???? prosena - ovsena kaša????

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

8. mar 2009 9:00

Kako pa izgleda ta ovsena kaša in kdo je proizvajalec. Zelo bi bila pa hvaležna, če bi lahko prilepila sliko tega. Hvala.

Sonja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. mar 2009 10:27

fani, to je podobno kaši, ki jo jaz švercam iz londona. samo, da je še boljša, ker je oves samo malo narezan (vsako zrno na 2 ali 3 dele) in je rezultat veliko bolj kremast. jaz vedno prej namočim čez noč. velja tudi za ovseni rižek. nenamočen rižek pa kuham veliko dlje kot ti, vsaj 50 min. recept pa je slednji: 3 dele vode : 1 del ovsenega rižka namočim čez noč v hladilniku zjutraj ali kadarkoli potem čez dan skuham z dodatkom ali še 1 dela mleka ali če je za slano verzijo z še z 1 delom vode. ko kuham naesto riža za prikuho, dodam še zelenjavno kocko. lahko skuhaš tudi kot rižoto... oves vedno kuham s malo soli, ker je veliko boljši, tudi za sladko verzijo. kuhano v cca. 10 minutah = 20 minut manj možnosti, da bi kaj prekipelo ;) zelo dobro se pogreje v mikrovalovki (recimo skuhaš v nedeljo ko imaš čas in potem cel teden pogrevaš) ps. drugače pa mi je prijateljica rekla, da če dodaš malo sojinega lecitina, ne bo kipelo. nisem še poskusil, sem pa videl, da imajo sojin lecitin, ki se sliši tako neprijazno za zdravo prehrano v vseh trgovinah s slednjo. cellnet

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

8. mar 2009 20:10

Cellnet, ful zanimive info, hvala. :) Sonchika, nisem lepila fotke, ker je že Julija prej prilepila link. No, zdaj je še enkrat, tako bo še bolj viden. :)

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

9. mar 2009 8:55

Mi pa imamo radi tole sladico 30 dag prosene kaše 30 dag suhih sliv brez koščic 7 dcl mleka 1 sladka smetana 1 skuta 2 jajci 3 žlice sladkorja 2 žlici vanilijevega sladkorja limonina lupinica cimet - po okusu, ne več kot 1 žličko Kašo, slive, sladkor in vanilij skuhaš na mleku - 10 minut. Odstaviš, malo ohladiš. Posebej zmešaš skuto, jajca, cimet, limonino lupinico in sladko smetano - nestepeno. Zmes nato zmešaš s kašo in slivami in preliješ v pomaščen pekač. V pečici pečeš 20 minut na 180 stopinj. Recept je star, tole je delala že moja stara mama. Lp, elba

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

9. mar 2009 12:37

btw prosena kaša ima dokaj visok GI in je tudi po hranljivi vrednosti podobna belemu rižu ali beli moki. je pa dobra! :) danes sem pa bil v nekaj trgovinah zjutraj in sem lociral ječmen z otrobom (1,57 eur za 500 g v kalčku, če se ne motim) žito pa baje tistega, ki ga ima na www, ki je sicer bio brez otroba, nima več v ponudbi. po informacijah iz trgovin, nisem pa preverjal na žito. cellnet

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

9. mar 2009 18:52

Hvala za link. Jaz sem danes, preden sem link pogledala, pretresla celo trgovino, pa nisem našla zadeve. :) No, bom šla pa še enkrat iskat.

Sonja

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

9. mar 2009 19:33

Ja, tole z GI in proseno kašo vem, zato me malo ovira, da je bolj ne tiščim. Menda je dobra zamenjava kvinoja. Hehe, ali pa ovsena kaša, meni je itak ljubša.

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

9. mar 2009 20:35

še to, v maksiju sem lociral tudi bio ječmen od žita (tistega brez otroba), vendar ga nisem kupil, ker imam zalogo (siver tistega z otrobom) od zjutraj iz kalčka... cellnet

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. mar 2009 22:01

cellnet je napisal/a:
že leta uspešno tihotapim iz londona narezan ovsen rižek, iz katerega kuham svoj najljubši zajtrk. iz ovsenih kosmičev enostavn ni isto. a kdo ve, če se dobi tudi pri nas? http://www.mccanns.ie/p_SteelCut.html cellnet

Kaj pa je tu za tihotapiti?

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti