Sladoledne pregrehe

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

4. jun 2008 19:26

Golubić, hvala! Bom poskusila ob priliki. A pistacije so v redu kar tiste pražene? RadaJem

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

5. jun 2008 8:01

Jaz tega recepta še nisem preizkusila tako da ne vem golubić

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

6. jun 2008 8:46

No, pa sem si vzela par minutk da napišem svoje izkušnje s pripravo sladoleda. V strašnem navdušenju nad domačim sladoledom sem pred parimi leti v Trstu kupila aparat za priparvo sladoleda. Tisto mašinco pri kateri moraš imeti posodo v zamrzovalniku. Prvo navdušenje je kmalu minilo in to zato, ker je bila posoda za moje pleme premajhna in bi morali imeti dve, pa še za eno se v našem malem zamrzovalniku ni vedno našlo prostora. Aparat je lepo pospravljen v najvišji omari, sladoled pa delamo takole: - recept je Jamijev oz. malo prikrojen 2 navadna jogurta, 5-7 dkg sladkorja v prahu, 1/2 kg zmrznjenega sadja - najraje imamo borovnice, melono, jagode in banane - vse to zmiksam v miltipraktiku. Včasih sladkam že sadje, preden ga zmrznem, potem pač zmanjšam količino sladkorja, prav tako je sladkorja manj pri bananah. Pač, po okusu. Nato naredim neke vrste bagno mario - v večjo skledo dan ledene kocke, ki jih posujem s 2-3 žličkami soli , na to pa postavim stekleno skledo v katero dam pripravljeno maso. Tako pustim dobrih 10 minut, med tem občasno premešam s plastično lopatko. V bistvu jaz nadomeščam aparat. Meni se ta stvar obnese. predvsem pa lahko naredim dvojno količino oz. kolikor rabimo. Morda se bo nad tako pripravo navdušil še kdo. LP, elba

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

6. jun 2008 17:48

Tudi jaz bom poskusila sigurno je dober.Mogoče bi bilo dobro dodat še kakšno zrelo sadje ,ki ga lahko spasiramo sladkorja bi pa dala samo za vzorec ali mislite da bo v redu. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

6. jun 2008 17:53

Elba to me pa res zanima kako zgleda tudi sama sem imela aparat za izdelavo sladoleda ,ki mi je bil samo v napoto prelagala sem ga enkrat na eno polico enkrat na drugo tako ,da sem ga zdaj nekam založila pa ne vem kam pa tudi nobene škode se bom poskusila tako znajt kot si se ti. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti