Kakšno pecivo za piknik v teh vročih dneh

Ta vikend imamo piknik - cca. 50 ljudi. Kaj speči da je čim hitreje in da se veliko nareže, pa še stopiti se ne sme. Potica, višnjevo pecivo... predlagajte mi.

Majekzmajek

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1755

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1971

 

matilda
kakšen marmorni kolač, navadni biskvit, ki ga po sredini prerežeš in z marmelado namažeš,.... klavdija

Kaj pa biskvit polnjen s pehtranovo kremo? Razne smetana moscarpone kreme se tudi lepo držijo v koščku... Pa spodaj daš recimo sadje. Razne rezine s sadjem in magari želiranim moussom zgoraj. (jaz imam raje bolj sočne zadeve, kot samo premazano z marmelado, razne dolgočasne potice in suhe biskvite...). Predvidevam, da ne boste nekje toliko na prostem, da se ne bi našel košček sence, evo, potem lahko eksperimentiraš tudi s kako kremo vmes.

Mislim, idej je nešteto. Pecivo, skoraj nič dela, pa doer, sočen, všečen. Tega NI. Vsaka stvar, ko hočeš, da je malo boljša, boš sigurno umazala dve posodi, mikser, pa še kaj zdraven... lidka

Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 10. jun 2008 14:41:55

zakaj pa sploh pecivo, raje skledo svežega sadja. Češnje, jagode, grozdje, hruške, višnje....Mamamia

mamamia

Ali pa košarice iz listnetega testa, vanilijevo kremo not, pa gor sadje, prelito z želatino... (spet nadaljujem Mamamio...).

lidka
PEcivo verjetno zato, ker marsikomu bolj sede, kot pa jesti sadje za sladico. Jaz še nikoli nisem vzela sadja, če je bilo na voljo tudi pecivo. Če pa peciva ni bilo, sem pa sladico preskočila :) torej - pecivo MORA bit! ;) s0ncek*

Jaz sem tudi za pecivo! (ravno zadnjič je sorodnica za birmo delala: orehove piškote, krhke flancate, en zelo preprost suh biskvit in breskvice. Sem ji rekla, a ni škoda tega zabitega časa, za vse to, pa bi kaj lepega in dobrega naredila. Saj ne, da to ni "dovolj" v redu, ampak je brez domišljije...).

lidka
Meni je kvašeno testo (tipo potice, buhtlji ipd)...pri zunanji temperaturi nad 15 stopinj odločno pretežko. Pa tudi nekako ne izpade dobro, ker je težko organizirati ustrezno topel in suh prostor, da bo lepo vzhajalo. Skratka, potico bi jaz kar preskočila (in počakala do hladnih jesenskih in zimskih dni, da bi mi res zapasalo kvašeno testo pa težka fila za potico). Meni bi sedla sladica iz otroštva in sicer rolada (sočen biskvit, mehčan z banano, fila iz notele in na sredini banana), pa kakšni piškoti brez čokolade. Čeprav, za sajdejedko kot sem, ga ni čez jagode, marelice, češnje, nekaterine brez dodatkov. Ma, dajte mi krožnik sadja, vam dam svojo porcijo ćevapov... Vendelina jr.

Pehtranova ali metina potica pač nimata težkega nadeva...

rimljanka - zasebno mnenje
Pa kakšna pita tudi ni slaba. Lahko jo narediš kar z marmelado! londonska rezina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti