Žaletina v skutini piti

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

tema odprta - 3. jun 2008 18:51 | ogledi: 5.763 | odgovori: 10

Rada bi spekla svojo prvo skutino pito, pa imam eno vprašanje. Brskala sem po receptih in vidim, da je potrebnio skuti dodati liste žaletine. Ker je nimam pri roki me zanima, če brez žaletina krema ni dovolj trdna? Prosim za nasvet od koga, ki ima več izkušenj s tem. Hvala

mala zelena

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

3. jun 2008 20:56

jaz v skuto ( kadar jo pečem ) vedno dodam vanilijev puding - prah, namesto drobtin. Želatino pa uporabljam samo takrat ( za torte in podobno ) kadar izdelka ne pečem. lp pat

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

3. jun 2008 22:47

Hvala, torej če prav razumem brez žaletine ni torte? Pol pa do najboljšega soseda-jutri, danes je že malo pozno ;) mala zelena

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

4. jun 2008 7:39

O kakšni piti govoriš? Če je pita iz maslenega testa - spodaj testo / nadev / testo, potem ne potrebuješ nobene želatine; če misliš slano skutino pito iz vlečenega testa, prav tako ne potrebuješ želatine; če pa boš delala "podplat" iz biskvitnega testa, potem gor mešanico skute, jogurta... in bo to romalo v hladilnik, da se strdi in ohladi, potem pa potrebuješ želatino. Ko boš dorekla, kaj želiš, potem bomo malo bolj podrobno opisali. Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jun 2008 8:30

Dragička, ti imaš en fin "ordung gard" - podobnega je imela moja babica.... Vendelina jr.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

4. jun 2008 9:35

Jaz bi vas tudi nekaj vprašala, ne kar se tiče želatine ampak jajc. Včeraj sem delala fino skutino torto iz baze.

Ustavilo se mi je pri kuhi, Najprej sem segrevala mleko v katerega sem stresla sladkor , in se mi seseri. Poskusim z novim mlekom, primešam sladkor, vse ok, primešam rumenjake, takoj nastane , kod da bi nastrgala korenček.Torta je sicer bila zelo dobra, vendar brez jajc.

 

Težave sem imela pred leti s temi kuhanimi kremami, pa sem jih nehala delati, sedaj sem se4 ponovno lotila pa mi ne gre. Tudi pri ledenih kockah mi ni ratala krema.

 

kaj je tukaj zelo pomembno, če mi katera lahko opiše.

lp

sladkajmo se

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jun 2008 10:28

Mizarka, če razumem prav, so ti rumenjaki zakrknili. Poskusi z obratnim vrstnim redom - segrej mleko (ne sme zavreti) in ga odstavi - nad paro žvrkljaj jajca in sladkor in ko dobiš eno svetlo rumeno kremasto zadevo, v to počasi dolivaj segreto mleko iz prve alineje. Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

4. jun 2008 10:29

Verjetno si imela toplo oz. vroče mleko in ko si dala notri jajca so "zakrknila". Tukaj napiši recept in postopek, potem ti bomo pomagali z nasveti. Kuhana krema sploh ni noben bau-bau, moraš se pa držati nekaterih pravil in uspeh je tukaj. Pozdravček!

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

4. jun 2008 16:45

Ja seveda, mislila sem na pito iz krhkega testa+skutin nadev s sadjem. mala zelena

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

4. jun 2008 17:28

jaz osebno v skutino pito dam vanilijev puding(prašek), kadar pa sladico ne pečem dodam liste želatine, ki jih raztopim(ko se namočijo) na štedilniku z žlico skutine mase ali pa z mlekom(2 žlice) ledenka

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

4. jun 2008 21:57

jaz ne dam nikoli želatine v nič, sploh pa ne v skuto, dam pa notri stepeno smetano in ostalo (jajca, ...) potem pa za okus limono ali borovnice, odvisno ali hočem da ima nek saden okus (lemon cheese cake) ali pa da je samo skuta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti