Topljenje čokolade

roxy*  

član od: 16.4.2008

sporočila: 26

tema odprta - 19. apr 2008 23:55 | ogledi: 20.715 | odgovori: 10

Pri mnogih receptih piše kako se raztopi čokolada, da dodamo mleko in sladkor. Pri nekaterih piše da jo razstopimo samo na maslu, pri enih na pari, itd.

Kako pa vi razstopite čokolado? Kateri postopek je najbolši? Sem malo zmedena in ne vem točno kaj naj naredim? Nekaj nasvetov ne bi škodilo.

roxy*

roxy*  

član od: 16.4.2008

sporočila: 26

20. apr 2008 0:17

In če mi lahko prosim kdo svetuje kako se pripravi karameliziran sladkor? Na čem segrevamo lsadkor in ali ga mešamo? hvala. roxy*

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. apr 2008 0:57

Čokolada: čokolado nalomiš na koščke, vliješ nekaj olja in daš v mikrovalovko. Vsakih 15 s premešaš in kmalu imaš sijoč preliv. Sladkorja na ta način še nisem delala Atina

NUŠA  

član od: 29.9.2006

sporočila: 44

20. apr 2008 8:31

Roxy*, sladkor vsujemo v navadno, ne preveliko posodo, ki se uporabljan za kuhanje. Po nekaj minutah segrevanja in mešanja se začne sladkor taliti. Segreva se toliko časa dokler, ne dobimo zlato rumene barve. LAhko ga zalijemo z vodo ali mlekom. Poznamo pa tudi šumadijski čaj, le da v tem primeru sladkor zalijemo z mešanico vode in domačega žganja. Vsi napitki iz karameliziranega sladkorja se največ uporabljajo v času prehladov. NUŠA

snezinka  

član od: 3.2.2008

sporočila: 60

20. apr 2008 8:58

jaz vse stopim v mikrovalovni pečici snezinka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. apr 2008 9:06

NUŠA je napisal/a:
Roxy*,sladkor vsujemo v navadno, ne preveliko posodo, ki se uporabljan za kuhanje. Po nekaj minutah segrevanja in mešanja se začne sladkor taliti. Segreva se toliko časa dokler, ne dobimo zlato rumene barve. LAhko ga zalijemo z vodo ali mlekom. Poznamo pa tudi šumadijski čaj, le da v tem primeru sladkor zalijemo z mešanico vode in domačega žganja. Vsi napitki iz karameliziranega sladkorja se največ uporabljajo v času prehladov.NUŠA

 

Uuuuuuu šumadijski čaj, kako smo ga včasih pili, tako nam je bil dober, da smo se izmislili, da smo bolni samo da ga spijemo, je pa res zelo pomagalo.

Jaz čokolado raztopim na nizki temperaturi( plin), morda jo pustim 30 sekund, nato odstavim lonček pa mešam dokler ne dobim gladko maso, dodam pa vedno malo mleka.

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 20. apr 2008 09:07:08

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

20. apr 2008 10:00

Jaz jo topim na sopari. V posodo nalijem vodo, čez postavim malo manjšo posodo, nalomim not čokolado in se lepo stopi. Potem dam vedno še olje in premešam, da je lepo tekoče.

katti

roxy*  

član od: 16.4.2008

sporočila: 26

20. apr 2008 12:21

hvala za nasvete. nekaj me zanima, če bo kdo znal odgovoriti. kako naj vem (če npr. sama nekaj poizkušam) kdaj dodati smetano, kdaj mleko (glede na pecivo : npr. za obliv),... roxy*

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. apr 2008 12:25

To pa pride z vajo. Probaš več variant in potem izbereš najustreznejšo. Atina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

20. apr 2008 16:15

NEEE V MIKROVALOVNI Meni je Vendelina enkrat objasnila da je mikrovalovna za tiste, ki ne znamo kuhati... takrat sem dojela, da rabim še veliko vaje...

 

Hec- vedno jo topim v mikrovalovni. Če potrebujem mehkejši obliv, da se lepo reže in ima tisti dober okus, da se kar stopi v ustih (za kakšne torte, biskvite ali pa če polnim kakšne piškote...), stopim čokolado+ sladko smetano, če potrebujem obliv za piškote, pa čokolado in maslo (ali margarino oz. olje)- vse vedno po občutku.

Lep dan in veliko se smejte

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

20. apr 2008 19:31

Čokolado topim v navadni pečici na 40 stopinj. Celo tablico dam na krožnik, pa v pečico. Res traja malo dlje, se pa nikoli ne sesiri, ni je treba mešati in v tem času naredim kaj drugega. Ko je zmehčana vmašam olje, maslo ali smetano, odvisno od tega za kaj rabim čokolado. jezek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti