Izlet avstrija

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

tema odprta - 28. avg 2008 13:49 | ogledi: 4.826 | odgovori: 7

V nedeljo bi naredila en izlet po Avstriji.

Je komu kaj znana dolina ob reki Malti? Baje je dolina slapov in neka gorska cesta (mogoče kdo ve, kakšna je cestnina). V mestecu Gmünd pa je muzej Porschejev - komu kaj znano (vstopnina, se splača ...)?

Še kaj drugega zanimivega tam okrog?

Noel

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

28. avg 2008 14:43

Nataša, hvala, to sem videla, ampak ni nič napisano, kakšne so cestnine, vstopnine ... Kaj pa mogoče kdo ve, kakšna je cestnina za Grossglockner? Noel

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. avg 2008 14:48

Vsekakor je to en fleten izlet. Dolina Malta je res nekaj posebnega - sami slapovi, a ne taki čisto navadni, zaradi sestave tal voda teče na čisto poseben način. Za cestnino ne vem več kakšna je, a kaj posebnega pač ni. Na koncu si lahko ogledate tudi elektrarno in muzej kamnin. Vsekakor je obvezno iti še na Reisseck z zobato železnico - nekaj posebnega zaradi strmine in tudi jezer na vrhu. Gre se iz Kolbnitza. S Porschejevim muzejem je pa tako - vidiš lahko nekaj res posebnih starih modelov in za navdušence je to v redu. Meni je bil pa vsekakor veliko bolj všeč pohod po starem mestu - ena malo večja Radovljica, vsa "spucana in speglana" v nulo, lokalčki na trgu in ena trgovina, strup za mojo denarnico. No, v nedeljo bo zaprta. Lisa

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

28. avg 2008 16:10

Grossglockner: dnevna karta 28EUR za avto in 18EUR za motor.

LP, V.

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

29. avg 2008 10:05

Punce, hvala lepa za vse odgovore! Super ste! Bom poročala. Noel

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

1. sep 2008 14:16

Izlet je uspel in ta dolina je čudovita! Gmünd je krasno mestece, kot je povedala že Lisa. Planinska panoramska cesta Malta pa je tudi čudovita! Cestnina je 16 eur, kar sicer ni malo, ampak se splača! Na vrhu je ogromno akumulacijsko jezero, nad njim gore (skoraj 3-tisočaki), včeraj je bilo čudovito vreme, modro nebo brez oblačka ... Priporočam! Noel

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti