Kakšne imate izkušnje s teflonskimi ponvami?

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

tema odprta - 27. mar 2008 11:31 | ogledi: 2.246 | odgovori: 27

Imam Tefalovo ponev še iz Šparove akcije. Zdaj pa jo je treba zamenjati. Gledala sem cene. Tefal je drag. Ali naj tvegam in kupim kako cenejšo? Kaj mislite o kvaliteti? Kaj vi uporabljate? Kaj mi priporočate?

hvala za nasvete

lp

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. mar 2008 11:41

Odvisno od tega, koliko nameravaš to ponev uporabljati. Za omleto enkrat na mesec je čisto vseeno, kakšna je ponev, glavno, da nima luknje.... Če pa nameravaš veliko početi v ponvi (recimo tista velika globoka ponev z rdečo piko in pokrovom je super), boš morala pa kaj bolj kvalitetnega kupiti. Vsekakor pa se da veliko stvari namesto v ponvi, narediti v pečici. Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

27. mar 2008 11:45

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1377 Pri temi "kuhinja" se je kar nekaj razpravljalo tudi o teflonski posodi. Jaz imam dobre izkušnje, vse moje teflonske ponve in kozice so tefalove (nekaj kozic sem kupila lani na tuš zvezdice) in sem z njimi zelo zadovoljna. Imam tudi nizko ponev za palačinke in eno večjo, že par let, pa sta še zmeraj v redu. je pa res, da moji familiji težim, če hoče kdo z vilicami praskat po njih! mamaF

gadyyss  

član od: 17.11.2006

sporočila: 7

27. mar 2008 11:52

Tudi jaz sem zelo zadovoljna s Tefalovimi posodami. V Šparovi akciji, sem si kupila vse posode in veliko stvari pripravljam v njih. Pa tudi zelo malo maščobe je potrebno. No, cena res ni nizka, jaz sem pripravljena odšteti toliko, saj so OK. M. gadyyss

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

27. mar 2008 11:58

Malo me je motilo, ker ni nobena pokrovka pasala gor. Drugače pa sem se jo navadla veliko uporabljat. Dostikrat naredim kake jedi za dva dni, pa sem si zaželela malo večjo. Če nima konkurence, bom gotovo odštela ta denar. Tamle na linku sem zasledila da ima špar nekaj spet za smrekice, bom šla še to pogledat. WMF je mende zanesljiv?

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

27. mar 2008 12:05

Tefalove so res super...ampak na žalost sem velikokrat opazila, da se v Sloveniji prodaja...kako da rečem...ostanke no...kar ni za prodajo (artikli z manjšimi napakami) jih prodajajo pri nas...za precej višjo ceno kot v Italiji seveda...žal je tako za veliko izdelkov...sem opazila tudi recimo pri oblačilih (adidas in podobno) da sploh ni original pa čeprav ima vse možne nalepke...tudi pri kvaliteti hrane to opažam...ne vem no...nas imajo še mal za luna nekateri uvozniki se meni kar lepo zdi... sem mal zašla iz teme...no da ti povem, mami je par mesecev nazaj kupila neko ponev za jajca pečt in podobno, dala denarja vrh glave...in se ji je v 1 mesecu sredina za 1 centimeter dvignila...tako da je zdaj kot neka izboklina...in se vsako jajce razmrcvari, rumenjak izteče ipd...jaz sem pa v Trstu na akciji dobila za 7,5€ Bialettijevo teflonko...in nisem bila še bolj zadovoljna z nobeno posodo...jajce kar samo pade ven, nič ne izteče...in vse se super zapeče! sicer pa mislim, da je vse odvisno tudi kako naletiš... ycrna

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

27. mar 2008 12:38

Za teflonsko ponev se splača dati malo več denarja. Teflonska ponev lahko dolgo vzdrži, če se držimo tega, da vedno uporabljamo samo leseni oz. plastični pribor. Nikoli je ne perem v pomivalnem stroju in je ne drgnem z gobicami. K

dandej  

član od: 13.2.2008

sporočila: 71

27. mar 2008 13:23

Jaz imam tut ful različne izkušnje s ponvami. Eno imam iz Spara že 3 leta, čist navadno, pa ni bla draga, pa jo ful pogosto uporabljam in se nikjer nič ne pozna na teflonu. Res je odlična. Sem pa npr. kupila lani al kdaj je bilo pri Tušu z zvezdicami tiste posode teflonske, ki naj bi bile vrhunske kakovosti, pa je teflon noter čist razcefran in je ne morem več uporabljati, pa nisem nikoli uporabljala kaj drugega kot lesenih kuhalnic. tako da ni moja krivda. bobika

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

27. mar 2008 13:44

Jaz s teflonom na splošno nisem zadovoljna, saj jih vsako leto vržem eno proč, ker se poškoduje in jo je potem potrebno zavreči. Sedaj sem si kupila 2 alu-gus posodi in sem veliko bolj zadovoljna z njimi kot s teflonskimi, saj se ne poškodujejo tako hitro. Pa tudi ko se malce poškodujejo, jih ni potrebno zavreči in se lahko naprej uporabljajo. muffin

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

27. mar 2008 13:46

Jaz imam eno, ki ni Tefalova, kupila sem jo že pred toliko leti, da se več ne spomnim kdaj je to bilo, še danes jo uporabljam. Nikoli se ni prala v pomivalnem stroju in v njo ni zašla nikoli kakšna kovinska žlica ali vilica. Potem pa sem si kupila še nekaj Tefalovih, tisto za palačinke in eno malo globjo, obe z rdečim krogom na sredini pa sta tudi obe super. Moja tašča pa vsako teflonsko posodo uniči že po par mesecih in se je odločila, da bo rajši uporabljala druge posode. Adrijanam

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

27. mar 2008 13:59

Se kar vidim, ko berem o Adrijanini tašči, kako uniči teflonske posodeVerjetno tudi ona daje posodo prat v stroj, potem pa kaj hitro začne cvetet. Tiste Mercatorjeve na nalepke s steklenim pokrovom in izlivčkom sem na ta način kaj hitro uničila, pa tako sem jih imela rada. Vedno pa uporabljam samo plastično ali leseno kuhlo, tako da s kovino ne pride v stik, pa evo - stroj naredi svoje. Imamn pa že več let  Tefalovo ponev za palačinke, ki jo tudi perem v stroju (imam pač težave z rokami), pa je kot nova, prav nič ne cveti - torej bi se reklo: za malo denarja, malo muzike.  Tefalova je namreč bila dokaj draga z odebeljenim dnom. No ja, imam pa zato večkrat novo posodo

Dušanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti