Koliko pulta?

turururu  

član od: 27.11.2007

sporočila: 72

3. sep 2008 19:44

Ja, kot je napisala nb, špajzo obdrži. Ko smo kupili nedokončano hišo je imela špajzo. Vsi so jo hotel podreti, da bi bila kuhinja večja. Čeprav sem bila malo v dvomih nisem dovolila. Šele po nekaj letih sem ugotovila kako prav sem imela. turururu

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. sep 2008 20:00

Vendelina jr. je napisal/a:
Atina, če hočeš še malo "medkuluturnega" dialoga - napredno uporabo bideja so pa potem prakticirali v javnih hišah (se tudi v Millerjevih delih to omenja) in sicer tisti bide s curkom navzgor, da je ženska, čim je njena stranka odšla, uporabila bide in je curek vode navzgor spral vse oziroma čim več sledi njene prejšnje stranke. Kar je bilo tudi eno redkih sredstev proti spolno prenosljivim boleznim in tudi kot kontracepcija se je obneslo... Tudi če boš kdaj spet gledala kultni Zadnji tango v Parizu, dogajanje je postavljeno v eno obskurnho hotelsko sobo - v tako, kjer računajo najem na uro - in tam tudi kraljuje bide.... Evo, čisto vsako kozlarijo se da tudi v en kuluturno umetniški kontekst postavitiv... Znam še nekaj bidejevskih, ampak so preveč veristične. Človek se res najhitreje nauči butastih stvari in najkasneje jih pozabi.... Vendelina jr.

 

Zadnji tango v Parizu se dogaja v stanovanju, ponujenem v najem, vsekakor za dalj, kot samo kakšno urico. Oba protagonista ga želita najeti. Ali je prostor mračnjaški in kaj v njem dominira je seveda stvar percepcije.

Citati so načeloma boljši, če so vsaj približno točni.

 

nola

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. sep 2008 21:23

lesnik je napisal/a:
Vse tiste, ki ne veste, kako bi uporabljale bide, naj vprašam: a se greste potem po vsaki veliki potrebi stuširat al kaj? Pri nas smo navajeni, da se umijemo v bideju. Pa ne da natankamo vodo notri in se potem namakamo v umazani vodi. Pod tekočo vodo, da ni bakterij. In smo ves čas čisti in se fajn počutimo. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/
Pri nas vse ostanke odstranimo kar s papirjem, stuširamo se pa 1x na dan. Packi smo, pa tega do zdaj še vedela nisem. Atina

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

3. sep 2008 21:41

Jaz pa si prav ne morem predstavljati, da ne bi imela bideja. Prav gotovo bo tudi v hiši ko/če jo bomo enkrat imeli. Tudi pri nas se uporablja tako kot pri lesnik, se pravi po vsaki potrebi in to ne tako, da bi si ritke namakali v stoječi vodi ampak tako kot roke pod umivalnikom. Ne zdi se mi ravno leglo nesnage in bakterij, ker ga čistim ravno tako pogosto kot umivalnik in kad, ki sta taka, da se verjetno nobenemu od članov kulinarike ne bi gnusilo umiti se tam. Razumem, da se nekaterim zdi nepotreben (ker ga niso navajeni, ker se umivajo drugače ali pa iz kakega tretjega razloga), ne zdi pa se mi primerno, da ga razglašajo za bedast izum. Konec koncev bideje še vedno prodajajo in vgrajujejo. Glede pralnega stroja - če imate prostor kje drugje (klet, utiliti, kurilnica???, ga daj tja. Totalno kazi estetiko kopalnice in če niste zelo disciplinirani se na njem sami od sebe znajdejo kupčki umazanega perila, kadičke z namakajočimi se majčkami... ines

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

3. sep 2008 21:48

Atina je napisal/a:
lesnik je napisal/a:
Vse tiste, ki ne veste, kako bi uporabljale bide, naj vprašam: a se greste potem po vsaki veliki potrebi stuširat al kaj? Pri nas smo navajeni, da se umijemo v bideju. Pa ne da natankamo vodo notri in se potem namakamo v umazani vodi. Pod tekočo vodo, da ni bakterij. In smo ves čas čisti in se fajn počutimo. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/
Pri nas vse ostanke odstranimo kar s papirjem, stuširamo se pa 1x na dan. Packi smo, pa tega do zdaj še vedela nisem. Atina
Joj koliko packov poznam!!!!! In mi smo tudi med njimi Niti sanja se mi ne, zakaj bi se po opravljeni potrebi morala umivat (ok, razen če bi mi to zapovedovala vera), saj poznamo toaletni papir, oljne robčke, pa še kaj. Paloma je dala na trg tudi vlažen toaletni papir. In mislim, da vse te papirnate pogruntavščine popolnoma zadovoljivo opravljajo svojo nalogo, jutranje in večerno tuširanje pa tudi. Kako pa ljudje, ki čutijo potrebo po umivanju vsakega obiska toaletnih prostorov preživijo kje drugje, recimo v restavraciji, na obisku, otroci v šoli,...? Issi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. sep 2008 22:16

Ja, očitno je ene 95% ljudi n svetu tovrstnih packov...sem med njimi

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. sep 2008 23:54

lesnik je napisal/a:
Vse tiste, ki ne veste, kako bi uporabljale bide, naj vprašam: a se greste potem po vsaki veliki potrebi stuširat al kaj? Pri nas smo navajeni, da se umijemo v bideju. Pa ne da natankamo vodo notri in se potem namakamo v umazani vodi. Pod tekočo vodo, da ni bakterij. In smo ves čas čisti in se fajn počutimo. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/
A veš, da v glavnem res, to pa zato ker je moj jutranji ritual tak, da pride velika podreba skoraj vsakič na vrsto pred tuširanjem. Sicer pa se mi, dokler sem zdrava in nimam problemov z npr. hemeroidi, ne zdi prav življenjskega pomena umivanje tazadnje po veliki potrebi. Pri roki imamo pri nas vedno wc papir, pa oljne robčke in se mi zdi čisto zadovoljivo. Konec koncev tudi v službenih in javnih straniščih ni ravno na voljo bidejev.... mamaF - Mojca

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

4. sep 2008 9:11

Zelo dobra razlaga uporabnosti bideja. Očitno je, da ga midva ne potrebujeva, ker si ... no, ker sva packa!

Hvala.

Dilema je še shramba. Bomo videli, večinoma pa mi vsi odsvetujejo, da jo podrem.

katti

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. sep 2008 9:16

Bide je praktičen "v tistih dneh", ko se je luštno večkrat umit, vsaj če imaš močnejše krvavitve, pa da se ti ni treba vsakič slečt do nagega in it pod tuš. NI pa nujen del kopalniške opreme, nekak tako kot pisoar se mi zdi - če je, ga uporabljaš, če ga ni, ga ne pogrešaš. Veri

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

4. sep 2008 9:26

Glede menstruacije maš pa prav, sem ga tudi kdaj uporabila, ko sem bila mlajša (kakšna nezgoda)

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti