Neznana rastlina

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

13. avg 2011 18:09

Najbolj enostavno, da prijateljica pove, kje je rastlino kupila, potem pa pot pod noge in v cvetličarno. Praviloma bi tam morali vedeti kaj prodajajo. Razen če ni bila kupljena v kakem hipermarketu, tam pa  navadno ni nalepk  ali deklaracij iz katerih bi se dalo razbrati kam sodi tale rastlina.

Kotarca

litops  

član od: 11.1.2010

sporočila: 26

14. avg 2011 21:50

Rhipsalis bo tale sočnica,v cvetličarnah bolj malo vedo kaj prodajajo.Tam poznajo bolje rezano cvetje....a ne. lep pozdrav

litops

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

16. avg 2011 21:30

Najlepša hvala vsem trem za pomoč pri iskanju te moje rastlinice, bo res Rhipsalis, sem potem malo pogooglala in bo po slikicah kar prava. Žal je moja slikica malo slabša, ker je slikano z mobilcem. Drugače pa ja rimljanka, ima take mesnate, valjaste, členaste liste oz bolj zgledajo kot stebelca, nekako me na pogled spominja na tiste rastlinice, ki rastejo v bazenih v solinah, kot nekakšna preslica, le da so stebla taka mesnata in sočna. Prijateljico sem že spraševala in je rekla, da ni nič spraševala, kupila jo je, ker ji je bila zelo všeč in lepo dekorirana (tisto spodaj so neke posušene lesne gobe)

PS: hvala rimljanka, za lepe želje, upam da bova tako jaz kot rastlinica lepo "uspevali" na novem delovnem mestu

Ninja24

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. avg 2011 21:42

Ninja24 je napisal/a:

 Drugače pa ja rimljanka, ima take mesnate, valjaste, členaste liste oz bolj zgledajo kot stebelca, nekako me na pogled spominja na tiste rastlinice, ki rastejo v bazenih v solinah, kot nekakšna preslica, le da so stebla taka mesnata in sočna.

Ninja24

Dobro opazuješ, res so stebelca, listov sploh ni. In tista v solinskih bazenih (osočnik, Salicornia)je slanuša iz drugega razloga, do vode ne more, kljub temu, da je v vodi, ker je voda slana in sol veže vodo, pa rastlinam ni dostopna in zato trpijo sušo, tako, kot jo one v puščavi, ki res nimajo vode v prsti. Prvi rečemo fiziološka, drugi ekološka suša (ups, me je zaneslo....). Skratka, pazi, da je ne utopiš. Saj veš, večina rastlin v slovenskih dbnevnih sobah umre zaradi utopitve, ne zaradi izsušitve.

rimljanka

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

16. avg 2011 22:08

Tiste slanuše se spomnim še iz biologije na maturi (ko smo ravno pri ekološki in biološki suši), zato sem takoj ob pogledu na to mojo rastlinico dobila asociacijo ;).......no ja, pri meni zelene stvari v lončkih ponavadi vzamejo konec zaradi izsušitve, tako da tisti, ki me poznajo kupujejo zame samo še kaktuse , no ja pa orhideje mi nenormalno lepo cvetijo na sobnem oknu, najbrž ker se jih spomnim zaliti ravno vsakih 100 let .

Ninja24

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

17. avg 2011 21:19

Bom kar tukaj prašala,ob gozdni poti raste drevo,ki ima spomladi drobne bele cvetove,sedaj pa ima modre sadeže, manjše od češnje.Če katera ve kako se to drevo imenuje.

Milži

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. avg 2011 21:25

Po zelo skopih podatkih sodim, da bi lahko bila čremsa, Prunus padus. Poglej fotke, opis. Ali navedi kak podatek več: obliko listov, kje si jo videla, ....če je že fotografirati ne moreš. Opis ustreza tudi njeni sorodnici rešeljiki, Prunus mahaleb. Katera je, boš presodila sama ali napisala več podatkov.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 17. 2011 21:28

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

17. avg 2011 21:56

Hvala, Rimljanka za hitri odgovor,  temu drevesu se reče črni trn.

Milži

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. avg 2011 22:08

Če je črni trn, potem nima plodov, ki so manjši od češenj, njegovi plodovi so večji ali kvečejmu enaki češnjevim, imajo močan poprh in zdaj še niso zreli. 

Vidiš, tvoj oopis ustreza vsaj 3 rzličnim vrstam rastlin, skoraj zanesljivo bi se našla še kakšna.

rimljanka

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

17. avg 2011 22:33

Ne niso še zrele ,ker jih mora dobiti še slana, da so dobre za obrat.Res pa so tudi manjše od češenj, mogoče zato ker jih je zelo veliko na drevesu.

Milži

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti