Smučanje

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. feb 2011 10:33

O multivitamin, meni gre pa to dvoje precej skupaj.

Sicer so pa zgolj imena, uporabljam takšna ki mi omogočajo lažje komuniciranje ali uporabo. Če iščeš smučišče je težje brskati po slovenskih imenih, navigacije tudi mislim da ne uporabljajo dvojezičnosti...



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 11. 2011 10:33

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. feb 2011 10:36

OK Multi, ne vem kaj ti pri Venturinijevim odgovorm ni všeč, je povsem korektno povedala in se z njo v vsem strinjam. BTW, nimaš pojma kako se nam režijo koroški slovenci ko tako radi uporabljamo Klagenfurt, pravzaprav so ob tem žalostni. Naš odnos do slovenskega jezika je itak slabši od ne vem česa in ja, tisti, ki ne uporablja slovenskih imen za kraje ,ki jih imajo je ne le za luno ampak še kaj hujšega. hedonist

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. feb 2011 11:31

Kdo se pa prereka, po slovensko je pač Mokrine in pika. Kot je rekla Venturini, če bi bil tale forum v nemškem jeziku, bi napisali na Nassfeld. Pa ne leti to samo na bližnje kraje na našem severu.

Čeprav je pa nekaj poimenovanj skozi zgodovino že šlo v pozabo. Monakovo za München, npr. 

Loni Makaroni

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. feb 2011 12:18

V svojem zanosu prepričanja da zadevo obvladaš si površen. V mojem postu nisem govoril o vseh prebivalcih Avstrije ampak o naših rojakih, zavednih koroških Slovencih. Poudarjam , zavednihsaj je med njimi tudio veliko takih, ki to niso. Mešaš tudi pojem splošne razgledanosti z oliko in značajskimi lastnostmi. Skratka, tvoja kritika mi ne seže do srca ker je dosti premalo artikulirana, netočna in zmedena. Itak pa imate v Mariboru v svojem vsakdanjem pogovornem jeziku veliko nemških besed in verjamem, da je tudi to eden od razlogov, da te ne motijo. Pa še to- na nemško govorečeme področju kar koli že to pomeni, nisem nikoli živel, imam pa mnogo stikov s posamezniki od tam, pa tudi prekrižaril sem ta del Evrope podolgem in počez da pa skočim kdaj tja gor v šoping je pa tako ali tako jasno. hedonist

neznan uporabnik

11. feb 2011 12:52

Kaj pa način smučanja, se ta tudi kaj prevaja?

 

Sam prašam, ane?

japaja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. feb 2011 13:01

japaja je napisal/a:

Kaj pa način smučanja, se ta tudi kaj prevaja?

 

Sam prašam, ane?



japaja

Sem se spomnil na tole...

 

in prva beseda najmlajših Slovencev

naj ne bo mama,

ampak RC Elan.


 

Commis débarrasseur

neznan uporabnik

11. feb 2011 13:06

Kaj to je iz tistega "blontnega veselja" vzeto...? Hehe...

 

 

japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

11. feb 2011 13:10

Samo še tole Multi, ne samo topografija, vse teme ,kjer imamo slovenske besede naj se le te uporabljajo. Pri mojih postih tujk ne boš našel, kaj napisano kaj v slangu, na hitro , zatipkano ampak z tujkami ne smetim po forumu. V to se lahko prepričaš. In tudi to je res da na slovenski forum sodi slovenski jezik, kaj je s tem narobe ? Bodi dovolj, piši kakor češ, če pa že v kakem tujem jeziku pa naj bo to vsaj pravilno. hedonist

neznan uporabnik

11. feb 2011 13:58

Matr vola, zadnjič sem enmu tujcu razlagala, da nimam časa, ker grem na Dunaj in mimgrede v Benetke, pa sploh ni vedel, o čem govorim.

No ja, mogoče ni zaštekal, kako se gre mimgrede (ne pozna on nas, fleksibilnih Slovencev KVAK)

 

Pri nas doma so me nazjal, ker sem po angleško enemu nekam lezla (njihove besede) s tem, da sem razlagala, da pri nas, v Slovinii..... (dej mami, ne reče se Slovinia, reče se Slovenija!)

japaja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

11. feb 2011 16:17

Meni je pa smešno, kako se potem zgražajo nad uporabo tujih imen nekateri, kiskoraj v vsakem svojemzapisu pišejo malo angleško, pa spet slovensko, da smo pa še bolj kul pa še špansko, itd...

A ni to malo dvolično?

saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti