Nadev za torto žogo

neely  

član od: 22.8.2007

sporočila: 19

tema odprta - 27. avg 2008 14:28 | ogledi: 4.753 | odgovori: 19

Lep pozdrav vsem!

Sicer nisem ravno nova na kulinariki, vendar se mi je prvič pojavil problem pri pečenju torte, ki ne vem kako naj ga rešim. Na tem forumu ste vedno polne dobrih nasvetov, zato sem se odločila da vas povprašam oz prosim za nasvet!

Moj fant praznuje konec tedna rojstni dan in ker je nogometni navdušenec mu bom spekla torto v obliki žoge (celotne ne le polovičke) in rad ima predvsem sadne torte. Zdaj pa ne vem kako jo naj napolnim oz namažem - naj jo probam izdolbsti in nekako napolniti ali naj režem po plasteh? Kako ste jo vi delale/bi jo delale, da ne bi postala polomija in se sesedla? pa seveda da ne bo le lep videz temveč bo tudi dobra za pojesti...

aja seveda pa bo imela podstavek iz biskvita, da bo lepo stala in bo oblečena v ticino maso!

neely

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

27. avg 2008 14:38

Nekaj imam za tebe če ti se ljubi brskat ~pojdi na časopis ,hrvaški je,ŽENA,v spodjem desnem kotu je mala ikona kuharjev-klikni,potem v recepte--imaš po kategorijah(--koplji,išči..)tam je ena luštna "lopta"!!!Sej bi ti prilepila povezavo pa neznam(mogoče kasneje-otrocihelp)! senka

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

27. avg 2008 14:42

povezava -CROCHEF.COM! senka

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

27. avg 2008 15:00

to sem imela v mislih-začetnica-hvala! senka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

27. avg 2008 15:23

senka je napisal/a:
to sem imela v mislih-začetnica-hvala! senka
Se še priporočam. Začetnica

neely  

član od: 22.8.2007

sporočila: 19

27. avg 2008 15:25

hvala za vse linke in odgovore! ampak večina takšnih tort je le polovičnih in narejenih s pomočjo raznih rulad in krem. nisem dovolj dobro pojasnila, kako bom jaz delala! imam tortni model za polovico žoge in bom tam notri spekla biskvit - do tu ni problemov glede oblike... zdaj me skrbi predvsem kako jo naj nadevam, da ne bom uničila preveč oblike in da bo torta stala (ne skrbi me glede ravnotežja, bolj glede tega da se ne bo sesedla vase). nadev pa mora biti vsaj v eni polovici sadni, jaz pa sem vedno delala po načinu smetana + sadje pa me skrbi, da bo prevelika teža za tako rahel nadev? lepljenje polovičk in krasitev mi ni problem, ne vem le kaj bi bilo bolj pametno ali jo rezati in namazati ali izdolbsti in napolniti? upam da ne kompliciram preveč in da dobim še kakšen nasvet. neely

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. avg 2008 15:36

Neely, v čem naj bi pa ta žoga stala/bila obešena/pripeta? Meni se tu pojavi en konstrukcijski problem - namreč, če nimaš posode (nekaj kot prozorna bowla in potem jo nafilaš in potem se ukvarjaš samo še z zgornjo polovico in na to temo so pa že pripete fotke), kamor bi fiksno postavila polovico žoge, potem je tu zgodbe konec. Ker kakorkoli boš obračala, podlagala itd itd, bo teža zgornje polovice naredila svoje in ob vse skupaj zelo speštano. Jaz bi na tvojem mestu redefinirala idejo. Praviš, da bi to spekla fantu, ergo si še v mladi odrasli dobi in fant tudi. V tej fazi moški pojedo vse, kar dobijo (saj to tudi kasneje.... Naj dobi človek eno torto (magari polžoga) in desert na afterpartyju in sicer ti z majčko nogomentega dresa in spodaj nova linžerija. To so darila za velike fante. Torte žogice marogice pa se delajo za majhne fantke. Tiste do prve triade osnovke. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 27. avg 2008 15:40:31

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

27. avg 2008 15:38

Saj je napisala, da bo imela podlogo iz biskvita, ampak jaz mislim, da se bo ta podloga sesula in ne žoga... nevem! Začetnica

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

27. avg 2008 15:52

In pri celi žogi se pojavi problem rezanja takšne torte, no, vsaj jaz bi ga imela......

Drugače pa, če imaš model za polovico žoge, bi mogoče pečen biskvit prerezala na štiri dele in enega sredinskega odstranila, ter ostale tri vmes namazala s kremo (s kremo nadomestiš odstranjeno količino biskvita)... Tako ne bi pokvarila izgleda krogle... Tako nekako si jaz predstavljam...

Nisem pa še delala, tako, da sem težko pametna...

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti