Grčija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. jun 2008 7:26

Jaz ti priporočam Lesvos. Od turistov še ni toliko odkrit, jih je pa dovolj, da niso samo domačini. Ugodne plaže, peščene, dobre taverne, muzika, ali pa miren del....skratka za bolj miren dopust z otroci. Imajo pa dobro tržnico, lokalne gostilne z dobro hrano, dosti je tudi kulture in zgodovine kot povsod v Grčiji. Splača se poiskati kako družinsko hišo prirejeno ra zuriste. Mi smo tako najeli. Hiša malo večja, v oddajo pa so imeli 4 apartmanje za družine. Probajte. Na Rodoru, Krfu, Santoriniju, Kosu...mi je preveč turistov in prevelik vrvež, preveč turistično, nič domače, grško. Kyara

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. jun 2008 8:44

Jaz se tudi odločujem med Grčijo, Turčijo, Djerbo,...pa me v Grčijo še najbolj vleče. Če se bo le dalo bova šla, upam vsaj, na Lefkas ali Karpatos ali Samos. Saj Hrvaška je lepa pa vse to, samo treba je drugega sveta tudi malo videti. Jelenckova

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. jun 2008 9:53

Midva se tudi letos odločava za Skiathos ali Lefkas, odvisno kaj bo cenovno primernejšega v zadnjem hipu, čakava na september, da delava takrat lušte ko bo večina že morala sesti v klopi Je bil že kdo na Skiathosu? O Lefkasu sem slišala že veliko IN zadev...se priporočam za kak info.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. jun 2008 13:49

V glavnem... večino so ti že napisali. Zadeva je visoko zasvojljiva! Edina slaba svar v Grčiji do sedaj so bili angleški turisti. Tako razšlampane, nevzgojene, dobesedno trapasto pijansko neumne horde ljudi še v življenju nisem srečala. Večina jih je v starosti med 15 in 30 let, imajo vse sorte "Reunione of class ..." torej obletnice. Oblečejo se potem vsi enako kretensko, pijani že ob enih popoldne ko mavre, če jim že uspe vstati do takrat. Sicer so pijani še od prejšnjega dne... Na nek način so mi uničili star spomin na Zakyntos, ki sem ga prvič doživela praznega in čudovitega v juniju, drugič pa po nekaj letih v avgustu. Ni za it! Grke je treba vzeti takšne kot so! Vse gre bolj počasi, veliko stvari je "šlampastih", WC papir je treba metat v koš za smeti po uporabi in ne v školjko (po izkušnjah se je tega pametno držati, njihove cevi pač niso delane za naše navade)... veliko stvari je "two minut maj frend"... ampak večina stvari v končni fazi štima. Ne iščite HASAP sterilnih gostiln, hvala bogu jih ni... So pa dobre, domače, s hrano za prste polizat. Če imaš možnost se napoti na kakega "angleško " manj infestiranih otokov - Karpatos, Lefkado, Kefalonijo, Lezbos, tudi Samos... Izogni se severni obali Krete in Krfu... ali pojdi izven sezone, ker otoka sta vseeno lepa. Drugače pa ...letos ponovno dol... kot že velikokrat. Tokrat za spremembo v lastni režiji na KEfalonijo. Še pet delovnih dni!!! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. jun 2008 14:02

Tinca, kje pa ste papir morali v koš metati? Prvič slišim, pa tudi doživela še nisem nikjer v Grčiji, ne na otokih in ne na celini. Kyara

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. jun 2008 14:13

Praktično povsod so nam že na welcome drinku to povedali, razen menda na Kreti in Rodosu pa res ne. Ekstra opozarjani smo bili pa na Krfu in Zakyntosu. Stare cevi bojda niso delane za današnji WC papir in se bojda hitro zamašijo, odtoke imajo pa itak speljane v glavnem v sredino zaliva in direkt v morje. Mi kakšnega gejzirja sicer nismo doživeli, so ga pa prijatelji in so bili kregani, ker se je seveda zamašilo zaradi papirja. Čeprav priznam , da sem jaz po mali potrebi to še nekako upoštevala, po veliki pa ne. Smo malo držali pesti in se je vedno srečno končalo!!! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. jun 2008 14:14

Kyara na Wcjih na plaži je bilo že tako, za Samos lahko dam roko v ogenj, kako je drugje pa ne vem...te pa res ponavadi prej posvarijo agencije o the zadevah

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

26. jun 2008 15:22

Kyara, bili smo na Karpatosu in tam res velja, da WC papir mečeš v koš za smeti, vendar so koše za smeti v hotelski sobi praznili večkrat dnevno. Je pa od začetka res malce čudno, ko ti vodiči in hotelsko osebje izrecno prepove metati papir v školjko. Nam so razložili, da je to zaradi izredno ozkih kanalizacijskih cevi in da se pri neupoštevanju tega pač zamašijo. Na Zakyntosu smo tudi bili, vendar tam tega ni bilo. Normalno - WC papir v školjko. Priporočala bi ti oba otoka, vendar na Karpatosu zelo piha, saj je otok sam naveden med 10 top destinacijami za surfarje. Ko izstopiš iz letala, te pozdravi močan veter, ki pa ima tudi dobro stran - kljub 38 stopnjam ni bilo vroče. Vendar meni tisto celodnevno pihanje ni bilo ravno pisano na kožo. Otok sam je pa čudovit, še ne skomercializiran. elba

aragorn  

član od: 28.5.2007

sporočila: 24

26. jun 2008 15:54

Elba, daj, povej mi malo več o Karpatosu. Letos gremo mi tja, baje res še ni skomercializiran in ravno zato smo se odločili zanj. Bili smo že na Samosu - super, enkratne plaže - in na Rodosu, ki pa nam je bil preveč turističen in instant (razlika v odnosu domačinov, trgovcev, ... je ogromna). V katerem hotelu ste bili? Migremo v Amoopi bay.

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

26. jun 2008 16:00

Ooo, tinca, tudi jaz letim na Kefalonijo, vendar čez slab mesec. Kdaj se vračate? Bi takrat prosila za izkušnje, ker ni veliko ljudi letovalo na Kefaloniji, vsaj jaz ne poznam nikogar - večina jih celo prvič sliši za ta otok. Bom res vesela vsake informacije iz prve roke. LP Mac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti