Potenje nog pri otrokih

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

tema odprta - 17. sep 2008 8:58 | ogledi: 4.260 | odgovori: 7

Imam eno veliko težavo. Moji 6-letni hčerki se zelo potijo noge. Ali katera (kateri) od vas pozna kakšen učinkovit domač recept. Za odrasle je seveda veliko krem, sprejev, pudrov, za otroke pa to naj ne bi bilo primerno. Stvar je precej moteča, saj nogice hitro smrdijo, čeprav zelo skrbimo za higieno.

Lep dan!

Zelda

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. sep 2008 9:10

jaz sem mojim kar v nogovičke natresla malo otroškega pudra za ritko kadar gresta pa na športni dan ali pa v planine pa naredim to še danes pri nas pomaga anaeva

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

17. sep 2008 10:19

Priporočam bombažne nogavičke/žabice s čim manj elastana in zračne copate iz naravnih materialov. Sama se na daleč izogibam raznim sintetičnim obuvalom, poleg tega sta otroka najraje bosa (beri "v nogavicah") in imam potem več težav kot s potnimi nogami z zamazanimi nogavicami, ki jih ave-rexi-dashi-arieli... pri 40 stopinjah ne operejo, pa da si Bog... Irena

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

17. sep 2008 10:25

Zelda vsekakor otroci ne smejo biti brez bombažnih nogavičk v čevljih ali copatih. Preizkušeno pomaga tudi puder, kot je omenila že anaeva. Momogrede - piškotek, kupi prašek v Mullerju in bodo oprane nogavičke kot nove. LP pujsek

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

17. sep 2008 10:48

Ne pomaga...... Edina še kar uporabna reč je, da jih od časa do časa vržem v lonec in na štedilniku prekuham (bele športne nogavice)... pa še takrat, po pravici povem, o belini ne morem govorit; fuzbal igrišče ima neko posebno blato gor, pa trava je nekam trdovratno zelena Pa se ne sekiram kaj dosti... Irena

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

17. sep 2008 10:52

Punce, hvala! To s pudrom bom poskusila, bombažne nogavičke, zračni usnjeni čevlji in copati-to pa že prakticiramo. Hči je žal to "nesrečo" podedovala po očetu. Lp! Zelda

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. sep 2008 11:18

piškotek je napisal/a:
Ne pomaga...... Edina še kar uporabna reč je, da jih od časa do časa vržem v lonec in na štedilniku prekuham (bele športne nogavice)... pa še takrat, po pravici povem, o belini ne morem govorit; fuzbal igrišče ima neko posebno blato gor, pa trava je nekam trdovratno zelena Pa se ne sekiram kaj dosti... Irena
Piškotek, jaz sem to zagato rešila tako, da preprosto - ne kupujem več belih nogavic. Pri mojem sinu namreč vsi posegi, ki ji tudi ti prakticiraš, ne pomagajo (tudi športni copati se znotraj umažejo in so čiste bele nogavice že zaradi tega takoj obarvane po podplatih)....pa mu sedaj kupujem samo še sive, modre in črne športne nogavice. Problem rešen. Opere se jih čisto normalno, bakterije in glivice pokrepajo tudi pri 60 stopinj, tistih sledi od naše rdeče kraške zemlje in pa trave (ki tudi pri prekuhavanju ostanejo na belem perilu) pa ni videti! Zelda, vprašaj za mnenje še pediatra. Sicer pa ti tudi jaz svetujem uporabo otročkega pudra. Pa tudi kopanje nog v topli vodi z dodatkom morske soli in rožnarina naj bi blagodejno vplivalo zoper to težavo. Tako sem slišala, ne vem pa, koliko je res uspeha pri potenju. Je pa vsekakor prijetno - lepo diši. mamaF - Mojca

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

17. sep 2008 11:21

Zelda, prav tako "težavo" je imela moja hčerka, ko je bila majhna.  Kupila sem žabice, ki niso imele stopal. Nogavičke smo ji menjali večkrat na dan. Prav tako copatke oz. čeveljčke. Se je pa potenje z leti omililo.   

barbara9

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti