Peka peciva

zanima me če katera peče drobno pecivo po naročilu oz, koliko računa to storitev.

naročenih imam pet krožnikov peciva.

Hvala za odgovore.

mschafe

lpa lep dan s sončkom obsijan.

m.schafe

Pet škatel predstavlja delo/storitev majhne vrednosti (kar pomeni, da to še države ne vznemirja) in evo ti lekcije iz določanja cene. Seštej stroške materiala, določi si en pavšal za porabo elektrike in en minimalni pavšalček za obračun amortizacije opreme in določi, kakšno urno postavko boš vzela za svoje delo (recimo, postavka na študentskih servisih je lep orientir). Vsota tega ti predstavlja tvojo produkcijsko ceno. Če hočeš še kaj zaslužiti, temu dodaj svoj pričakovani zaslužek. To deliš s pet in imaš prodajno ceno za škatlo. Vendelina jr.
Pri nas stane 1 kg mešanega peciva od 9-12 evrov,s peko peciva pa ne zaslužiš zaslužiš veliko saj po mojih izkušnjah.Lep pozdrav metoda
za ceno na kg peciva sem že slišala. metoda strinjam se s tabo da se s peko ne zasluži veliko. naročilo sem dobila od ene gospe, katera pa mi je tudi ža napravila kar nekaj uslug. bojim se da bi ji preveč računala. no razmišljam res tako material, elektrika in nekaj malega za moje delo. vendelini in metodi hvala za nasvete. m.schafe
odvisno od kod si ,recimo v preboldu pečejo v eni pekarni ,je čisto za cesto in ne moreš zgrešiti.Pecivo je dobro in okusno( ni pekarna peternel) .Drugače pa je še ena gospa v Novi cerkvi,preverjeno dobre so obe kriznana

Odvisno, kakšne usluge ti je delala. Glede na to, da ti jih je naredila že kar nekaj, bi jaz mogoče premislila in se odločila, da bi računala samo material in stroške. In bi ji to tudi povedala in bi bila volk sit in koza cela. Drugače ostaja vedno tisti zoprn občutek, da si nekomu nekaj dolžen. In tebi in njej.

Konec koncev, pa saj ste že prej ugotovile, veliko itak ne moreš zaslužit.

jasna
kot je že predhodnica napisala,bi bilo lažje,če bi povedala vsaj približno s katerega konca si.... Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

punce, preberite še enkrat.

m.schafe bo pekla, ona NE kupuje.

jasna
doma sem s koroškega konca. tako sem tudi razmišljala , da računam samo stroške materiala in elektrike. m. schafe m.schafe
Če delam po naročilu za bližnje, s katerimi si "menjavamo" usluge, ki jih obvladamo, računam samo material, če delam za "tuje" pa nekako tako, kot je opisala Vendelina. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/
No, mene pa zanima, koliko stane ena torta - sadna, 25 cm, tičino, pa še kaj gor. V bistvu me zanima, koliko računate ve, ki delate to doma, koliko stane v slaščičarni in koliko stanejo druge torte v slaščičarni - npr. maslena krema in narisan nek motiv gor (klasika)? Zelo bom vesela odgovorov in hvala! matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti