Rože med dopustom

as76  

član od: 15.10.2006

sporočila: 45

tema odprta - 6. jul 2008 15:19 | ogledi: 2.629 | odgovori: 6

Ker grem v kratkem na dopust in nimam nikogar, ki bi mi lahko zalival balkonsko cvetje vas sprašujem koliko časa so lahko bršljanke in druge pelargonije brez vode. Seveda preden grem jih bom kar "v redu" zalila.

as76

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

6. jul 2008 16:20

Meni so ostale en teden čisto ok.Je pa odvisno kakšno vreme bo takrat ko boš šla.Če bo samo sonce boš najbrž malo žalostna ko boš prišla domov.

lp

mizarka

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

6. jul 2008 16:57

Moja mami ima za v času dopusta zmontirano neko črpalko,ki jo nastavi na določeno uro in ji takrat zaliva rože.Mislim,da ji jo je oči še mal predelal,da je dovolj cevk za cel balkon.Kupila jo je že pred leti,sem pa videla da so jo pred kratkim prodajali v Lidlu. Lp ATNES

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. jul 2008 20:49

En dan prej jih temeljito zalij,potem pa,ce imas moznost v podstavke nasuj mivko in se enkrat zalij,pa bodo zagotovo prezivele,ce le ne gres na dopust za daljsi cas.Bolje je ,ce imas prostor seveda,ce jih das vse skupaj v senco,mednje pa kako vedro z vodo da pocasi izhlapeva .Sicer pa peralogonije dokaj dobro prenesejo suso. Lp lucka

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

6. jul 2008 20:58

jaz pa imam PVC korita, ki imajo dvojno dno ob strani pa plovček. Mislim, da dno sprejme okoli 4 - 6 l vode in zdrži najmanj en teden. Kolita so imeli povsod v večjih trgovinah. lp pat

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

7. jul 2008 16:48

Sama sem kupila pred sajenjem nek gel, ki ga vmešaš v zemljo in močno zaliješ, da se močno napije (Vedno pa dam v korito še kakšen kos rdeče opeke, da uravnava vlago). Če drugega ne vprašaj v kakšni semenarni za ta gel, v zemljo naredi luknjice in v njih daj gel, potem pa močno zalij, da se gel napne. Mislim pa da za bršlinke ne bo tak problem za en teden, verjetno bo vse cvetje rjavo ampak, ko boš ponovno zalila se bodo kmalu opomogle. Kaj pa kak sosed, ali družinski prijatelj. 1 x bo pa že prišel zalit. Pa mogoče še pobral pošto iz nabiralnika... lp anitram1 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 07. jul 2008 16:51:25

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

7. jul 2008 19:27

Ena moja sodelavka je napolnila plastenke z vodo in jih zapičila v zemljo v korito, sicer ni prav lepo za pogledat, sam rožice so pa preživele andreja č.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti