Grčija

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

10. jul 2008 11:46

Moj sin gre letos na Krf na maturantski izlet z Mondialom. Ali ima kdo kakšne izkušnje, napotek ? Saj nam je agencija veliko povedala, do sedaj je bilo slišati vse super, pač najstniki so pametni itak za vse, organizacija samega potovanja pa se mi zdi dobro zastavljena. LENČA

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

10. jul 2008 11:54

Marinka, v katerem mestu in kdaj ste bili? Letos? Mac

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. jul 2008 13:03

Majdka, aha, to je bilo organizirano? Ker nek znanec je plaval kar tako, ko je šel pač v vodo in je bila tam v globoki . In je dal tudi to informacijo, da jih potem ni več. SE bom bolje pozanimala, hvala vseeno. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

10. jul 2008 13:14

Katka, nič ni bilo organizirano. V vodi smo bli, pa so plavale med nami. Na otok smo pa šli, da smo jih še več vidl. Ljudje so jih tam tud slikal z vodnim fotoaparatom. Na Zakintosu jih je menda največ v Laganasu. Ajd pa-pa. majda spruk traven

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jul 2008 13:57

Lenča, če gre tvoj veliki otrok na maturalca, potem ti svetujem naslednje: - kupi si ene čevlje in linžerijo (so itak razprodaje) in se s partnerjem malo poveselita (te ne poznam, predpostavljam, da si v eni družinskopartnerski shemi). Ne razmišljati o grških otokih v povezavi s sinovim maturalcem. Razmišljaj o grških otokih v povezavi s tvojim dopustom. Ker je itak totalno kontraproduktivno karkoli dobronamernega razložiti svojemu otroku, ki gre na maturalca. Ker je mladostnik takrat v fazi, ko jako slabo prenaša nasvete in napotke svojih staršev. Ker ni štos v tem, KAJ bi rekla/svetovala - štos je v tem, da STARŠI ITAK težijo. Predvidevam, da ni tako daleč nazaj (kakih 20 let ali nekaj takega), ko si bila sama toliko stara - no, kako si ti reagirala na to, če so ti starši/sorodniki dajali dobre in ljubezni polne nasvete? S hvaleženostjo in nasmehom od ušesa do ušesa???? Pa ja... Saj tam enkrat pri 22-ih začnejo otroci SPET poslušati svoje starše. Če želiš odgovornega mladostnika, potem naj sine, ko bo čas za maturalca lepo sam pripravi kufer, naj ob pravem času pove, koliko denarja bo potreboval in te stvar. Če se bo zadeve lotil odgovorno, potem si čestitaj (in si kupi še eno linžerijo za nagrado), ker si vzgojila odgovornega mladostnika. Če se bo zadeve lotil pišmeuhovsko in z ne-mi-težit pristopom, potem bo pa zadnji dan pred odhodom moledoval za denar in te stvari - potem boš pa itak imela problem (ki ti ga ne privoščim) - ker boš naslednji teden na trnih v smislu, kako se bo sine znašel na maturalcu. Saj razumem, je ni čez materinsko ljubezen - ampak, če si ti tako zaskrbljena za to, da gre sine na maturalca, da iščeš infote o lokaciji (predvidevam da za to, da boš potem te infote sinetu povedala) - potem bi bilo v tvojem in v sinetovem skupnem najboljšem interesu, da se malo omejiš. In daš v šparovček 1 EUR za vsakič, ko bi te imelo, da bi sinetu razložila, da "naj pazi nase" in ko bi imela kak napad skrbeče mame - ker s tem si boš definitivno nabrala zelo veliko evrov (s katerimi si boš kaj kupila....) Vendelina jr.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

18. jul 2008 0:24

SMILE28 je povedala skoraj vse o Lefkasu, oz Lefkadi. Najlepše plaže so menda res te strme s 100 do 300 stopnicami in so na zahodnem delu otoka. Na vzhodu so pa lahko dostopne plaže in tudi zelo lepe z drobnimi kamenčki, zelo primerne za otroke.Tu ni nobenih stopnic. Z nami sta bila triletnik in enoletnica in sta neizmerno uživala.Bili smo v Nydri-ju, ki je razpotegnjen ob cesti vzporedni z obalo in v nobenem primeru ni do obale več kot 200 metrov. Tu res vsi živijo za in od turizma, tako da se resnično počutiš dobrodošlega. Nešteto je tavern in trgonin z živili , nekaj pekarn, ribarnic, slaščičarn,ki nudijo storitve preko celega dne, tja do pozne noči. Največ pa je seveda trgovin s spominki. Skratka majhno naselje, preprosto na grški način v katerem sem se počutila tako prijetno in domače, da bi bila zlahka tam kar celo poletje, če ne celo več, kar se mi še ni zgodilo. Aki[pikapolonica]

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. jul 2008 7:43

Lenča, moj sin je bil lani na maturancu na Krfu. Agencija Jupiter jim je s sabo dala vodiče - animatorje, šola pa profesorje. Ko je prišel domov, totalno navdušenje. Animatorji so jih tako zaposlili z raznimi igrami in tekmovanji, pa grškim večerom z Metaxo, da na norije niso imeli časa niti pomisliti. Če misliš na kulturne in zgodovinske zadeve, so imeli tudi tega čez glavo. Nekaj so si pogledali in se seveda fajn imeli. Ko pa sem videla še slike, pa sem vedela, kaj je bilo tisto super. Igre odštekane , da dol padeš. Tekmoc+vanja tudi, pa ne klasična. Na primer, vsak je moral nositi sošolko določeno pot, jo tam poljubiti, spiti pivo in nazaj z njo v morje. Ali pa so sošolke morale ležati na plaži na hrbtu. Od bikinija pa do ust so jih posipali s čipsom, enega pa je imela v ustih. Fantje so ga morali od bikinija navzgor polizati in nazadnje pojesti še tistega v ustih. .... Za nas ta "stare" malo čudno, za njih zabavno, smešno, veselo.... Skratka, moj je rekel, da je užival 300 na uro, vsega pa seveda ni potrebno vsakemu narediti. Vse je prostovoljno. Animatorji so bili KUL. Mislim, da ima zelo lepe spomine, ki mu bodo trajno ostali v spominu, tako kot meni moj maturantski, ki ga še danes ne morem pozabiti, je pa takrat bilo potovanje o Jugoslaviji. Ti mu kar zaupaj, naj uživa. Saj pri teh letih pa ja že zasluži mamino zaupanje. No, moj ga sigurno. Sicer pa ti tvojega bolje poznaš, saj si ga ti vzgojila. Kyara

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

18. jul 2008 13:20

aki in SMILE28, v katerem hotelu ste pa dopustovali, sicer naju bolj mika kraj Agios Nikitas, baje bolj mirno... Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 18. jul 2008 13:21:47

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

18. jul 2008 13:52

Majamarko, mi smo bili v Nidriju, v apartmaju Santa Maura. Zelo lepo urejeni, z brezplačno klimo, sefom, satelitski TV - tudi SLO 1 in 2. Meni je bil Nidri zelo, zelo všeč, ker je polno trgovinic, tavern in prečudovitih pekarn, kjer imaš cel dan na voljo vse kar ti srce poželi. Je pa res, da se po tistih čudovitih plažah na zahodni strani otkoka, nismo več kopali na plaži v Nidriju - ker je mestece v zalivu, se mi zdi, da ima morje malo pridiha kanalizacije. Čudovita vasica pa je Agios Nikitas, majčkena in luštna, cesta pa se konča na plaži. Tja bom definitvno šla enkrat dopustovat. Tam je tudi taverna Poseidon, kjer imajo jedilni list v slovenskem jeziku, lastnik pa je nadvse prijazen. Na list papirja sem mu morala napisati eno slovensko pesmico in je rekel, da se jo bo naučil in jo bo povedal slovenskim gostom. Ja, Grki so res gostoljubni in prijazni. Joj, bi šla kar nazaj tja..... Lep dan vsem skupaj - jutri bo sonce, SMILE28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti