Plastenjak za paradižnik

rezika  

član od: 31.10.2007

sporočila: 45

tema odprta - 13. jun 2008 22:06 | ogledi: 5.047 | odgovori: 5

Vem, da tema ne sodi v kulinariko, a ker je ta stran tako vestno spremljana in odgovori na razne teme so resnično vredni zaupanja, se obračam na vse, ki karkoli veste ali imate izkušnje s postavitvijo pokrivala za paradižnik na vrtu. Pri nas smo letos prvič postavili hiško in jo pokrili s protitočno mrežo, vrtnar pa nam je svetoval, da jo prekrijemo s pvc folijo in to tisto, kli ima uv zaščito, ni pa nam znal povedati, kje se dobijo pripomočki za izdelavo plastenjaka, še zlasti kovinske sponke, ki bi držale folijo.

Za vse nasvete in pomoč vam bom hvaležna!

rezika

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

13. jun 2008 22:21

Mi imamo kar lesene deščice in vijake, pa PVC folijo /navadno/. Tako sadim paradižnik že tretje leto in do sedaj se je obneslo. Mreže pa nimamo, ker je že fojija dovolj. Za folijo z uv zaščito pa še nisem slišala, me pa zanima. buča

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. jun 2008 22:23

sem trikrat prebrala naslov foruma, pa sem se že resno spraševala kaj ima Jan Plestenjak s paradižnikom.... no ja v četrto sem ugotovila da ni govora o Janu

Takoj mi je na misel prišla ideja, da predvajate Plestenjakovo glasbo paradajzu, da hitreje rase

MM

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

13. jun 2008 22:51

Pa pastinjak je treba zraven paradižnika imet. ham-njam

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

14. jun 2008 9:34

Mi imamo vsako leto samo folijo navadno dosti visoko, da se ne dotika paradižnika, in imamo krasen paradižnik brez rje in drugih bolezni in ga nabiramo do mraza. Važno je, da dež ne pade direktno po njem, da ga potem rja ne nese. Je pa soseda imela zraven nas samo z kovertanom pokrito, pa je dež padal skozi in ga uničil. LP,Rmeli Rmeli

rezika  

član od: 31.10.2007

sporočila: 45

15. jun 2008 20:14

Plastenjak za paradižnik Hvala za vaše odgovore, pa tudi glasba bi bila med paradižnikom boljša kot rja na plodovih. Očitno je res dobro, da se paradižnik zaščiti pred vlago. rezika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti