Nenavadne kombinacije

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. sep 2008 20:42

palačinke z marmelado in majonezo sladoled in pečeni krompirček ajdovi žganci s tunino tulka

minja  

član od: 8.12.2007

sporočila: 41

11. sep 2008 20:43

Na sejmu rož v Padovi so kmetje ponujali debele lomljene kocke parmezana z medom. Poleg paše tudi kakšno orehovo jedrce. minja

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

11. sep 2008 20:56

Pa banane zavite v slanino in popečeno na žaru. Meni ni po godu, vsi ostali pa tako hvalijo, da sem raje tiho :) Mi pa smo v osnovni šoli zmešali navadni jogurt z veliko sladkorja :) zgleda da ima vsak vsaj en sladek spomin iz osnovnošolsih ali srenješolskih let. nitta Sporočilo je spremenil(a) nitta dne 11. sep 2008 20:59:23

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

11. sep 2008 21:05

- žlica sladkorja v kozarec piva (nastanejo zelo goste sladke pene), - na kruh namazano maslo, na vrh pa na kolobarje narezana banana, - na kruh namazana pašteta in čez žlica medu (to je imel v otroštvu zelo rad moj sin) - mali hlebček kruha, zraven pa 100 g mlečne čokolade (je bila svojčas knapovška malica) rdecapesa

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

11. sep 2008 21:27

Polnozrnat kruh s sirnim namazom in marmelado (najboljša je iz brusnic) Miške z medom, pršutom in olivami Kumare s sladkorjem Pa še najbolj meni nerazumljiva: kruh in pire krompir

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. sep 2008 21:55

frina, na kruh z banano gre nujno še cimet.

tigris, fižol s kislo smetano ij ocvirki je pri nas vsakdanja jed. pa nisva iz istih krajev, če se prav ne motim.

Potica s šunko na veliko noč je pa obvezna klasika v naših koncih.

Meni je bilo pred davnimi leti povsem nenavadno: palačinke s slivovo marmelado in solata iz svežega zelja s krompirjem, resda z navadnim oljem, pri prijateljičini mami v Kranju. Sem vljudno jedla in - bilo mi je čisto všeč.

Mi je pa še danes povsem neužitna kombinacija pomfri s kečapom....bljak...

rimljanka - zasebno mnenje

BiBaBuBa  

član od: 11.5.2008

sporočila: 62

11. sep 2008 22:46

- margarina in marmelada zmešana skupaj in šele potem namazana na kruh, - pašteta s kislimi kumaricami ali vloženo papriko, - spomnim se stare mame, ko je kruh namakala v vino in potem rekla, da ji je kruh popil vso vino , - kečap, majoneza in zenf zmešani skupaj kot dodatek k pomfriju..., - žganci zabeljeni z ocvirki in preliti s toplim mlekom, - pražen krompir na ocvirkih z makaroni in jajcem (to jedo v zasavju, reče pa se grenedirmarš); prvič jedla ne dolgo nazaj in moram rečt, da je kar okusno. BiBaBuBa

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. sep 2008 23:03

BiBaBuBa je napisal/a:
- - spomnim se stare mame, ko je kruh namakala v vino in potem rekla, da ji je kruh popil vso vino , BiBaBuBa
Stare mame so to pogosto jedle. Moja prababica je rekla, da je to dobro "za muč" (torej moč). Je pa dejansko mlada postala vdova in vodila celo kmetijo, in ne slabo. Atina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. sep 2008 7:07

rimljanka je napisal/a:

Mi je pa še danes povsem neužitna kombinacija pomfri s kečapom....bljak...

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Jaz se raje odpovem krompirčku, kot da ga jem brez kečapa. V bistvu sem pravzaprav odvisna od kečapa. Ne dam ga glih povsod, ampak imam tiste obvezne jedi kamor mora it, sicer tiste jedi ne bom jedla ali pa z izredno muko, pa še takrat se mi bo zdelo ogabno. Aja pa obvezno mora biti ful debela plast. V gostilni vedno povem naj mi dajo dvojno porcijo, da jo brez problema plačam celo flašo. Najbolj sem happy, ko vidim v kaki piceriji, da majo kar flaške na mizi, pol pa jaz to nastiskam ven hudiča pa pol. No te jedi so krompir (v oblicah, pomfri, pečen v pečici ali na žaru), hrenovke, pica, vsi pohani zrezki (od govejega do puranjega), vsa pečena perutnina, na riž ali špagete, če so presuhi, sicer ne pa mislim, da je to to. Začetnica

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

12. sep 2008 8:13

ZAČETNICA je napisal/a:
Jaz se raje odpovem krompirčku, kot da ga jem brez kečapa. V bistvu sem pravzaprav odvisna od kečapa.

 

To pa poznam... jaz bi ga najraje še zraven juhe jedla

Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti