Sezonska solata

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

9. avg 2008 12:24

Nekje sem slišala da pripravijo kumare samo s kislo smetano pa me zanima če kdo kaj več ve o tem kajti kumar je letos kot za stavo,mogoče imate še kakšen nasvet kako porabiti kumare v solati. mark5

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. avg 2008 12:59

Kumare naribaš, posebej zmešaš kislo smetano (lahko delno zamenjaš z jogurtom), soliš, popraš (ali ne), dodaš seseklane lističe kopra (ali ne) in (vsaj jaz) malo kisa in lahko tudi malo oljčnega olja. S tem preliješ kumare, premešaša in pustiš na hlednem nekaj časa, da se okusi prepojijo. Mrzlo je zelo dobro. Namesto olja lahko dodaš malo majoneze. Kombinacij toliko, kolikor imaš domišljije.

Koper lahko zamenjaš s šetrajem. Količina preliva je po okusu, lahko le toliko, da poveže kumare, lahko toliko, da kumare v njem "plavajo". V slednji varianti vsaj pol kisle smetane nadomestim z jogurtom.

 

rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. avg 2008 15:53

 

Kumarična solata s sezamom - kumare (nič jih ne lupiš) na tanko naribaš, potreseš z malo mletega čilija, dodaš malo ribje omake (če je nimaš, dodaj sojino omako, tudi gre), sok ene limete in sezamova semena, ki jih prepražiš v ponvi (kar na suho, zato je najboljša teflonska). Zakaj bi bila vedno smetana in jogurt.

 

Mamamia

mamamia

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

11. avg 2008 16:56

Rimljanka super to bom pa takoj preizkusila. mark5

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. avg 2008 16:47

Moja najlubša je sadna solata. Sicer pa zdaj ljubi prdeluje rukolo v lončku na balkonu;) tako da jeva rukolo:) Sicer nama je zelo všeč grška solata, od prelivov pa mi je najbolj všeč jogurtni. Veri

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

17. avg 2008 18:09

Zdaj je na vrtu ali na tržnici dobiti različno zelenjavo,malo svoje domišljije pa je super solata na mizi. Zelo dober je stročji fižol,čebula,česen in tanko nasekljan peteršilj,polivka je pa lahko različna oziroma po okusu.Pa dober tek. mark5

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

17. avg 2008 23:41

rimljanka je napisal/a:

Kumare naribaš, posebej zmešaš kislo smetano (lahko delno zamenjaš z jogurtom), soliš, popraš (ali ne), dodaš seseklane lističe kopra (ali ne) in (vsaj jaz) malo kisa in lahko tudi malo oljčnega olja. S tem preliješ kumare, premešaša in pustiš na hlednem nekaj časa, da se okusi prepojijo. Mrzlo je zelo dobro. Namesto olja lahko dodaš malo majoneze. Kombinacij toliko, kolikor imaš domišljije.

Koper lahko zamenjaš s šetrajem. Količina preliva je po okusu, lahko le toliko, da poveže kumare, lahko toliko, da kumare v njem "plavajo". V slednji varianti vsaj pol kisle smetane nadomestim z jogurtom.

 

rimljanka - zasebno mnenje

 

Tudi pri nas delamo takšno kumarično solato, vendar obvezno še z malo nalistane čebule in z bučnim oljem namesto oljčnega. Da čisto drug okus.

 

Podobno, a spet drugače, pripravimo hladno kumarično juho - osnovni recept izhaja iz grškega tzatzikija oz. makedonske taratore. Da gre kar najhitreje, jo pripravljam v velikem mikserju - blenderju, kamor zmečem:

1-2 solatni kumari

1/2 - 1 l tekočega jogurta (po želji lahko pol sladke ali kisle smetane)

1-2 stroka česna

šopek kopra

sol in ev. poper

vsaj 2 žlici bučnega olja

3-4 velike žlice mletih orehov

nekaj ledenih kock, da je juha res mrzla in osvežilna.

 Na mizi je v petih minutah, saj kumar niti lupiti ni nujno.

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 17. avg 2008 23:43:07

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2008 9:23

Kumare in jogurt plus ostalo - sicer pa je recept za tzatziki v bazi. To jedo vsi, celo tisti, ki vihamo nos nad kumaricami - ampak tzatziki jem pa vedno! Vendelina jr.

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

19. avg 2008 10:45

To je pa kot nalašč recept za zdaj ko je toliko kumaric in lahko jedi ves čas dopolnjuješ in spreminjaš v osnovi so pa še vedno kumarice vsem hvala za dobre recepte.Nekje sem zasledila da jih v Prekmurju dajo v kvašo da jih lahko tudi kasneje rabijo Ne vem kako to zgleda vesela bom če mi bo to lahko katera pojasnila in celo dala recept ki ga bo mo lahko uporabili. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti