Biskvit za torto v pekaču od pečice

ringarajcek  

član od: 25.6.2008

sporočila: 9

tema odprta - 6. avg 2008 8:58 | ogledi: 10.747 | odgovori: 13

Lep pozdrav.

Za sinov rojstni dan bom spekla večjo torto. Nisem se še odločila, ali bo po receptu za nutella torto ali bo biskvit orehov. Bom pa pekla tri plasti v velikem pekaču. Ne vem, kako naj količinsko prilagodim sestavine. Ali bo za eno plast biskvita vredu 5 jajc in ustrezno ostalega (da ne bo čisto tanko, hkrati pa ne predebelo)?

Hvala.

ringarajcek

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. avg 2008 9:07

Ne vem sicer, kako se bo obneslo po receptu za torto, ampak jaz iz 5 jajc naredim ravno tapravo rulado. Zato imam občutek, da bi bil tvoj biskvit pretanek. Zadnjič sem delala malo večjo torto (sicer ne v velikem pekaču iz pečice) in sem porabila 22 jajc. Odvisno je seveda tudi od kreme in pa kako visoko torto bi rada, ampak jaz bi vseeno dala kakšno jajce več za plast. matilda

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

6. avg 2008 9:20

Rajši pojdi na"ziher"in pomešaj dve masi za Nutelo,jaz sem pekla za sinov rojstni dan in sem bila navdušena,ni padel dol,veliko ven pride,otroci veseli ... senka

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

6. avg 2008 9:38

Jaz bi na tvojem mestu pekla  po receptu, ki ga ima katka lopatka v svojem albumu.Kolikor daš orehov toliko manj moke.Si ne predstavljam kako boš tako velik biskvit lepo enakomerno razrezala, vsaj jaz imam težave z rezanjem.

lp

mizarka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. avg 2008 9:39

Jaz se obicajno cisto matematicno lotim takih predelav - preverim volumne pekacev. Ce primerjas povrsine tortnega modela (26cm) in pekaca (40x36cm) potem je pekac cca 3x vecji kot tortni model. LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. avg 2008 9:48

Po mojih izkušnjah je biskvit iz petih jajc za pekač v velikosti pečice dovolj za eno plast. Če delam tako veliko trotno osnovo, vedno pečem vsako plast posebej in potem ni nikakršnih težav z rezanjem, pa še različne osnove lahko narediš, na primer eno običajno, eno orehovo in eno čokoladno, ali morda eno mandljevo (čisto brez moke) in dve običajni. Kakor pač želiš oziroma glede na nadev.

 

Mamamia

mamamia

ringarajcek  

član od: 25.6.2008

sporočila: 9

6. avg 2008 10:18

Seveda biskvita ne bom rezala, ampak bom spekla tri plasti zaporedoma. Bom dala 6 jajc, da bo za zihr - torej za vsako plast "eno nutella torto". ringarajcek

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. avg 2008 10:57

Peci "biskvit ki ne pade dol", ta zelo naraste, ziher bo dovolj. Atina

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

6. avg 2008 11:03

jaz sem se zadeve že nekajakrat postopila in sicev sem vedno uporabila recept za pecivo ki ne pade dol!!!, spekla sem tri in to v pekaču od pečice, zadeva ni niti predebela niti pretanka, samo dobro moraš potem navalažiti . nazadnje sem delala pol sadno in pol čokoladno, okrasila pa sem jo s smetano ker s tem najlažje zkriješ kakršne koli lepotne napakice(pobarvala sem smetano, nafilala v vrečko za zamrzovanje in nabrizgala okoli in povrhu, vmes pa sem z drugo barvo smetane, naredila napis., ti pa lahko na sredino položiš kako slikico in jo "prilimaš" z marmelado,...... plopsa

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

6. avg 2008 12:22

Jaz spečem iz 10 jajc v pekaču iz pečice po receptu, za pecivo, ki nikoli ne pade dol. Za lešnikovega ali orehovega dam moke 350 g in dodam 100 g lešnikov ali orehov. Biskvit prerežem z nitko, nikoli še nisem poiskusila to varianto za tri plasti, mogoče naslednjič. Lp, Klavdija http://kamnitnik.moj-album.com/album/1048193/?os=9

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

6. avg 2008 13:08

Ojla, tudi jaz ponavadi preračunam volumen. Saj imaš skoraj pri vsakem receptu napisano, za kolikšen premer torte je biskvita in potem samo preračunaš na volumen pekača iz pečice. Tudi jaz sedaj delam biskvite po receptu, ki ne pade dol in zamenjam ustrezno količino moke z drugimi sestavinami(kokos, čokolada, orehi, lešniki....). Bom tudi jaz pekla v kratkem veliko torto, kar v pekaču od pečice. Okusa še ne vem, pač kakršne bodo želje, okrasila bom pa kar s smetano in sliko na hostiji, pa par rožic in bo bomba. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti