Sezonska solata

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

28. jul 2008 9:15

Mi imamo pa zelo radi tole:

šampinjone narežeš na tanke rezine, narežeš por na ranke rezine.

V posodo daš malo ocvirkov in na njih še malce popražiš kakšen košček slanine ali pa kar nekaj mesnega (če ni kaj druga, je tudi navadna klobasica fina).

To poliješ čez gobe in por, še mogoče malo posoliš, popraš, dodaš feta sir narezan na kocke.

(feto dam prej malo v zmrzovalnik, da lažje režem, ker je drugače kar pocasta).

 

Potem zadevo premešam in ultra dobra salatka je pripravljena.

Titta

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

28. jul 2008 9:54

Mi pa imamo najraje šobsko in na "novo odkrito" zabeljeno s kislo smetano, obe sta zelo osvežujoči.

lp 

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 28. jul 2008 09:55:50

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jul 2008 10:18

Trenutno "padamo" na jajčevce z jogurtom in orehi.

Jajčevce narežemo na rezine, posolimo in pustimo, da spustijo tekočino. Potem jih umijemo in dobro obrišemo ter opečemo na olivnem olju, da so zlato-rjavi. Solimo in popramo, zaijemo z malo vode (da niso povsem pokriti) in v pokriti posodi na zmernem ognju pustimo okoli 10 minut. Ko se malo ohladijo, jih z vilico zmečkamo, dodamo še sesekljan česen in malo kroiandra ter mletih orehov, po želji še malo solimo in popramo. Na jajčevce damo gost, polnomasten jogurt, prelijemo z nekaj kapljicami olivnega olja in dodamo še kupček mletih orehov.

Lahko pa jajčevce tudi zmešamo z jogurtom.

 

Mamamia

mamamia

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

28. jul 2008 10:23

Zelo zanimiv način za pripravo jajčevcev. Le eno vprašanje imam. Rekli ste, da dodate koriander. Liste ali semena? Miroslav Vulović

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

28. jul 2008 10:32

Zeleno solato največkrat pripravim z rukolo, fižolom, česnom, olivnim oljem in jabolčnim kisom. Za "okras" pa po vrhu narežem še enega ali dva paradižnika. Tako je pripravim v 60%. Dostikrat jo pripravim kot samostojno jed po tem receptu:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10369

 

Pri nas paradižnik še ni zrel, ga vsak dan samo še gledam, ga pa najraje kombiniram s svežimi kumaricami (semena obvezno izrežem), čebulo, fižol (ali stročji fižol) in drobno sesekljano rukolo, dostikrat narežem še feta sir in dodam kapre.

 

Mimogrede eno vprašanje... letos se mi je zgodilo, da je začela rukola cveteti. Ponavadi smo jo prej že pojedli, letos sem je posejala več in glej ga zlomka...Okus je še vedno zelo dober, me pa zanima ali jo lahko še naprej jemo na iste načine...

 

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jul 2008 11:03

sarabande je napisal/a:
Zelo zanimiv način za pripravo jajčevcev. Le eno vprašanje imam. Rekli ste, da dodate koriander. Liste ali semena? Miroslav Vulović

 

Dodam sesekljane liste koriandra.

 

Jajčevce, pripravljene na ta način, sem letos jedla v Iranu, in sem jih seveda po vrnitvi domov takoj morala poskusiti pripraviti še sama. Tako so dobri, da sem še sama začela jesti ta sadež, doslej jih namreč nisem jedla...Lahko pa se jim doda še malo kardamoma ali kurkume.

Mamamia

mamamia

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

28. jul 2008 13:29

Mamamia, hvala za čudovito idejo glede jajčevcev. Bomo vsekakor pripravili. skrzolin

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

30. jul 2008 0:36

Mmm, mamamia, men je tudi všeč tale recept - bomo sprobali! Pri nas pa trenutno najbolj grejo tele solate: - zelena solata ali radič + navadni ali češnjevi paradižniki + mocarela - kumare + paradižnik + feta sir + kakšna oliva, kapra ipd. torej klasična grška solata - brez čebule, ker je ne maram - zelena solata + paradižnik + paprika + koruza + tunina, vse zabeljeno z oljčnim oljem in jabolčnim kisom ali limoninim sokom, zelo rada imam pa tudi preliv iz jogurta in kisle smetane. Je pa solatka zdaj še boljša, ker je praktično vsa zelenjava sveže nabrana z domačega vrta! Volkica

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

30. jul 2008 8:35

Solata z vrta, rozine (veliko rozin!), sončnična semena (ali tista, ki so pri roki), cvetovi boreča, ognjiča, sol, bučno olje, po želji kis. Kozmeja

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

30. jul 2008 9:37

silva je napisal/a:

Mimogrede eno vprašanje... letos se mi je zgodilo, da je začela rukola cveteti. Ponavadi smo jo prej že pojedli, letos sem je posejala več in glej ga zlomka...Okus je še vedno zelo dober, me pa zanima ali jo lahko še naprej jemo na iste načine...

Hmm... a, res nihče ne je cvetoče rukole?

Mamamia, bi lahko jajčevce v tvojem receptu, zamenjala z bučkami?

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti