Višavski terier

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

3. apr 2008 10:45

Majdina je napisal/a:
Tudi meni se zdi,da marsikje kupijo dragega psa,ker pac to lahko in fajn zgleda,ce mas potomca kakega prvaka. Pa ne mislim s tem,da ljudje,ki imajo rodovniske pse nimajo ljubezni do svojih zivali..Pri nas imamo zivali preprosto zato, ker jih imamo radi. To zadnjo psicko smo sli iskat v zavetisce v Prekmurje. Kako zelo prestraseno je bilo to bitje.Dolgo, dolgo je trajalo, da si je sploh upala jesti brez strahu.To je zival, ki je hvalezna prav za vsako bozanje,crkljanje,pogovarjanje. Veliko, veliko prekrasnih uric prezivljamo z njo.Zacela je zaupat in na sprehodu hodi tesno ob cloveku, brez kakrsega koli solanja. Ko pogledam v njene oci in jo pocohljam za useski,sem tudi jaz srecna. Majdina
In tako je tudi prav, občudujem in spoštujem ljudi ki vzamejo psa v zavetišču, tudi mi bi ga in odločitev je bila na dlani, ker ni bilo legla Beaglov tisti trnutek v Sloveniji, no, potem se je obrnilo drugače...Bi pa 100% če bi imeli hišo ( kar je tudi nakazovalo, da mogoče pa jo bomo kupili - pa je tako kot se rado zgodi tudi to v vodo padlo) vzeli še enega kužka iz azila ali pa smo celo razmišljal o Afganistanskem hrtu - psu ki ga pripeljejo iz Anglije ali Irske kjer ga v nasprotnem primeru čaka gotova smrt, saj je po lastnikovem mnenju odslužil svoje - Dirkaške tekme psov - groza. Ampak še vedno prečekiram strani azilov, ker imam še vedno občutek, da enkrat se bomo odločili in šli še po enega psa, družba bo našemu lumpu koristila, ta drugmu pa sekira v med padla....pri nas imamo radi živali. Kar se pa rodovnikov tiče , pa naj vsak posameznik sam presodi in se predvsem informira o pravilni izbiri. Edino nekaj vam polagam na srce : NE KUPUJTE KUŽKOV PRI PREPRODAJALCIH Escada

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. apr 2008 11:12

Escada, imaš kakšno povezavo do teh afganistancev. Večinoma so namreč na voljo greyhoundi, lurcherji, itd. Če jo imaš, bi bila zelo vesela, če jo posreduješ! fresh

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. apr 2008 11:30

[citat=--tjas--]

Hja. Zakaj vse to pametovanje okoli kvalitetnega mladiča in podobn?" Zato, ker so zavetišča POLNA tudi rodovniških psov. Ker so se jih ljudje iz enega, drugega ali tretjega razloga naveličali, se premislili...... ker so ljudje psa izbrali po videzu, šparali pri ceni, potem pa ugotovili, da jim njegove karakterne lastnosti niso pogodu ali pa da je stalno bolan ali pa da je zrasel v nekaj drugega. In potem kličejo v zavetišče in rečejo "al ga vzamete vi al pa ga h lovcu peljemo, ker ta pes preveč laja/je slab čuvaj/je stalno bolan/preveč košta........ [kokoska] tjas[/citat] Tudi jaz poznam take zgodbe. Na žalost. Moja prijateljica hodi vsak dan delat v Italijo - čisti po hišah. Ena od njenih delodajalk si je zelo želela zlatega prinašalca, ker pa jih takrat na tistem področju ni bilo lahko dobiti, so ga po posredovanju te moje prijateljice našli pri rejcu v Sloveniji. Presenečeni so bili nad nizko ceno (v Italiji bi za takega psa odšteli skoraj 2x več) in kvaliteto oskrbe psov pri vseh rejcih, s katerimi so kontaktirali. Zgodbe pa še ni konec. Odrasli otroci drugih prijateljičinih delodajalcev, ki delajo kot prostovoljci v (mislim da dveh) zavetiščih v okolici Trsta, so povedali, da bi gospa psa pri njih lahko dobila zastonj, toliko jih lastniki, ki ugotovijo, dapes pač ni za njih, pripeljejo v zavetišča. In to rodovniških psov, ki so jih drago plačali! Ti prostovoljci so povedali tudi, da se "modnost" pasem pozna tudi pri njih - določeno obdobje dobijo polno malih "Cezarčkov" (viš. terier), tudi čivave so bile pogoste, pa zlati prinašalci.... Vse to je dokaz, da je na žalost po svetu še vedno toliko ljudi, ki si psa omislijo kot trenutno popularen "modni dodatek" (oprostite izrazu), igračko ali celo statusni simbol. To so ljudje, ki živali nimajo radi in jih ne spoštujejo kot živa bitja. Če bi taki res želeli imeti stik z živaljo, pa tudi če doma nimajo prostora zanjo, bi kot prostovoljci obiskovali zavetišča in denar (ki so ga sicer plačali za nakup psa) raje podarili zavetišču za nakup hrane in podobno. [citat]Psi so ena najlepših stvari pod soncem, a pes je vse življenje kot otrok. Ne glede na to, kako se spreminja in zapleta človeško življenje, pes vedno rabi 100% lastnika.[/citat] Se strinjam. Sama sicer nimam psa ali želje po psu, imam pa dva otroka, ki bi imela vse, kar teče in gre...Ampak vem, da nobena žival, sploh pa pes ne more biti igračka, ki jo lahko odložiš v kot, ko se je naveličaš. Zato smo pri nas doma ostali pri mačku in podgani - za to smo sposobni skrbeti! mamaF - Mojca

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

3. apr 2008 12:05

fresh je napisal/a:
Escada, imaš kakšno povezavo do teh afganistancev. Večinoma so namreč na voljo greyhoundi, lurcherji, itd. Če jo imaš, bi bila zelo vesela, če jo posreduješ! fresh
Oprosti, sem se zmotil, niso afganistanci ampak to kar si napisala ( temu je botrovalo to, da sem nekaj minut prej prebiral neko zgodbo o afganistancu) drugače pa je to ta povezava o posvijitvah hrta http://www.pomochrtom.org/zgodovina.htm Escada

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

3. apr 2008 14:26

Ja, od vceraj zvecer se je nabralo kar nekaj sporocil, vseh seveda nisem brala, sem jih pa na hitro preletela. Ne bom jih posebej komentirala, napisala bom samo nekaj mojih misli preden sem odsla spat. Zmeraj sem bila zelo povezana z naravo, ljubezen do zivali mi je prirojena. Se nikoli nisem imela cistokrvnega pasemskega psa ali muce, se najmanj pa z rodovnikom. So me pa zivali zmeraj obkrozle. Zmeraj sem imela kakega posvojencka, psicko ali psa seveda mesanca, mucke, navadne domace. Ko sem zivela v hisi je bilo to mogoce. Zdaj ko zivim v stanovanju so moje moznosti omejene. Vsaka zival ni za notri. Sem pa posvojila macka brezdomca, ki pa so krasne zivali za notri. Resili smo ga driske, ima hrano, zavetje, ljubezen. Ycrna Irskega volcjega hrta, nikoli nebi strpala v stanovanje, ceprav je vseeno malo vecje kot 50m2. Mi je pa zanimiv. Je pa tudi vitek pes in verjetno res ne poje tako zelo veliko. Tako tudi nebi nikoli strpala S. Huskya v stanovanje, ceprav mi je silno vsec. In se mnogo drugih mi je vsec, ki so za zunaj [a.malamut, avstralski o., skotski o.,afgan.] Prav tako menim, da v stanovanje ne spadajo divje in eksoticne zivali, katerim je mesto zunaj. Prav smilijo se mi papige v majhnih kletkah, s priprzanimi krili, da ne nastevam drugih zivali. Svoboden kot ptica. Pes pa je vendar clovekov najboljsi prijatelj. Muce so ze zdavnaj udomacene. So pa mesancki krasna bitja. Zal neprimerni za v stanovanje, ceprav bi rada kaksnega resila, pa se stalo me nebi. Moje stalisce je vedno bilo, da namesto da dajem veliko denarja za rodovniske pse raje vzamem mesanca, ki je mnogim ljudem odvec in jih odmetavajo ali pobijajo. So zelo lepi, s cudovitimi znacaji. Moja omejitev je zal stanovanje. Psicke, ki so se znasi pri preprodajalcih pa bi bilo potrebno tudi cimprej resiti, saj cesto zivijo v nemogocih razmerah. Tudi ti psicki si zasluzijo topel dom in ljubeco roko. Je pa res, da ce pes ni primerno socioliziran, ne spada v vecjo skupnost ljudi. Za zdaj se ne kupujemo pasa, vendar se za dalj casa poigravamo s to idejo. Se informiramo. Fox terierji se mi zdijo najprimernejsi za stanovanje, so mi karakterno zelo vsec in nasploh. Kratko dlaki Fox terier je moj favorit. Zame pa ni pomemben rodovnik, ne potrebujem papirjev, z razstavljanjem se ne mislim ukvarjati, ceprav si rada ogledam kaksno razstavo, niti z vzrejo. Psa si zelim izkljucno kot druzinskega, rada imam zivali, in se z njim nebi nikoli postavljala. Pes pa mora biti primerno socializiran, da ne bo motil sosedov. Ce bomo psa kupili bo to sigurno Fox terier, ceprav smo prej tudi navijali za Visavskega terierja. Pa se vprasanje, [zgolj zaradi radovednosti] kako se v stanovanju obnesejo Angleski buldog, Bulterier, Yorkshirski terier [vsec je hcerki], pa Baset, pa Jazbecarji? Lahko bi imela kar IWANINO ARKO Potem bi vse vrste prezivele!!!! Iwana Sporočilo je spremenil(a) Iwana dne 03. apr 2008 14:35:06

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. apr 2008 14:46

Hvala, Escada, to organizacijo dobro poznam in zelo cenim njihov trud. Ze veliko domov so nasli tem cudovitim zivalim! fresh

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

3. apr 2008 14:59

Ne razumem zakaj mešančki ne bi bili primerni za v stanovanje? Upam, da ne bi dala mešančka med čivavo, kodrom in pinčem ven na vrt? Pes je pes. Tudi številne psičke iz zavetišča oddajajo izključno za bivanje v hiši oz. stanovanju. magnolija

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

3. apr 2008 15:26

Kaj pomeni pasji preprodajalec? Kaj počne ta človek?

Anja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. apr 2008 16:16

Mnogi, če ne večina psov je primerna za v stanovanje. Moja je velikosti bernca, pa se ima v stanovanju zelo dobro. Šefica zavetišča je vedela, da bo bivala pri meni v stanovanju, pa mi jo je dala. In šefica zavetišča v Horjulu ne da psa vsakemu, ki pride na vrata, ampak se s potencialnim posvojiteljem temeljito pogovori.

 

Preprodajalci? Nabavljajo poceni mladičke na velikih pasjih farmah (pri nas kolikor ven s Poljske in podobno) ali pa redijo vse mogoče pasme doma, v slabih razmerah, samo za denar... Vsaka psica jim baje skoti tolikokrat na leto, kolikor jim rata. Mladiče pri njih lahko kupiš za manj kot polovico cene kot pri resnem in dobrem rejcu.

http://mastino.mojforum.si/mastino-post-1412.html tjas

Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 03. apr 2008 16:22:55

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

3. apr 2008 16:19

Anja27 uvaže pse iz tujene,katerih mamice kotije 3x na leto,živijo zunaj med 1000 ostalimi spicami,brze vode,hrane,v latstnih iztrebkih,večina teh psov je mešančkov in so podnobni čistokrvnim.Te pse potem v Sloveniji prodajo za ceno čistokrvnega s ponarejenim rodovnikom. Žalostno ampak resnično.Največji primer v SLO je Matoša,o katerem je bilo že toliko govora,tudi s strani TV in DPMŽ ampak dokler bodo na svetu ljudje,ki bodo rajši jemali te pse kot pa uboge mrcinice iz zavetišč štepanje bo :( Omenila bi samo še to,da so cene v Italiji skoraj najvišje v Evropi da ne bo kdo preveč šokiran.Malamuta ki ga v slo z rodovnikom dobiš že za 800€ v Italiji ne dobiš pod 1500€ Iwana a potem tudi kač niso za v stanovanje (exotika).Ker zdaj mi je res nelagodno,glede na to da imam doma kačo v zelo vleikem terariju zanjo,kupljeno pri rejnici (torej v ujetništvu,tam je bila tudi izvaljena) in se počutim res tapasto.Ampak dejansko res nikoli nisem preveč tuhtala o tem,da to ni za v hišo,čeprav imaš prav. Ker moja je bila pač kupljena iz ujetništva...meni je precej bolj grdo to,da ljudje lovijo po pragozdovih in potem prodajo,ali pa da poskušajo udomačiti nekja,kar so ravnokar ujeli zunaj?Resno me zanima tvoj pogled bolg globoko,pa magar kar na ZS da tukaj ne bova kužkov zasmetili? Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti