Makov biskvit z orehi-recept?

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 20. avg 2008 14:41 | ogledi: 10.549 | odgovori: 6

Prijateljica mi je iz italijanske Tirolske prinesla koscek odlicnega makovega peciva z orehi. Koscek je bil zelo majhen,lahko sva le ugibali, da so notri orehi in mak, bil je zelo temne barve,kot da bi bila zraven se cokolada ali kakav po vrhu pa je bil premazan s kremo ali marmelado in zelo gosto posut z makom.Verjetno gre za tipicno sladico,ker je zadnji koscek kupila v slascicarni kot lokalno specialiteto.

Malo sem pogledala po italijanskih receptih, vendar ne najdem nic podobnega, vecja moznost je, da je kak podoben recept v nemscini, ki je pa ne obvladam bogvekaj.Vem,da je mak Mohn,naprej je pa mizerija... Ali morda katera-i kateri pozna to sladico ali vsaj priblizno razlicico?

Namrec- pecivo je tako zelo dobro, da sem si vtepla v butico, da moram na vsak nacin dobiti recept!!!

Hvala in lep dan se naprej!

Lp lucka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. avg 2008 14:49

lucka52, pot pod noge in na izlet tja, saj je lepo tam, Monte Bondone, Val di Fieme, Trento,...da o Segonzanu ne govorim... mimogrede pa stopiš v slaščičarno, kupiš košček ali dva, očaraš prodajalca in dobiš recept...(tale je za srečno pot!).

rimljanka - zasebno mnenje

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

20. avg 2008 14:56

Ja Rimljanka, hvala, ce bi imela kako leto manj,bi morda rcelo koga" ocarala" ,a tako se pa bojim, da mi bodo dali recept za pozgano zupo namesto za makov kolac....heheh., -sem pa tudi na to pomislila, v skrajni sili bom zagotovo sla...upam pa, da kdo pozna kaj podobnega! Lp lucka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. avg 2008 14:22

Lucka52, a daš vsaj povedati a je bilo to bolj v "šarkelj" formatu kot pri prešnjem postu ali bolj v oglatem biskvit formatu ali pa je bilo mogoče tisto, ko zamešaš jajca, čokolado, mak...itd in na koncu nabašeš še beljake in to v kipniku kuhaš? DA vidim, v katero smer je treba razmišljati... Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

21. avg 2008 18:21

Vendelina, tocno take barve je bil kot na tej sliki, peceno v pekacu za plum cake,samo da je po vrhu bila se (verjetno, sumim ampak ne ne vem) kaka pomaranca mermelada razredcena z likerjem-lahko da je Grand Marnier mi je namignil moj zlahtnik,ki je doma v tej stroki in kar naj bi prispevalo k tistemu enkratnemu okusu... Saj sem naredila nekaj podobnega danes -zelo dobro, ampak dalec od tega... - Kozamurnik in Rebecca, hvala. http://www.dagmarsdesserts.com/images/mohnkuchen_slice.jpg Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 21. avg 2008 18:25:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti