Piknik za poroko???

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

tema odprta - 22. maj 2008 19:52 | ogledi: 11.723 | odgovori: 46

Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Kot gost, kot sodelujoči, gostitelj?Malo razmišljam v to smer pa nimam pojma kako to izpade. hvala

pero

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

22. maj 2008 20:34

Odvisno od tega, kakšno sorodstvo je in kako želiš animirat goste. A veš, kaj mislim?En moj bratranec se je poročil na skrivaj, pa so potem piknik pripravili. Meni se je zdelo odlično, ker je bilo vse bolj sproščeno, nekateri pa se še zdaj zmrdujejo, češ, a si še ene pogostitve ne morete privoščit?Zavedaj pa se, da kakršnakoli že poroka bo, je to stvar odločitve ženina in neveste. Nič bat!

jana1

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

22. maj 2008 20:40

v Rakovem Škocjanu imajo za to prav poseben prostor in v slučaju dežja lahko naročiš tudi šotor,.. Meni je to kar prijetna sproščena zadeva,tudi veliko bolj domača,... sploh če je veliko otrok je to praktično,saj jim ni potrebno sedeti kot cvek za mizo,.. Žal poznam izkušnje samo v Škocjanu,...seveda lahko tam naročiš tudi hrano in po mojem se lahko dogovoriš,da ti jo tudi oni spečejo,... anaeva

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. maj 2008 22:00

Bila sem na poroki prijateljev, ki sta po uradnem delu - civilni poroki, vse povabila v najeto lovsko kočo na piknik. Hrano so v glavnem pripravili sami (ogromno hladnih solat, namazov, testenin, slanih prigrizkov, da o raznem pecivu sploh ne govorim) in smo si jo gostje tudi sami postregli, na roštiljih so potem pekli še meso in ribe. Kljub temu, da je čez čas začelo deževati in smo se iz jase pred kočo umaknili noter, je bilo super, sproščeno, otroci so se lahko zdivjali, skratka, meni je bilo zelo všeč! mamaF - Mojca

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

22. maj 2008 22:29

Pri nas pa je navada da je po uradnem delu v soboto pogostitev v kaki restavraciji ali kaj podobnega recimo hotelu, samo za ozje clane druzine/sorodnike in prijatelje (tiste bolj tesne), v nedeljo pa piknik z vsemi prijatelji, sorodniki,...pa se kdo se najde...in to ponvadi kar na lovski koci kjer pride se kak ansambel in se imamo zares lepo. ycrna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. maj 2008 0:31

Jaz osebno sem pa bolj za klasiko. Sem očitno staromodna, saj so piknik variante vse bolj popularne. Ne vem, meni zgleda nekako uvožena navada. Ni ga čez staro dobro ohcet z vsemi pripadajočimi ceremoniali. Atina

kozamurnik

sporočila: 2311

23. maj 2008 6:21

Karkoli boste naredili, ne boste zadovljili vseh.Zato je dobesedno butasto beliti si glavo s tem: ja kajbodo pa rekli?Govorili bodo tako ali tako! Za moje pojme in kljub tradiciji navkljub je to zelo dobra in predvsem prakticna resitev. Ce sta oba za, ne vidim problema.To nastane,ce ona sanja o glamurni poroki in tortah v stilu Brabike, on pa bi rad videl za ta denar Novosibirsk, pa bi verjetno se kaj ostalo!Ampak za to so pa kompromisi.In cetudi ponavadi stroske krijejo starsi, je za moje pojme pretiravanje,ko nekateri celo najamejo kredit,preprosto povedano nezrelo, da ne recem otrocje.Taki bi s takim nacinom misljenja,kjer ima ceremonija vecji pomen kot je sam namen poroke, morali ostati sami.Poroka je resna stvar! Ko pa je obred opravljen je cisto vseeno, ce se zabava na pikniku ali v nobel hotelu,kjer vas bo ob predstavitvi racuna se dolgo bolela glava.Da ne govorim so o ostalih in nepotrebnih izdatkih. Kar pogum torej in vso sreco! P.s. Nasvete,kako pripraviti dober pikinik, pa bos dobil tako ali tako zasonj, zato pa je Kulinarika! kozamurnik

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

23. maj 2008 7:15

Bila sem ze na porocnem pikniku in sem ocitno tudi jaz staromodna. Za otroke in mlajse ljudi je bilo prav zanimivo in sprosceno,a za starejse se mi to nikakor ne zdi primerno.Postregli smo si sami in jaz kot povabljenka sem z nekaterimi pac potem stregla starejsem svatom.Bilo pa je namrec tudi slabo vreme in komaj smo cakali,da smo lahko odsli,ker smo se posteno premrazili. Pa ne mislit,da so mi razkosne poroke vsec. Kaka domaca gostilna je lahko cisto v redu. Majdina Sporočilo je spremenil(a) Majdina dne 23. maj 2008 07:19:08

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

23. maj 2008 7:19

V roku sedmih mesecev sem bila na dveh ohcet piknikih. Bilo je tako prijetno in sproščeno, da zdaj čakamo še na vselitvenega, rojstnega ...  Potem bo pa treba spet koga ožent ... Tudi kavbojke bodo lahko iste ) ne bo nihče opazil ), če le ne bodo preozke

kobra 1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

23. maj 2008 9:52

 

Odvisno, kakšni tipi ste, ampak če razmišljaš o piknkiku ste po moje zelo sproščene sorte. Je pa seveda odvisno tudi od tega, koliko ljudi bo povabljenih in ali boste pripravljali sami ali boste imeli profije.

 

Tudi "piknik" je lahko sila nobel zadeva, pod ustreznim platnom oziroma šotorom se da marsikaj naredit.

Meni so sicer ljubša sproščena druženja, ko si vsak sam vzame hrano, hodiš sem in tja po prostoru, klepetaš z vsemi povprek in podobno. Tudi za poroko se mi zdi to super stvar, je pa res, kot piše majdina, da lahko starejša generacija na to gleda drugače.

 

Se pa strinjam z zgoraj napsianim mnenjem, da odločata tista dva, ki vse skupaj prirejata. Če vas bo veliko, bi si jaz omislila profesionalno pomoč. Ampak, kot sem rekla, vse je odvisno tudi od družbe in pripravljenosti povabljenih za sodelovanje.

 

Mamamia

mamamia

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

23. maj 2008 10:36

Poroka s pričami in osmimi dobrimi prijatelji ( starši se je zaradi nestrinjanja niso udeležili, zato tudi sorodnikov nismo vabili) je bila pred več kot tridesetimi leti, bilo je enkratno in še danes drži. Za kosilo sva imela prišparano z možem, za pijačo smo potem zbrali vsak nekaj, , bili smo zadnjič otroci, potem pa že odrasli ljudje z vsemi skrbmi tistega časa. Lp Nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti