Prevozni boks za psa

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

29. apr 2008 7:11

Po zakonu se psa ne sme vozit na sedezih,ampak v boksu ali prtljazniku,ce je le ta locen z mrezo. Kuza lahko zaradi dolocenih vzrokov postane nemiren in nesreca je brz tu. Majdina

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

29. apr 2008 8:26

In tudi, če pride do nesreče in je pes v avtu - se zgodi, da pes reševalcem ali komer koli dregem ne bo pustil blizu - da bi ponesrečencem pomagali. Pametno je imeti boks. tutifruti

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

29. apr 2008 15:41

Naju z očetom so zadnič ustavili policisti in naša psička seveda na zadnjem sedežu. Ker se kupi poseben povodec, ki se z nastavkom pripne tako kot naš varnostni pas in ker sem bila jaz zraven je rekel policist da je v redu. Ne vem kako je po zakonu, morda smo imeli srečo. Se strinjam da je pes ki je boksa vajen brez problema v njem med vožnjo, seveda je potrebno psa prej dobro sprehoditi in nikakor ne uro in pol brez postanka, tako kot da bi vi stalno gledali v eno in isto črno steno, niti ne vedeli kje ste, kam grete, brez svežega zraka, vode... Vem da je hudo, kolikokrat sem jaz tiščala pasjo glavo ko je psička brihala v xxL vrečke in velike brisače, potem sem včasih še sama potrebovala vrečko ker imam bol slab želodec. Ampak se je navadila, važno ji je da gleda skozi okno, če se peljemo skozi mesto-počasna vožja, pa ji odpremo okno kar ji je še posebej všeč, ljudem zunaj pa tudi ko skozi okno bingljajo ti njeni uhlji :) Prosim vas v imenu vašega psa, da se posvetujete za tablete, tudi inekcije vem da dajejo, če ne gre drugače pa kak pasji hotel... ali pa si vsaj vzemite čas in se na pol ure vstavljajte in malo sprehodite. Težko je takole biti pameten, ampak je treba res to z vzgojo nekako psa navaditi na bol človeški način življenja. brez zamere in lep pozdrav nitta

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

29. apr 2008 15:51

Tudi jaz sem slišla, da naj bi to bil prekršek, ampak nisem ziher. Je pa sigurno bolj varno v kletki, ampak skrajno neudobno. Pred časom naju je s prijateljico ustavil policaj, zadaj na sedežu pa sva imeli kužo, ki je nič prijazno lajala na strica z loparčkom. Ni napisal kazni, še omenil ni nič v zvezi s psom, tako da. Najbolje je, če imaš karavana in ima kuža v prtljažniku svojo rezidenco. Pa še naprej ga ne vrže ob morebitnem karambolu. Mi je pa grozno tole s kletko. Si predstavljam sebe, kako bi me zaprli vanjo in bi notri ždela celo pot do morja. Raje ne grem. Jah, kaj čem, spet se strinjam z nitto. Pa še nekaj o varnosti

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

29. apr 2008 16:16

Jaz se strinjam z Nitto. Imela sem pudlico. Že od malega se je hkrati veselila vožnje, sama skočila v avto in vse, vsa vesela, po drugi strani je pa začela cviliti še preden smo speljali, hitro je začela tudi bruhati. Prav tako je grozno uživala v gledanju skozi okno, če je bilo odprto, pa sploh. Sčasoma, čez kakšni dve leti, se je vožnje že popolnoma privadila. Kmalu je tudi sama zaspala med vožnjo. Ne vem, kje tiči vzrok za to. Nekateri krivijo način odvzema psici-materi - moja je bila stara slabih 6 tednov, skupaj z bratcem so ju pripeljali v (odprtem) prtljažniku iz Domžal v Ljubljano. Kakorkoli, vem da ji pri premagovanju tega nikakor ne bi pomagala z zapiranjem v boks. Z boksom se popolnoma strinjam, če kuža s tem nima problemov, kot npr. sosedov španjel. Pa tudi kuža hoče iti nato čim dlje od svoje (kakršnekoli) nekdanje "želodčne vsebine". Na vašem mestu bi izbrala tablete. Mogoče neprimerna primerjava, ampak tudi sama sem jih kot otrok jemala. Brez njih že zaradi apriornega strahu pred vožnjo in slabostjo preprosto ne bi šlo, meni je bilo slabo že samo ob misli na avto(bus). Verjetno pri kužku ni kej prov dost drugače. To se pa premaga z večkratnimi kratkimi vožnjami na kakšen njemu posebno lep kraj, sprehod, naravo. Saj so "le" živali in na tako finto "z lepim koncem" se hitro nalimajo. Glede na to, da bo pa izlet kmalu, pa kot sem že rekla predlagam tablete in veliiiko postankov. Srečno pot!! vesoljka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

29. apr 2008 16:40

Smrkolina kdaj pa ste psa začeli navajati na avto? Naš je kot mala kosmata kepe se do 1 leta vsak dan vozil v avtu,tako da se je včasih že zgodilo,da je kateremu od obiskov zlezel v avto. Potem pa je bil odrasel novofundlandec odločno prevelik za na zadnje sedeže,če pa smo podrli sedeže je moralo polovice familije ostati doma. Potem pa se je zgodil moj nesrečni podvig s friziranjem,ki je mogel po hitrem postopku končati pri veterinarju.Potem pa si predstavljaj 4 leta starega psa,s 55kg,ki se že 3 leta ni peljal v avtu.Prav hvaležna sem mu,da mi takrat ni zamerli tisto basanje v avto... Od tistega dne dalje je padla odločitev da tako ne sme bit.Vendar je bil pri nas problem že psa dobiti v avto.Tako je ati vsak dan zgubljal živce,ko je mogel gledati kako jaz in Ron skačeva v avto in spet ven.Kako smo se v avtu igrali z žogicami,vanj metali frizbije in nasploh imeli najboljši obrok v avtu.Ko smo osvojili kako po liniji najmanjšega odpora zlesti v avto smo začeli z vožnjami.En teden 10min,naslednji 20...tako da danes zdržimi tudi par urc lepo mirno na sedežu. Jaz srčno upam,da vam bo dopust uspel s čim manj težavami in najmanj pobruhanim avtom.Potem pa začni "terapijo" in pokaži kužku,da je avto ena super zadeva,očasi stopnjuj dolžino vožnje in sem 90% da bo panika in bruhanje izginilo... Roncolino

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

29. apr 2008 21:35

Prazen želodček, veliko postankov, vožnja v zgodnjih urah ko je še hladno, doool in utrujajoč sprehod pred vožnjo (za psa) ampak res tako da bo samo padel dol, no v avto in bo pri miru, ter pa veliko dobre volje! Verjemite mi da pes že dans ko pišete tu o njegovem boksu ve kaj ga čaka in če boste vi pokazali slabo voljo in kako vam je težko...ni osnovnih pogojev da bo on kaj bolše... to je tako kot da bi meni bilo slabo, mama pa bi me zaradi tega še grdo gledala in bila slabe volje. Mogoče sem res malce preveč živaloljuba in jih obravnavam kot ljudi, ampak zame je moja psička, pa naj se še tako čudaško sliši kot moj prvi otrok... bila sem z njo in ji pomagala pri prvih korakih, čistila za njo, ji kuhala obroke ko je imela posebno prehrano, jo vozim k zdravniku, bila z njo v bolnišnici, jo naučila plavati (to je tudi bila štorija, obe več pod vodo kot nad njo, ampak nam je na izpit potem idealno uspelo), jo vozila v šolo...pa kako čez cesto, paziti ko gre avto... Upam da me boste zdaj tu vsi napadli :) nitta

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. apr 2008 21:44

nitta je napisal/a:
Pa mnda ja ne boste ubogega kužija zaprli v boks, tam bo vožnjo še težje prenašal. Če pes ni vajen boksa, verjemite mi, da ne bo vožnja prav nič prijetna, naša psička pa bi nam to tako zamerila da bi bil dopust ena sama slaba vest. No, res je da je od karakterja do karakterja drugače, ampak psa je potrebno na vožnjo tudi navaditi, kolikokrat sem bila jaz pobruhana od psa ko smo ga 2x tedensko vozili v pasjo šolo ampak se je navadila in sedaj ni več problema. Če ga že bote zaprli v boks se vsaj posvetujte z veterinarjem, vem da se dobijo tabletki proti slabosti, sicer pa so isti kot za ljudi, pa lepo en tabletek skrit v velik košček salame in bo pes spal med potjo. pa ne pozabiti na veliko vode in nikamor brez avta ki nima klime. Probajte sami pri 25°C pa zimska bunda :) Brez zamere, pri nas smo taki pasji ljubitelji da psička kraljuje na zadnjem sedežu :) nitta
V soboto popoldan sva s hčero patkirali v BTC-ju, pred halo A. Hči stopi iz avta in nenadoma zavrešči. V sosednjem, malem avtomobilu je bil mali bel psiček, podoben maltežanu zaprt v tako majhen box, kot je ptičja kletka. Notri je imel vse, od dekice do blazinice, a revež, se ni mogel niti obrniti. Kar nekaj časa sva štrajali po BTC-ju in ko sva se vrnili, je bilo še vedno tako kot ob najinem prihodu. Sonce je neusmiljeno pripekali v avto, mali psiček pa brez vode zaprt v kletki. Slikali sva ga, kaj bi sicer lahko naredila, da bi mu pomagala, tako ne vem. Človeška pamet ima včasih res kratke noge. Ne kratke, še krajše. lp Vesna Ps.: mi pa z netopirji, ki hodijo spat v našo hišo tak pomp zganjamo, da bodo zdaj pristojni prišli pogledat, da skupaj najdemo rešitev, na drugi strani pa.....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti