Kolonoskopija

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

16. sep 2010 8:55

Jaz sem bila v diagnostičnemu centru na Bledu in sem bila z uslugami zelo zadovoljna. Dan pred posegom sem pila donat, na dan posega pa vodo z odvajalom ( grenka sol). Imela sem svojo sobo, svoj wc in sem se v 3 urah uspela prečistiti, da sem imela poseg. Ker sem zelo suha, me je precej bolelo, po samem posegu pa sem bila še 3 dni zelo utrujena in sem počivala.

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

16. sep 2010 12:04

Ja, jaz prisegam na Zd v Kranju, samo sem že pozabila kako se točno imenuje. Bom doma pogledala, pa tudi kateri zdravnik, pa sporočim, če komu pomaga.

Je pa res odvisno od posameznika, kako visok prag bolečine ima, pa tudi razlog, zakaj je kolono potrebno opraviti (zavito črevesje, zarastline vsekakor preiskavo utežijo). Vsekakor pa se na koncu izkaže, da so priprave dosti bolj neprijetne kot sam poseg. Nekaj dni prej ne jejte težke hrane, bolj juhice, pa bo veliko lažje.

In - čez mlačen Donat ga ni.

Brgita

jancijak  

član od: 11.12.2008

sporočila: 24

14. jun 2012 12:09

Ponovno odpiram to temo,ker imam pregled čez 1 mesec in me je zelo strah,. Na kolonoskopiji sem bila že pred približno 20 leti v obalni bolnici.Tako zelo me je bolelo,da sem takrat rekla nikoli več. Motila me je tudi aroganca zdravnika in mislim tudi,da je bil pregrob. Sedaj sem ponovno naletela na njega in mi bo on izvajal pregled. Znanec mi je rekel,da grem lahko na "kolono" kamor sama želim.Ima kdo izkušnje iiagnostičnega centra Bled - podružnica Ljubljana? Morda pa tudi kje drugje?

Hvala

jancijak

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

14. jun 2012 12:27

Če si imela prvič slabe izkušnje z zdravnikom, predlagam, da se ne vračaš ponovno. Z napotnico lahko opraviš pregled kjer koli, tudi če bo potrebno malo počakati se splača. Ker praviloma slišim, da so zdravniki in sestre, kjer se opravljajo taki pregledi zelo prijazni in razumevajoči.

Malo pokliči okrog. Iatros v Ljubljani tudi opravlja kolonoskopijo na napotnico, pa na Japljevi so zelo prijazni. Verjamem, da ti bodo dekleta konkretno predlagala kam se obrni.

Pa srečno, ti želim, vem, da ni prijetno.

zeta

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

14. jun 2012 14:55

Ja seveda, nikar k nekomu, s katerim imaš slabe izkušnje.

čokobananca

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

14. jun 2012 15:37

Jaz sem to opravila pred pol leta v Kostanjevici.Me je bilo zelo stah-koga pa ni!Ampak sem si rekla,če je toliko ljudi to preživelo bom še jaz.Ni bilo tako hudo, sestra je dovolila,da jo držim za roko in bilo mi je lažje.Tako,da bo vse uredu!!

dididala

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

14. jun 2012 19:27

Meni je moja osebna zdravnica priporočila kolonoskopijo v diagnostičnem centru Bled- imajo podružnico tudi v Ljubljani. Pred tem sem prebrala še nekaj mnenj na internetu in povsod so bile same pohvale za njih. In res-pregled ni nič hudega. Niti najmanj boleč. Neprijeten morda, to je vse. Vsak zobozdravnik je veliiiiko hujši

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

14. jun 2012 21:15

Tudi v Šempetrski bolnišnici so zdravniki in osebje zelo prijazni. V enem letu sem bila trikrat, nič me ni bolelo.

daga

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jun 2012 23:23

daga je napisal/a:

Tudi v Šempetrski bolnišnici so zdravniki in osebje zelo prijazni. V enem letu sem bila trikrat, nič me ni bolelo.



daga

Tudi moja tašča je bila tam operirana in potem še redno pregledovana, mislim, da je bila na tej preiskavi sedemkrat v treh letih in zelo zadovoljna :)

Mojca

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

15. jun 2012 21:36

Pred nekaj leti sem bila na tem pregledu nekje za Bežigradom-se ne spomnim več-samoplačniško. Iskušnje so bile z eno besedo katastrofa. Lansko leto pa sem šla opraviti pregled na Japljevo , ko sta me zdravnik in sestra videla kako se bojim sta se mi samo smejala. Praktično nisem skoraj nič čutila.  Se je sama tehnika baje že tako izpopolnila, da je dosti bolj prijazno . Sama pa gotovo ne bi šla k istemu zdravniku, če bi pri njemu imela slabe iskušnje.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti