Domača zdravila

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

9. jan 2010 11:23

Mijan jaz sem si želodec pozdravila s čajem RMANA.Pila sem ga 2 skodelici na dan.Vse kakor ti pa priporočam,da ne opustiš zdravniško pomoč.Zraven zdravil pij še čaj.Sama ga vedno kupim na Krekovem trgu v Ljubljani.Drugače ga imajo tudi v lekarnah in Sanolaborju. sensia

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

9. jan 2010 11:38

Napisano je kar nekaj stvari za kašelj. Me pa zanima ,če bi to pomagalo tudi proti pokašljevanju.Mož namreč kar naprej pokašljuje ,kot ,da bi imel kaj v grlu. kriznana

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

9. jan 2010 16:14

Čaj pri prehladu: Zavremo ingver in kuhljamo deset minut, dodamo dve žlici rjavega sladkorja in pustimo, da se ohladi do pitne temperature. Primešamo še veliko soka limone, medu ter nekaj ščepov črnega popra. Pri nas vedno deluje! terakota

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. jan 2010 17:22

Morda kdo ve kaj je priporočljivo piti pri ledvičnih oksalnih kristalčkih, da se hitreje "raztopijo" in gredo iz nas? Kislo? (baje ni za vse vrste isto) Za določeno odsvetovano hrano vem, za tekočino mi ni uspelo najt. Hvala!

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

10. jan 2010 17:47

Mislim, da se posušeni in zmleti kurji mlinčki prelijejo s kropom. Mogoče kje na internetu piše kaj več o tem. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. jan 2010 17:50

A niso ti za odstranjevanje žolčnih kamnov? Pa ne celi mlinčki, samo tista plast, ki pokriva svetlino mlinčka se uporablja.

majamarko, predvsem pri vseh ledvoičnih tegobah špomaga velika količina popite terkočine, lker pač redči seč, poveča pogostosat uriniranja in s tem spira sečne poti. Kristali kalcijevega oksalata se tvorijo iz oksalne kisline in kalcijevih spojin. Dvomim, da bi kisle poijače pomagale, prej obratno.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. jan 2010 17:52

Moj dermatitis sem pozdravila s svežo hermeliko. List sem prelomila in s sokom namazala po obolelem delu. Leta in leta kasneje mi je prišlo na misel, da je bil živčnega izvora. Ko se je nekaj stvari uredilo, je izginil za vedno in zdaj ga že 25 let nimam več.

 

Vanja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

10. jan 2010 19:08

Mammbica, kurji mlinčki bodo ostali celi, he he pri vegiju tega ne spraviš v promet, tudi če je samo prevretek Rimljanka, za veliko tekočine vem, baje pa obstaja "zdravilo" za to vrsto...upam da se oglasi proxima. Dr. Pušenjak mi ni znal točno povedat, "sumi" pa kislo. Spijem toliko, da nama je že domačega čaja zdavnaj zmanjkalo

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

10. jan 2010 20:01

Odvisno od vrste kamnov - pri oksalatnih je drugače kot pri uratnih ali drugih eksotičnih vrstah.

Načeloma pa mora bit urin malo bolj alkalen. Še najbolje se menda obnesejo organske kisline, npr. citronska. Lahko se torej probaš nalivat z limonado...

Nasja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

11. jan 2010 11:12

Nasja hvala, torej je imel Dr. kar prav, limona je obvezno v čaju, pa zeljnica...ampak slednja ima vonjave, ki mi zadnje čase ne gredo ravno v tek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti