Paraodontoza - olje 31 ali tea tree?

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

tema odprta - 20. maj 2008 9:54 | ogledi: 17.949 | odgovori: 16

Ali imate kakšne izkušnje za zdravljenje paradontoze z izdelki Just. Na lističu, ki smo ga dobili na predstvitvi piše, da je Olje 31 za to bolezen, vendar se mi zdi glede na lastnosti, da bi bilo mogoče tudi olje čajevca Tea tree tudi primerno. Če imam v ustih kakšno razjedo, jo vedno hitro pozdravim s Tea tree oljem. Če imate kakršnekoli izkušnje z zdravljenem te bolezni prosim, če jih lahko napišete.

Hvala

zoja2

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

20. maj 2008 10:06

Tudi propolis je dober. LP Zvezdana

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. maj 2008 10:18

Še bolje je pa iti k dobremu zobozdravniku. Takrat, ko je še dovolj zgodaj.

Moj je pred tremi leti začel hoditi na moje prigovarjanje. Sam je bil že vdan v usodo, da bo do 35. brez zob. Ni poceni vsa ta terapija, zobozdravnik ga matra z vsemi možnimi mašinami, od peskanja pa ne vem, kaj še vse. Ampak prvič od njegovega 16 leta dalje mu dlesni ne krvavijo več.

Zelišča so uredu stvar, ampak zobe imamo samo ene.

tjas

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

20. maj 2008 11:01

Mojemu možu so pomagale kapljice PARAGIN, ki jih izdeluje zeliščar (imena se zdajle ne spomnim) z Doba. Vsako jutro in zvečer nakapa 3 kapljice na mokro zobno ščetko z zobno pasto in si umiva zobe in masira dlesni. Zobozdravnik ga je vprašal, kaj počne, da se je stanje tako izboljšalo. Kapljice se dobijo v lekarni. akim

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

20. maj 2008 11:03

Zoja moja mami ima iste probleme in uporablja olje tea tree in kremo tea tree od Justa. Pa pravi da ji pomaga. Drugače pa olje tea tree pomaga tudi pri herpesih in podobnih nadlogah v ustih. saš

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. maj 2008 11:16

Se pridružujem tistemu, kar je napisala tjas. Dokler ima človek zobe, mora hoditi k zobozdravniku vsaj dvakrat letno.... Če bi ljudje to redno prakticirali, tudi ne bi bilo drame v stilu, da je treba tri leta čakati, da se pride na vrsto.... Vendelina jr.

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

20. maj 2008 11:22

Vse to pomaga nekaj časa. Če imaš srečo in dobrega zobozdravnika, pomaga dalj časa in na koncu se moraš sprijazniti, da začnejo celi, po videzu zdravi zobje, izpadati. Ja, saj tudi študentje se morajo na nečem učiti, ali ne. Sprobano na lastni koži. Pa sem mislila, da me to ne bo nikdar doletelo, kajti celo življenje nisem imela problemov z zobmi, pa tudi redno sem obiskovala zobozdravnika. regina

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

20. maj 2008 12:44

Hvla za vsa mnenja in koristne povezave. Sem pa pravkar našla enenega izdelovalca zobne kreme, ki vsebuje prav olje čajevca in jo bom naročila. Verjamem, da se pri vsaki bolezni lasten trud poplača, čeprav včasih ne takoj. Lp zoja2

Stara mama  

član od: 14.3.2008

sporočila: 1

20. maj 2008 12:53

lep pozdrav! Olje tea trea ali cremo , lahko uporabljaš kar med zobno pasto na krtački ko si čistiš zobe. To je naravni antibiotik. stara mama Stara mama

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

20. maj 2008 14:12

regina je napisal/a:
Vse to pomaga nekaj časa. Če imaš srečo in dobrega zobozdravnika, pomaga dalj časa in na koncu se moraš sprijazniti, da začnejo celi, po videzu zdravi zobje, izpadati. Ja, saj tudi študentje se morajo na nečem učiti, ali ne. Sprobano na lastni koži. Pa sem mislila, da me to ne bo nikdar doletelo, kajti celo življenje nisem imela problemov z zobmi, pa tudi redno sem obiskovala zobozdravnika. regina

1.: Edina stvar, ki dolgoročno res pomaga, je dobra ustna higiena. Zobna ščetka ni dovolj, nujno je čistiti tudi medzobne prostore- z zobno nitko ali bolj praktičnimi, vendar dražjimi medzobnimi ščetkami. Samo spiranje s prho ni dovolj, tudi zobotrebec ne. Če tega ni, ostane cca 40% površin neočiščenih in nobena kremica, zelišče ali tableta ne pomaga.

1.: Zdravi zobje ne pomenijo nujno zdravih obzobnih tkiv- če ti leni, površni ali nepoučeni zobozdravnik vestno popravlja luknje, vse ostalo pa ignorira, potem se konča pač tako... Karies in parodontalno bolezen povzročajo različne bakterije, ki se ne marajo- zato imajo ljudje s hudo obliko parodontalne bolezni pogosto zdrave zobe, ko se ti preveč razmajejo zaradi propadanja obzobnih tkiv (dlesni, kosti), pač takšni, na videz zdravi izpadejo...

3.: Okoli 95% slovencev ima vsaj blago obliko parodontalne bolezni! In pri večini je vzrok- nepravilna higiena! (Samo ščetka in pasta, ali pa nič).

4.: Napredovala parodontalna bolezen se ne da pozdraviti, da pa se ustaviti! Zato- redno k zobozdravniku! Naj vam ne pregleda samo zob in popravi novih luknjic- naj vam vsaj na hitro, na kontrolnih pregledih IZMERI GLOBINO OBZOBNIH ŽEPOV! Koliko vas je, ki ste to v resnici doživeli? To vam pripada... Samo tako boste vedeli, kakšno je resnično stanje obzobnih tkiv. Če so žepi globoki, če dlesni krvavijo, je čas za PARODONTOLOGA! NE PUSTITE SE ODPRAVITI SAMO S PLOMBAMI- LUKNJE SE DAJO POPRAVITI TUDI, KO SO VELIKE, KOST IN DLESNI PA NE.

5.: Obvezno si vsaj 1x letno dajte očistiti zobni kamen, če ga imate. Če vam ga očistijo v minuti ali dveh, je bilo narejeno napol. Če ga je veliko (ob večini zob), lahko takšno čiščenje traja tudi pol ure ali več (samo toliko, za predstavo, kaj ste dobili za svoj denar- ker tega zavarovalnica ne krije).

6.: Lasten trud se seveda izplača, dokler ni prepozno. Ko so enkrat že prisotni obzobni žepi, tam bakterije ostajajo in "glodajo" v globino. Tja ne seže nobena ščetka, pasta, olje... Samo posebej oblikovani zobozdravniški inštrumenti. Zaradi površinskega učinka nekaj časa navzven ne bo mogoče nobene krvavitve in bo videti boljše, v globini pa proces nemoteno napreduje... To ni hec. Parodontalna bolezen ni nahod ali površinska praska.

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti