno na zalogi. Priporočam tudi vam, da poskusite. In seveda tako kot je svetovala veverica: veliko, veliko piti. mami1

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

23. sep 2008 13:46

Tudi jaz prakticiram kapsule brusnic - po nasvetu zdravnice. Vsak dan popijem z navadno vodo. Brusnični sok pa je prekisel tudi za moj okus in moj želodec. Ne sme pa se ga mešati z nič drugim kot z vodo, ker sladkor izniči učinek brusnice. Klea

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

23. sep 2008 14:07

Tudi jaz sem ena tistih, ki imajo težave s tem, čeprav moram potrkat, da zadnje čase manj pogosto. Prisegam na brusničine kapsule, najboljše so od fidimeda. Jemala naj bi jih za preventivo, vendar se na njih spomnim, ko se pojavi tisti smotan občutek, da nekaj ni vredu. Vzamem dve kapsuli in je stvar v redu. Če sem doma, si dam še topel termofor na mehur. Se pa ful pazim - nobenega sedenja na mrzlem, v avtu imam vedno armafleks zraven - pride dostikrat prav. Ursi čaj tudi zelo pomaga, vendar je to najbolj ogaben čaj, kar sem jih kdaj pila. tigris

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

23. sep 2008 14:08

Ja, ko že dobim vnetje, jemljem kaplice herbion in pa šumeče tablete od phytovescenta, ki zelo pomagajo. Za v bodoče si bom nabavila še torej kapsule brusnic. Hvala vsem za pomoč!

 

sonchek

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. sep 2008 14:09

Zlata rozga - se jo še da dobiti v naravi. Vitamin C (meni je bilo čudno, a iz več virov sem slišala). Po moje pa ni tako važno, kateri čaj piješ, važno je le, da je tekočine OGROMNO. Sicer je pa meni najbolj pomagal antibiotik. Atina

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

23. sep 2008 16:56

Prisegam na brusnicni sok in kapsule. Brusnicni sok lahko zmesate z kaksnim sladkim ,ali ga osladkate,ker tudi tak zelo ucinkovito deluje. V Ameriki prodajajo osladkanega in pomesanega z drugimi sokovi in prav taksnega zdravniki priporocajo pri vnetjih mehurja in tezavah ledvic. Preizkuseno deluje. Pozdrav! daabul

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti