Mikrovalovi, žar, konvekcija...

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

4. apr 2008 13:16

Vidim, da nimaš pluska, mogoče ti tole pride prav:

http://www.kulinarika.net/baze/receptirezultati.asp?bes

 

Mi v konvekcijski pečici pečemo krompirček, celega piščanca, krvavice,...

Mikrovalovko imamo šele kratek čas, tako, da not še nisem nič pekla, odtajali smo kruh, ribe, pa kaj pogreli...

katti

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

4. apr 2008 15:20

Konvekcija greje pravzaprav enako kot klasična pečica.

Žar pa seveda zapeče od zgoraj ali od spodaj, da hrana lepo porjavi.

Pri nas največ uporabljamo mikrovalove za odtaljevanje in pogrevanje.

Kako manjšo jed, npr. musako tudi spečemo v ognjevarni posodi na konvekciji, pa za speč zamrznjene rogljiče od Pečjaka tudi ni treba gret celega štedilnika.

Na žaru radi kaj gratiniramo.

 

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 04. apr 2008 15:20:51

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

4. apr 2008 15:45

živjo jaz imam tako mikrovalovno, ki ima programe za kuhanje, pečenj odtajevanje, mikrovalove, kombinacija z žarom spodaj ali zgoraj in vse uporabljam, ker v stanovanju kjer sem sedaj nimam navadne pečice tudi vse torte, muffine, ... pečem v njej in sem zadovoljna, je fantastična zadeva za prihranek časa (pa še mogoče bolj zdrava včasih glede na to da lahko pomfri spečem notri brez olja, samo na nekem programu) tole sta pa moja recepta, ki sem ju objavila tukaj: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11130 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10700 Sporočilo je spremenil(a) vesnal dne 04. apr 2008 17:21:02

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

4. apr 2008 16:16

O, hvala, to sem mislila, ja! Vesnal, se pravi, mora obstajat program za krompirček? Kaj pa če nima pečica takega programa? Mac

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

4. apr 2008 17:17

mac če si iz lj bi si lahko k kopirala moja navodila, v katerih so tudi recepti in vsa navodila na koliko wattov se odtaljuje, kuha, , ... mogoče bi kaj našla ven iz tega, so tudi nasveti kaj početi za raznorazno hrano v mikrovalovni, kaj kako pripraviti, koliko tekočine dpdati, kaj z začimbami, kakšne so predpriprave, vse na kratko uporabno piše, glede peciva sem pa probavala in enkrat je ratalo, se bom potrudila dati še ta teden recept za čokoladne muffine gor Sporočilo je spremenil(a) vesnal dne 04. apr 2008 23:05:23

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

4. apr 2008 18:47

Ežoj, da te izzovem povej nam, kako se tebi obnese mikrovele od Sharpa, nekje si enkrat omenil, da imaš model, ki ima vse te funkcije o katerih je tema tu, če se ne motim je enak model kot moja. Moram priznat, da večkrat uporabim razne kombinacije, tudi funkcija pečice je dobrodošla še posebaj takrat, ko želim nekaj malega na hitro narediti, da ne grejem cele pečice štedilnika. Vendar še do danes nisem najbolje naštudirala navodil okoli peke, so mi malce čudna za ta model Sharpa, ne znam nastavit programa tako, da bi ohranila temperaturo. Drugače pa so kombinirane mikovalovke zelo priročne, saj imajo več funkcij, sploh če želiš bit šparoven z energijo in časom ter v primeru da nimaš prostora. lipa1

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

4. apr 2008 21:25

Ker imam tudi sama na novo mikrovalovko, ki ima tudi pečico, me zanima v kakšnih modelih pečete v nji.Ali pečete v silikonskih modelih, recimo muffine ali pečete v plastiki, oziroma v steklenih posodah? lili_stef

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

4. apr 2008 21:34

lili_stef je napisal/a:
Ker imam tudi sama na novo mikrovalovko, ki ima tudi pečico, me zanima v kakšnih modelih pečete v nji.Ali pečete v silikonskih modelih, recimo muffine ali pečete v plastiki, oziroma v steklenih posodah? lili_stef
V mikrovalovki uporabljam predvsem Arcopalovo posodo (od pamtiveka pri hiši okoli 20 let) - steklokeramika ali pa steklene-jena pekače, mislim da bi se dalo uporabiti tudi za to primerno plastično ali silikonsko posodo. Pri plastiki je potrebno paziti na temperaturo, če uporabiš mikrovele kot pečico z visoko tempetaturo in ne kot mikrovele. lipa1 Sporočilo je spremenil(a) lipa1 dne 04. apr 2008 21:35:00

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

5. apr 2008 6:18

lipa prva, prav si zapomnila, imam pečico sharp 898. Priznam, nisem prevelik fan kuhanja z mikrovalovi, pa ne zaradi škodljivosti, morda bolj zaradi moje starokopitnosti. Nekajkrat sem poskusil spečt krompir in sicer kombinacija mikrovalovi plus ( ne najdem znaka plus na tipkovnici ) vroči zrak, osnovna nastavitev je 270 W in vroč zrak, jaz sem poskusil tudi večje moči, vendar nikoli nisem bil prav zadovoljen z rezultatom, se je speklo, prihranek časa se mi ne zdi ne vem kaj. Poskusil sem tudi mikrovalovi in zgornji žar ( krompir in na njem piščančje bedro, ja, jaz imam rad krompir ), pa tudi nisem bil zadovoljen, kolk se spomnem je bil krompir napol surov, bedro pa skor črno po vrhu, pa musako......... Nabavil sem tudi tri knjige o kuhanju v mikrovalovni pečici ( ko sem bil še zagret ) vmes me je pa minilo. Da zaključim: mikrovalove uporabljam edino za odtajevanje ( če sem slučajno pozabil prej odtaliti normalno ). Pečico na vroč zrak uporabljam kot navadno pečico za vsa pečenja ( pravijo, da pečica na vroč zrak " izsuči " recimo pecivo, jaz tega nisem pogruntal, se mi zdi, da biskvit pride enak kot iz navadne pečice. Pravijo, da naj bi čas pečenja bil nekaj krajši, jaz tega nisem ugotovil, pri meni se peče enako časa, pa naj bi nastavljena temperatura bila nižja za nekaj stopinj, kar pri meni ni. Pa še to: ta moja pečica kaže nastavljeno temperaturo, ne dejansko in se ne segreje tako hitro. Zaradi tega, ko pečem piškote ali biskvit, uro nastavim na 90 min in čakam da se pečica segreje, recimo 10 do 15 min in potem pečem šeljeni čas. Pa še to 2: pri meni ( sem meril ) dejanska temperatura v pečici je nižja za cca 10-15 stopinj od nastavljene. ezoj

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

7. apr 2008 10:21

vesnal, nisem iz Lj. Malo ste mi pomagali, hvala. Se še ne znajdem čisto... Malo bom še prebrsaka po kakšnih receptih. Zanima me predvsem zelenjava, hitre sladice... LP Mac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti