Sladoledne pregrehe

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

tema odprta - 3. jun 2008 12:14 | ogledi: 4.211 | odgovori: 25

Mogoče ima kakšne zanimive recepte in izkušnje za izdelavo domačega sladoleda,predvsem me zanima kako v to sladico vključite sadje ,kiga je zdaj kar nekaj na izbiro če imaš srečo ga lahko dobiš tudi malo ceneje .

mark5

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jun 2008 12:33

Izkušenj kot solate. Nekatere ladies imajo aparate za sladoled. Meni se ta potreba še ni pokazala - preprosto zmiksam jogurt in smetano, dam zraven kakšno tvarino (sadno, čokoladno, kaj tretjega) dam v zamrzovalnik in to je to. Saje poprej silno posipam s sladkornim prahom, da gre nekja vode ven, tako, da je potem v sladoledu manj do nič kristalov. Pri kombiniraju sladoleda s sadjem sem precej natačna - mora biti koncept. Jaz nekako ne morem zložiti nekaj v stilu sadna kupa, čez en sladoled s šestnajstim okusom, potem pa še malo čokolade čez...too much information. Pri kombinaciji s sadjem najraje uporabljam jogurttno-smetanasti sladoled, ker verjetnost, da se bo to teplo s sadjem - je minimalna. Uspešno je tudi, če malo s sladkorjem izsušene marelice (na koščke) zamešaš v jogurtno-smetanasti sladoled in to zamrzneš. Zelo dobro se obnese tudi, če na tak način pripraviš črni in rdeči ribez. Je super, bel sladoled in notri vijolične in rdeče pikice. Čeprav sem pa tudi že izdolbla dinjo, notri naložila borovnice in čez dala borovničev sladoled in se mi je zdelo super kontrast dveh sadežev in večini za mizo takisto (potem sem pa ugotovila, da moj heroj razen jagod neje nobenega jagodičevja in da se muči s tistimi borovnicami...skratka, tega ne delam več). Z sadjem ne nadlegujem vanilijevega sladoleda - mi je enostavno vanilija preveč rešpektna za kaj takega. Je pa res, da sem že sadje polila s stopljeno belo čokolado, pustila en dan, naslednji dan pa tako posušeno sadje dala v kozarčke in čez vanilijev sladoled. To isto na temni varianti je pa takole: jagode poliješ s stopljeno čokolado, pustiš, da se čokolada shlardi, naslednji dan pa to serviraš s čokoladnim sladoledom. Namesto jagod imaš lahko tudi banane, kasneje pleti pa hruške. Aja pa hruško v čokoladni kremi - ozrioma reinterpretacija hrušk lepe Helene se da dopolniti s čokoladnim sladoledom... Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

3. jun 2008 13:34

Vendelina jr. je napisal/a:
Izkušenj kot solate. Nekatere ladies imajo aparate za sladoled. Pri kombinaciji s sadjem najraje uporabljam jogurttno-smetanasti sladoled, ker verjetnost, da se bo to teplo s sadjem - je minimalna. Z sadjem ne nadlegujem vanilijevega sladoleda - mi je enostavno vanilija preveč rešpektna za kaj takega. Vendelina jr.
Se strinjam ! Za pripravo domacega sladoleda sploh ni treba aparata, se mi je ze zgodilo da sem se" dusila" z obupnim sladoledom iz aparata,se veckrat pa mi niso verjeli, da sladoled, ki ga sama naredim, ni kupljen.Malo domisljije, pa dobre volje,pa je. Kisle smetane in jogurtov v sadnih- se manj pa drugih sladoledih - ne uporabljam, prav iz zgoraj omenjega razloga, sadje le zmeckam,malo prevrem da izpari voda, dodam morda malo sladkorja ali kapljico limoninega soka morda kvecjemu se ustrezen liker,pa je. Sem si ze naredila malo zaloge, pa mi je verjetno zato " crknil" mikser... Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 03. jun 2008 13:34:44

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

3. jun 2008 14:33

Na Tv je bil objavljen zelo dober recept za sladoled. Zamrznjene borovnice (lahko uporabite tudi katero drugo zamrznjeno sadje) zmešajte v multipraktiku, dodajte banane (kot vezivo) ter sladkajte po okusu. Ko je dobro premešano, takoj servirajte. Dober tek! Celinski tajpan

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

3. jun 2008 14:47

Celinski tajpan, identičen "sladoled" sem pred nekaj dnevi naredila sama, pa sem mislila, da sem odkrila toplo vodo, zdaj pa slišim, da je bil "moj" recept po TV, hehehe. Kako sem važna. Strašno dobra zadeva, pa zelo simpl. Sladkor ni nujno potreben, ker že banane fajn posladkajo. RadaJem

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

3. jun 2008 14:55

Količina sladkorja je res odvisna od sladkobe banan ter sadja, ampak jaz sem vedno morala dodati sladkor, kajti borovnice resnici na ljubo niso preveč sladke. Res pa je, da je veliko odvisno od okusa. Če pa koga skrbijo kilogrami, pa lahko da umetni sladkor. Edina "napaka" tega sladoleda pa je, da ga je treba hitro pojesti. Ta recept je bil objavljen v oddaji Na vrtu pred kakšnima dvema letoma, tako da tudi jaz nisem odkrila tople vode. Celinski tajpan Sporočilo je spremenil(a) Celinski tajpan dne 03. jun 2008 14:56:44

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

3. jun 2008 18:58

Veliko zanimivih idej za izdelavo sladoleda všeč mi je ker ste vključili v sladoled tudi sadje samo ne vem s katerim sadjem imate več uspeha.Posebno privlačne se mi zdijo jagode pa še zdaj jih je kar veliko v trgovini in srveda tudi na vrtu se že najdejo. mark5

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

3. jun 2008 20:05

Majhna zanimivost:crnega ribeza skoraj nihce ne mara,ker ima svojstven okus,ampak v smetanovem sladoledu je odlicen,prav tako borovnice,pa amarene, pa cesnje hrustavke,posebej ce jih prelijes s sirupom iz amarene.Ta je od sadnih sladoledov meni osebno najbolj vsec. Ali pa ce imas sreco da zivis na dezeli,iz gozdnih jagod ,iz vrtnih malo manj, sicer pa kot pri ostalih stvareh- stvar okusa. Pa poskusi se kavni, pa tiramisù...ta je tudi enkraten in ga imajo pri nas se najraje. Lp lucka

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

4. jun 2008 0:13

mark5, jagodnega sem zadnjič naredila tako, da sem uporabila recept iz baze za sladoled stracciatela ( http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6958 ), namesto čokoladnih ostružkov pa sem dala zelo zrele spasirane jagode. Zelo je bil dober. RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti