Podražitve

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

tema odprta - 29. jun 2008 10:32 | ogledi: 2.161 | odgovori: 6

To je res že nemogoče,kako nam vsi natolcujejo,da se ne draži tako kot mi opazimo v trgovini.Danes me je res razjezilo,kupila sem laneno seme, cena 0.81centov,na blagajni mi zaračunajo 1.04 eura. Pa rečem tam na polici je takšna cena,gremo pogledat in seveda so pozabili zamenjat ceno.Vendar,kaj me je najbolj ujezilo,da se je to tako podražilo za 23 centov.To se mi zdi pa le malo prehudo.No seveda pa so mi vrnili tistih 23 centov.Žal ne popuščam niti za cent,saj vidim kako nas trgovske firme obirajo.

dari

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

29. jun 2008 18:55

Da so cene na polici ene na blagajni pa druge smo že velikokrat opazli pri najboljšem sosedu v naši bližini.Zadnjič si je tamala kupila samo za pit in je blo tako.Prodajalki je povedala,da je to višja cena kot jo imaja na polici.Po preverjenju je dobila pijačo po ceni,ki je bila na polici.Sem v tej trgovini to v preteklosti že večkrat opazila,sicer pa tako ali tako zahajamo drugam. chappy

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

7. jul 2008 16:57

Ja tudi tako se spremlja inflacijo, ki je baje ni... saj nekaterim 23 centov ne pomeni nič, nekaterim pa veliko. Že stara mama je govorila; če manjka 1 cent, še vedno nimaš miljiona.... lp anitram1

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

7. jul 2008 18:17

Takoj se odpovem tistemu manjkajočemu centu, ki bi mi manjkal do miljona

No, šalo na stran...midva imava tudi trgovino, dejstvo je, da se zadeve dražijo, za cent, dva ali tudi euro in več....dejstvo je tudi, da se lahko zgodi, da imava na polici enak artikel z različnima cenama in dejstvo je, da če se to le zgodi (sicer se ne bi smelo, ampak včasih pač kaj spregledaš), artikel prodamo po nižji ceni  (no to pomeni, da stranki vrneva razliko med veljavno ceno in ceno, ki je pač ostala na artiklu, ki je bil še iz "stare zaloge") - dobave so praktično vsakodnevne, podražitve tudi skoraj vsakodnevne, midva imava samo štiri roke in velikokrat ugotavljava, da bi blo fajn, ko bi imel dan še kakšno urco več...

In prav nič drugače ni v velikih centrih - in zato, če sama naletim na tako situacijo,  opozorim blagajničarko in sicer zato, da gredo popravit ceno v polico, saj sem prepričana, da je cena, ki je zavedena v računalniku prava in zadnja.

 

Tako jaz vidim te zadeve

 

 

Lep dan vsem skupaj

rrr

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. jul 2008 22:31

rrr, lepo, da zadevo osvetliš še iz drugega zornega kota! Vse preveč ljudi samo pljuva po trgovcih, ki kao bogatijo na njihov račun, to, da pa cele dneve delajo in pa plačujejo račune za blago v trgovini, na to pa nihče ne pomisli. In da mogoče zaloge ne morejo vrniti proizvajalcu, pa da je treba dati delavcem plače, pa plačati oderuški davek državi, joooj, me pogreje!

 

Vsega pa res niso krivi trgovci!

jasna

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

8. jul 2008 11:26

Danes pa res ni lahko biti trgovec. To govorim kot bivša zaposlena v trgovini. Kadar je bila kakšna podržitev, vedno so bile krive prodajalke, kot, da gre denar za njih. Pa ravno tako morajo vse kupit sami, mogoče še težje kot marsikdo, saj vemo kakšne mizerne plače imajo in kaj vse morajo prenašat, da o delovnem času ne govorim. Saj je lepo delati s strankami, a kar je preveč, je pa preveč. Priznam, da grem danes bolj z užitkom po nakupih, lep pozdravček, anitram1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jul 2008 11:40

Trgpvoma Ne obira s tistimi 23 centi. Trgovina lepo služi na logiki kaj VSE je nekdo ŠE nakupil POLEG tistega artikla, ki je bil morebiti prejšnji teden v akciji, ta teden pa ni več, pa so po pomoti pozabili odstraniti listek z nižjo ceno. Vozički so večji, košare tudi. Pa tisti paketi sixpack od vsega, ki so z kakih 15 centov cenejši kot če bi kupil šest posameznih artiklov. In zato se kupec takoj odloči, da bo kupil kar dva sixpacka. Sicer sem pa ravnokar po službeni dolžnosti gledala Eurostatove podatke (Eurostat newsrealeas 96/2008 July 3rd 2008) za gibanje prometa v trgovinah. In od junija 2007 do konca maja 2008 se je v Sloveniji (ob deflatorskih prilagoditvah - skratkapodatki so realni in očiščeni inflacije) promet v trgovinah povečal za 9 odstotkov. Ergo, če kdo koga skubi, potem tisti, ki je tisti, ki je skubljen, zelo prostovoljno oskubljen. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 08. jul 2008 11:56:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti