Kolonoskopija

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

1. mar 2016 11:26

Ja, na Bavarski stezi 4 je podružnica DC Bled. Moj mož gre ta teden ponovno po 3 letih, čakal pa je dva meseca na termin z napotnico. Nazadnje je bil s pregledom zadovoljen, čakanja ni bilo. Kljub odstranitvi polipa je lahko sam vozil. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

1. mar 2016 14:28

Da ne bo kdo zaman iskal: steza je Barvarska, ne Bavarska.

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

1. mar 2016 21:01

Če vseh teh preiskav, ne boste vzeli kot en velik bav- bav, se zna zgoditi, da boste po preiskavi celo olajšani... se zna zgoditi, da vas ta preiskava zelo boli, ampak, če verjamete, da ste vi borec, da vas nič ne more presenetiti, potem je verjetnost, da vas ne boli,,,, velika...program Svit je pa sploh nekaj v kar morate verjeti, se odzvati in vanj verjeti...veliko težkih stanj so preprečili, veliko življenj so rešili.........

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

1. mar 2016 21:53

Ja, Barvarska, in Babka, super, da deluje Svit in Dora...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kuhinja.slo  

član od: 26.6.2010

sporočila: 108

1. mar 2016 22:05

Pozdravljeni,

bil sem v Rogaški Slatini pri dr. Tepeš-u. Kaj naj rečem. Jaz sem čakal da začne, on pa mi pravi, aha tu je eden. Sploh nisem čutil kdaj je začel. Priporočal sem ga tudi prijatelju, no ta je pa med posegom kar zaspal. Res, vse čestitke in pohvale omenjenemu zdravniku. 

Po posegu, dokler sem se jaz uredil, je vse razložil ženi in odstranjene polipe ntudi pokazal. Priporočam.

Lp

kuhinja.slo

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

16. mar 2018 19:05

Spet se oglašam.Moram iti na kolonoskopijo,pri Svitu nekaj nu bilo v redu.Tako me skrbida sem že zdaj vsa trda.Ali je katera poskusila z injekcijo oziroma da te uspavajo

dvorana

Hinka  

član od: 20.4.2017

sporočila: 45

16. mar 2018 21:18

dvorana je napisal/a:

Spet se oglašam.Moram iti na kolonoskopijo,pri Svitu nekaj nu bilo v redu.Tako me skrbida sem že zdaj vsa trda.Ali je katera poskusila z injekcijo oziroma da te uspavajo

dvorana

Živo, sem ti pisala na zs.

Hinka

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

16. mar 2018 21:30

Jaz sem to preizkusila brez uspavanja, pa ni bilo nič hudega. Moraš pa se držati navodil, kako izprazniti črevesje, potem pa je vse OK. Sem preiskavo celo gledala na monitorju in smo se vseskozi šalili , tako da sploh ne vem, kdaj je bilo vse končano. Res pravijo, da imam visok prag bolečine, ampak kolonoskopija mi pa res ni povrzočala nobenih težav. Sem bila popolnoma spročena. Sem pa doktorju povedala, da mi je bilo hujše, ko sem morala popolnoma izprazniti črevesje (beri: sem bila vsakih nekaj minut na WC-ju), kot pa je bilo pri sami kolinoskopiji. Torej: ušpoštevaj  navidila, ki jih prejmeš, pa ne bo nič hujšega. Še to: sem se sama pripeljala na pregled  in se tudi sama odpeljala .

Verjemi, nič hudega ne boš doživela.

Aja, pa še to: kolonoskopijo sem opravila pri DR.24, na Savski cesti v Ljubljani, kjer nisem skoraj nič čakala na pregled, pa sem se tja prijavila tudi preko Svit-a.  

Sem se še nekaj spomnila-ko sem morala na koloskopijo, smo ugotovili, da je vzrok  krvi v blatu le posledica močne krvavitve  zaradi zob, torej nič hujšega.

Torej: POGUMNO IN BREZ SKRBI!

Pa vso srečo tudi tebi in pogumno!

kača

Sporočilo je spremenil(a) kača dne 16. mar 2018 21:32

Sporočilo je spremenil(a) kača dne 16. mar 2018 21:35

Sporočilo je spremenil(a) kača dne 16. mar 2018 21:40

dočka  

član od: 23.12.2012

sporočila: 556

17. mar 2018 1:04

Nič se ne boj. Jaz sem bila na kolonoskopiji že 2x, pa ni bilo nič hudega. Od vsega je še najhujša lakota, saj 24 ur ne ješ nič. Lakoto sem si krotila s toplo  posneto govejo juho. Res pa je, da poseg ni prijeten. 

 

Samo pogumno, da bo vse v redu, pa čepravti med posegom odstranijo kak polip. Meni jga je obakrat.

 

 

 

 

 

 

 

 

dočka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti