Koliko mesa za pinik?

lily72  

član od: 6.7.2008

sporočila: 1

tema odprta - 6. jul 2008 22:19 | ogledi: 14.861 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Imeli bomo piknik za 20 oseb. Pekli bi čevapčiče,pleskavice, kotlete in pivske klobase.

Koliko česa naj kupim , da ne bo preveč al pa groza!!) premalo?

Hvala!

lily72

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

7. jul 2008 6:57

To sem pred časom spraševala jaz.

Odvisno od tega ali boste jedli enkrat ali večkrat, kakšni mesojedci bodo na pikniku, kakšne bodo priloge.

Približno pa lahko računaš od 30 - 50 dag mesa na osebo.

 

stara

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. jul 2008 11:06

Jaz sem, kar se mesa tiče, popolnoma "bosa", pa sem bila dvakrat zadolžena za nabavo za piknike s starši in otroki ob koncu šolskega leta. Potem sem za nasvet najprej vprašala svaka, kuharja. Ta pravi takole: odvisno od količine in vrste prilog se ponavadi na osebo računa od 200 do 300 g mesa (za otroke pol manj). Sicer pa ponavadi vprašam (kaj kupiti in koliko) kar mesarja v mesnici in do sedaj je bilo še vedno vsega ravno prav. Če je mešana družba (sploh odrasli - otroci) je najboljše, da je vsakega malo - po mojih izkušnjah imajo otroci čevapčiče in majhne klobasice dosti raje kot velike kotlete, odrasli pa uživajo tudi v piščančjih bedrih, zrezkih itd. mamaF - Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jul 2008 11:27

Pa na perutničke ne pozabi! Mmmmmmm ... Sicer je pa odvisno tudi od tega, koliko časa bo piknik trajal: ali se bo peklo samo enkrat ali "v dveh rundah". Atina

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

7. jul 2008 11:35

kaj boste pa poleg jedli? solatke?zelenjavo? moncika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2008 12:04

Na večini piknikov je ponavadi tako, da je mesa na koncu preveč, da pa je strašno povpraševanje po vodi in neslakanih osvežilnih pijačah... Vendelina jr.

lily72  

član od: 6.7.2008

sporočila: 1

7. jul 2008 12:27

Moncika - zraven bom naredila šopsko solato, pa kumarično v kisli smetani, pa kar tak narezan paradižnik in papriko! Začeli pa bomo ob 15 ih, tak da bomo jedli enkrat! Mislila sem kupiti takole: 4 kg mletega mesa 20 kotletov 2 kg pivskih klobasic Atina-moj pa noče perutničk, je rekek, da jih me bo pekel, ker morš ful ahtat, da ne ostanejo surove znotraj.:( A bo vredu? Hvala vam za odgovore! lily72

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

7. jul 2008 14:44

Jaz računam od 20 do max. 25 dkg mesa na vsakega udeleženca. Moški pojedo malo več, otroci malo manj in je ravno prav.

Je pa tudi odvisno od tega, kako dolgo traja piknik.

 

barbara9

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jul 2008 14:51

Po mojih izkušnjah na piknikih meso redno ostaja, pa ne samo meso, ampak tudi sladkarije in kruh. Solate, gaspacho, pa razni zelenjavno jogurtni pripravki, od taratorja do raite pa hitro poidejo.

Pa tudi raznih lubenic in melon nima smisla hladiti v večjih količinah.

Pametno je pripraviti večjo količino aluminijastih posodic, da se neizogibni ostanki koristno razdelijo med odhajajoče.

Obnese se tudi sistem, pri katerem se najprej pripravi manjše količine, mogoče kakšno bruschetto, po možnosti čimbolj enostavno, potem se pa udeležence zaposli s pripravo nadaljevanja - od mesa in solat do kruha - čapate na tapravem ognju so čisto nekaj drugega kot od doma prinešen, že narezan kruh.

Ko ogenj že malo pojenja, pa zagrebi v žerjavico cele glavice česna. Če bodo vsi že presiti, da bi sladko in mehko pasto iz prerezanih strokov pojedli takoj, ti bodo prišle prav naslednji dan za na pašto.

Piknik si vsaka družba pripravi po svojem okusu, meni so všeč taki, da se večino jedi pripravi na kraju samem in da se ljudje namesto športnih in drugih umetnih izzivov družijo pri pripravi skupnega obeda.

Osebno imam rada, da se pije iz steklenih kozarcev in je iz porcelana. Če se kaj polomi, se reciklira, petdeset kozarcev, krožnikov in recimo, lesenih žlic in vilic ni noben strošek niti pomivalni podvig.

Ko smo imeli študentske žure, smo redno zahtevali, da udeleženci prinesejo svoj krožnik, kozarec in pribor. Še danes imam nekaj te robe, saj smo vse seveda zamenjavali med seboj in je bil hec.

No ampak, kot že rečeno, piknik pripravlja vsaka družba po svoje, nobeden ni slab, če se tudi skazi vreme, se samo pokažejo domiselne rešitve.

Pikniki, taki in drugačni, se mi zdijo zelo lepa navada druženja in praznovanja poletja in prepričana sem, da bo tudi vaš uspel.

Mesa in vsega drugega bo seveda preveč, saj to je še edini način, da si tudi skromni ljudje ustvarimo iluzijo obilja. Nič slabega ne vidim v tem.   

  

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti