Nenavadne kombinacije

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. sep 2008 16:30

No saj ni tako strogo za vzeti... Tako je v domačih gostilnah v mojem kraju in okolici, 15 km vstran (Kungota z okolico) je pa že druga pesem. V mojem kraju npr. se v kmečkih turizmih dobi res taka klasika, da se človek že vpraša, če ne bi raje doma kaj sam skuhal - no so svetle izjeme. Se vsem prizadetim opravičujem. Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. sep 2008 16:32

mamamiaMeni so všeč kombinacije mesa s suhim sadjem (svinjska ribica s sušenimi slivami in krhlji mandarine na primer). mamamia
Si že probala piščanca s suhimi marelicami? Fino. Sem se spomnila, da mam rada zrezke s rezino ananasa, pa rezina sira čez. Začetnica

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

10. sep 2008 16:33

To ste že čule, ka poleg pudinga kruh ješ? tumpika

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. sep 2008 16:40

nekaj starih,preizkusenih in nekaj novejsih: skuta z medom, jagode s cokolado, jabolka s salamo, fige z ovcjim sirom, prsut z melono , hruske s sirom, in nutella z mortadelo. Pa pizza s kislim mlekom namesto piva! Enkratno!(ce ga dobite seveda..., v domaci izvedbi seveda ni problemov! Lp lucka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. sep 2008 16:52

tumpika je napisal/a:
To ste že čule, ka poleg pudinga kruh ješ? tumpika
Ja, pri nas v šoli so bili že konec 70-tih tako inovativni. Kocka trdega vanilijevega pudinga je plavala v rostfraj lončku z zagatno sladkim malinovcem, zraven pa smo dobili kos kruha - vse to za malico. Uf, pa kako smo čakali dan republike - takrat smo dobili v razred vedro mlačnih hrenovk, pa še rezinico "Triglav" rolade za posladek. Pa tudi moja štajerska teta je bila od nekdaj inovativna - za Veliko noč je jedla šunko izključno na kosu orehove potice. Jaz imam pa en hit iz študentskih let - v slanem kropu kuhan ohrovt, ki ga še vročega zmešaš s koščki čim bolj mrzle pomaranče. če je bil pri roki, smo čez prelili še tekoči jogurt in malo pekoče paprike za dobro voljo. mamaF - Mojca

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. sep 2008 16:52

Nutella z mortadelo?

jasna

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. sep 2008 16:55

Jasna, prav si prebrala! Lp lucka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

10. sep 2008 17:44

Jasna , moj sin je bil ene slabega pol leta v dijaškem domu in v tem času je kar nekaj frendov prepričal, da je nutela z domačo suho salamo prva liga....

 

Jaz se pa iz svojega dijaškega obdobja spomnim vsakodnevnega obrednega pitja črne kave s stepenim rumenjakom - vsak dan smo s sladkorjem steple par rumenjakov in čez to nalile vročo črno kavo - kolk je bilo to sladko, kar strese me, če se spomnim, pa kolk holesterola smo takrat zaužile s cimrami - no pa saj takrat davno se nihče ni ubadal s holesterolom in podobnimi rečmi, tudi dohtarji ne.

rrr

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. sep 2008 18:01

PIščanca s suhimi marelicami sem že jedla, običajno tudi v božično gos dodamo, poleg jabolka, še suhe slive in marelice.

 

Všeč mi je tudi kombinacija krhke zelene solate, krhljev mandarin, pečenih piščančjih trakov in rozin, pa iranska zadeva z jajčevci - zmečkani opečeni in dušeni jajčevci z dodatkom česna, soli, popra in strtih orehov, na vrh pa čvrst jogurt in malo olivnega olja.

 

 

 

Začetnica, saj nisem mislila zares s tisto Šatjersko...razen redkih izjem res vlada pretirana enoličnost...

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. sep 2008 18:09

mamaF, mislim, da je to že kar star običaj - Velika noč je tako velik praznik, da so od nekdaj k mesu prigrizovali potico in ne kruh (to je uporabil tudi Ivo Zorman v romanu V sedemnajstem).

Moja stara mama me je naučila jesti kruh s čokolado - takrat še nismo poznali Nutele in podobnih namazov, rebro čokolade in kos kruha - paradiž (pa fajn je bilo, če je bila čokolada jedilna).

Pa še ena kombinacija, ki mi nikakor ni bila všeč -na akciji Sava (letnica ni pomembna, hehehe) so nam za zajtrk vztrajno servirali kruh, marmelado in pašteto. Ko voli, nek izvoli!

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti