Grem na triglav

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

tema odprta - 22. avg 2008 9:15 | ogledi: 2.049 | odgovori: 11

29. avgusta se odpravljam na Triglav. Odločili smo se, da bomo tam tudi prespali, pa me zanima kakšne so cene v kočah?

Lep pozdrav

pandapanda

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

22. avg 2008 9:17

http://www.gore-ljudje.net/vsebina/planinske- Na tej strani imaš telefonske številke vseh planinskih koč v Sloveniji, pa najbolje da pokličeš in vprašaš! Uživaj na Triglavu, pa lepo vreme ti želim! saša

pandapanda  

član od: 24.11.2007

sporočila: 102

22. avg 2008 9:23

Spagon, res hvala za pomoč, sem si že izpisala nekaj številk pa jih bom poklicala. Lep pozdrav pandapanda

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. avg 2008 10:22

Ta vikend je Triglav "in". Zaradi obletnice 1. vzpona štirih srčnih mož na naš vršac, to se je zgodilo 24. avgusta 230 let nazaj.

Loni Makaroni

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. avg 2008 11:40

Čao, vsekakor pa je v planinskih postojankah čez vikend sigurno potrebna rezervacija. Cene: okrog 28 EUR, če nimaš popusta. Lep pozdravček, S.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

22. avg 2008 12:44

na strani pzs imaš v pdf cenike koč po kategorijah če pa si član pd pa je spet malo več ugodnosti anaeva

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. avg 2008 13:11

Loni je napisal/a:

Ta vikend je Triglav "in". Zaradi obletnice 1. vzpona štirih srčnih mož na naš vršac, to se je zgodilo 24. avgusta 230 let nazaj.

Loni Makaroni

Menda 26. avgusta. Sicer pa res ni tako pomembno, glavno, da so bili gor!

LP

cervus

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. avg 2008 13:26

Verjetno bo odveč, če ti bom napisala, da se primerno obuj in da, ne glej ne levo ne desno, ko se boš morala množici mimoidočih odmakniti, na vrhu prodajajo pive, pivo spij, ko si v dolini.

SREČNO!

Anamarija

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 23. avg 2008 17:29:52

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

22. avg 2008 13:28

oj

Kaj naj rečem vsem,ki se odločite da se boste vzpeli na Triglav ste občudovanja vredni,ker jaz pa se ful bojim da ne bi zdržala in se zelo bojim.

Ravno danes pa se je odpravil tudi moj mož ,ki si je blazno želel ,da se vzpne na Triglav.

Sedaj je že na Kredarici in kaj ugotovi da mu je odpadla peta na gorskih čevjlih sicer so mu nekako zalepili vendar sem zelo živčna ali bo vse v redu ker ga še vseeno čaka vzpon na Triglav in nazaj.

V sebi čutim zelo nemiren občutek saj se bojim da se mu kaj ne pripeti zato vas prosim ali je že imel kdo kakšen tak primer in kako se je rešilo.Zelo bom vesela vsake prigode saj bi me malo pomirilo.

Tok sem živčna da bi ga kar naprej klicala ,samo vem da ni dobro in da bi ga preveč obremenjevala,zato rajši počakam da me pokliče sam in  pove da je vse ok.

Mi je kr odleglo da sem se malo spovedala,ker mi čas sploh zdaj zelo počasi gre naprej in do jutri je še dolga

vsem lep pozdrav     

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. avg 2008 13:44

Lepo se pomiri, saj je pot na Triglav zelo dobro zavarovana in še zdaleč ne najbolj zahtevna v SLO. Teniske sicer niso primerne, malo slabša peta na planinskem čevlju pa se mi ne zdi razlog za paniko.

Mene, ki se zelo bojim višine, je prvič zvilo, da sem se obrnila na pol poti. V drugem poskusu (čez dve leti) sem sicer prilezla gor, vendar precej s strahom. Sem pa videla, da leze gor narod vseh starosti- od otrok do precej ostarelih planincev. Najbolj sem si zapomnila tipa, ki je lahkotno laufal gor v kratkih telovadnih hlačkah. Naslednje leto smo gor popeljali tudi naše najstnike.

 

LP, V.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

22. avg 2008 14:02

Pika, moji trije fantje so se par let nazaj podali na Triglav in sine je obul moje (le dvakrat nošene) planinske čevlje, ki so kar nekaj let nerabljeni počivali v omari.

Ne vprašaj, kakšna groza me je bila, ko so prišli nazaj in povedali, da se mu je že na poti navzgor odlepil podplat na enem čevlju in kmalu po spustu s Kredarice še drugi. Na Kredarici so mu podplat prvega čevlja sicer zalepili, vendar zadeva ni držala, zato si je podplate dobesedno privezal k čevlju - vem, da si je to težko predstavljati, toda tako je bilo.Ravno zaradi tega pravijo stari planinci, da čez šivane čevlje ga pa ni.

Čeprav verjamem, da so današnji pohodni čevlji dobri, bistveno lažji in neprepustni za vodo.

 

 

Bodi prepričana, da bo vse v redu in se bo živ in zdrav, predvsem pa zadovoljen, vrnil domov.

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti