Angleški kuharski izrazi

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

25. mar 2013 14:33

brick je trsi (100g ima 34g mascobe, 7 g proteinov) kot v loncku (100g ima 25,6g mascobe, 5,7 g proteinov), kremno maslo ima vecji delez mascob (100g - 42 g mascobe, 3,5 g proteinov), skuta pa je bolj pusta (100g ima 13g mascobe, 16 g proteinov), mascarpone pa spet bolj masten (100g ima 47g mascobe, 8 g proteinov)

Za pecivo (chesecake) uporabljam skuto, dodam se malo masla ali smetane in v taki obliki mi je celo bolj vsec od originala. Klasicnim frostingom se pa na dalec izognem

"Stressed is desserts spelled backwards!"

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. mar 2013 15:19

trac je napisal/a:

 

Buttermilk je po naše pinjenec.


trac

Hm, jaz sem pa Vanjo_v_ZDA razumela tako, da buttermilk dobesedno res pomeni masleno mleko oz. pinjenec, ampak v Ameriki al kjerkoli že pa tako poimenujejo kislo mleko. Zdaj me pa, prosim, razsvetlite, če moja pamet tava v temi!

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. mar 2013 15:58

Ze od kar sem tukaj, je buttermilk kot nase kislo mleko. Odvisno od mlekarne, je kvaliteta boljsa ali slabsa.

Na pinjenec se nisem naletela. elaphus je pravrazumela. :)

torej, ce je v ameriskem receptu buttermilk, se v sloveniji uporabi kislo mleko.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 25. 2013 16:01

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. mar 2013 16:33

Meni je naš kremni sirček za cheesecake čisto super!

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

26. mar 2013 12:32

Vanja_v_zda: hvala za razsvetljenje Nikoli ne bi pomislila, da je najbolj podobno kislemu mleku... Vedno ko pišejo o "buttermilk substitutes" razlagajo o jogurtu. Sem pa v enem receptu prebrala, da lahko nadomestiš z mlekom, kateremu vmešaš limono Nekaj bi sicer nastalo, ampak kislo mleko najbrž ne...

Urša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. mar 2013 13:05

Vse je v redu, dokler prevajalci, ki prevajajo kuharske knjige o slaščicah,  vrečke pecilnega praška ne prevedejo v vrečko suhega kvasa. Imam doma namreč knjigo, v kateri je pri receptih za biskvit med sestavinami navedena vrčka suhega kvasa.... Semopred leti tu na forumu spraševala, če je katera že biskvitno testo delala s kvasom, pa so punce rekle, da ne ...

 

Ali ko je uradna prevajalsak agencija eni naši večji banki prevajala letno poročilo, in so stavek uprave "smo na dobri poti" prevedli "we are on the good road" ... To pa res glava boli.

 

Tako da je to okoli buttermilka - jogurt, pinjenec, kislo mleko - mala malica, se le vse vrti okoli mleka

mamamia

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

26. mar 2013 15:26

 

Tudi cocoa butter je bil že preveden v kokosovo maslo (na etiketi sestavin izdelka), pa še marsikaj bi se našlo.

Tako da mene strašno jezi, da so slovenski prevodi nalepljeni čez originale.

trac

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

26. mar 2013 15:41

To je pa zato, ker podjetja varčujejo in najemajo neke "kvazi" prevajalce oz. nekoga, ki pač zna malo angleško, ne pa uradnega prevajalca. Ponavadi so to študenti neke družboslovne smeri - še jezikoslovci niso. Ljudje pač mislijo, da vsak lahko prevaja. Optimist bi rekel: "Še dobro da je tako, da se lahko malo zabavamo."

Gigi_84

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. mar 2013 16:06

Ne tako dolgo smo razpredali o lektoriranju in prevajanju diplomskih nalog. Tudi pri prevodih velja - malo denarja, malo muzike. Pri kakih narobe prevedenih navodilih za uporabo pa se kaj lahko zgodi, da kaka narobe prevedena stvar nenadoma ni več zabavna, ampak postane nevarna. Tudi moja (vedno manj) tiha želja je, da bi nehali lepiti prevode deklaracij na izdelke in prilagali izdelkom originalna navodila za uporabo. Marsikatera bi google prav tako dobro prevedel kot "prevajalci".



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 26. 2013 16:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti