Domača jajca-recepti

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

9. jul 2008 23:00

Hello! Problem imam z preveliko količino jajc. Vsak teden približno 40 jajc ali več. Saj vem, da ko jih bom potrebovala, ne bo nikjer nobenega, ampak sedaj jih je preveč. Kaj naj naredim z njimi? Podarila sem jih že sorodnikom, sosedom, pa jih ne morejo toliko porabiti. A mi lahko predlagate pecivo, ki vsebuje veliko jajc? Hvala barbay

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

9. jul 2008 23:14

Barbay, a nimaš nobene sodelavke ali znanke, ki bi kupila domača jajca? gaja 1

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jul 2008 0:40

js bi si jih kr spekla tk so mi dobre ;) ka bi jih zdle zmazala s kaki frišnim kruhom.. kr ene 3 hihi.. kje je še 100 omg heh, sam itak ne smem... preveč holesterola ;) bannanna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. jul 2008 0:56

Povej, od kod si, pa se bo mogoče našla kakšna dobra duša s tvoje okolice in jih kaj odkupila. Atina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. jul 2008 6:05

Jaz bi jih pa kupila, ker v kratkem jih bom veliko rabila. Imam pa recept za torto, original, kjer piše: umuti tri puta po 10 jaja.....v kremo pa še 2x6. Če podvojiš in spečeš v velikem plehu, občutno porabiš takoj 60 jajc. Recepta nimam s sabo v službo, da bi ga napisala. Če ga želiš, se mi javi. Kyara

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

10. jul 2008 9:33

Jaz sem prejšnji teden spraznila cel hladilnik jajc, ki so se nam nabrale. Spekla sem torte, ena za prijatelje - 12 jajc, tri za mojega sina - za eno sem porabila celo tja v 30 jajc, pa še nekaj drobnega peciva - breskve, bicikli... Če nebi imela nobene priložnosti in bi imela toliko jajc, bi najprej naredila rezance za juho in široke, če bi se mi dalo, bi naredila nekaj tortelinov za v skrinjo, ostale pa bi porabila za pecivo in ga dala v skrinjo, da bi ga lahko potem po malem jemala ven. Naredila bi tudi kakšen tortni biskvit za rezervo in ga seveda zamrznila. En dan bi naredila za kosilo omleto s sirom, en dan stročji fižol z jajcem v solati, enkrat bi spanirala bučke in melancane, potem pa bi jih itak začelo počasi že zmanjkovati. matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jul 2008 10:38

Sladoledi, ko je tako toplo zdaj! No, ti večinoma ostajajo beljaki, ampak pri parfejih pa gre vse not. Če so jajca domača, toliko bolje. Beljake tudi komot zamrzneš, rumenjake moraš pa prebost in ali ščepec posladkat ali posolit, tako sem nekje prebrala. Ampak zmerznjeni rumenjaki meni niso tako lepo delali, beljaki pa enako kot če bi bili sveži. Veri

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

10. jul 2008 19:41

Sem z okolice Novega mesta. Ta vikend bom imela peko piškotov, pa bom videla koliko jajc bo šlo. Pa še kakšeno pecivo, kremšnite, sam me je strah, da se ne bo kaj pokvarilo. Hvala za predloge. barbay

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti