Kako se počutite ve punce

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. maj 2008 22:18

Visage, ne bit žalostna...Saj jaz sem skoraj na istem. Se mi zdi da zadnja leta non stop stradam (ta moja kuharija je za druge, sama recimo ne jem sladic) in mučim sama sebe, vsak dan telovadim in tudi redno vsak dan kolesarim. Veliko hodim peš, ker nimam avta, prenašam vrečke iz štacune, sedaj se je začelo delo na vrtu...Počutim se sicer dobro, shujševalnega efekta pa ni. Ne jem mastnega, ne jem kruha, ne uporabljam olja, ne pijem sladkanih in gaziranih pijač, lahko mleko, lahki jogurti itd...to sigurno že zadnjih pet let. Ločevalna prehrana je moja redna praksa, drugih kombinacij moj želodec sploh ne prenese več. Prvič pred 10 leti sem res shujšala za 20 kg, ampak je bilo prvič, da sem s tem začela. Ljudje sploh ne verjamejo, da tako malo pojem. Zdravnica mi je rekla, da je moj organizem tega že navajen, te hrane in tempa in zato ni kakega učinka. Pravi, da bi ga mogla s čem šokirat oziroma prelisičit. Samo ne vem več s čim :) Sicer pa, Visage, sprejmi se, taka kot si. Pač nisi ne vem kak športen tip, malo le rekreativno pogibaj, to je sigurno dobro, pa kaj, če si zadihana. Če ti ne leži, pa se ne muči preveč. Poskusi z ločevalno, se boš tudi dobro počutila. Pa ne se obremenjevat zaradi dopusta in kako boš izgledala v kopalkah. Verjetno te tudi družba pozna in vedo, kakšna si, za druge pa te ne briga. Vedi, da bo sigurno kakšna bolj suha od tebe, sto procentno pa tudi kakšna bolj močna, kajne? Pa verjetno greš s fantom in si mu všeč taka, kot si. Bodi nasmejana in se boste sigurno imeli lepo na dopustu! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Jagoda501  

član od: 10.2.2008

sporočila: 28

4. maj 2008 23:23

Hojla, super tema! Visage, jaz sem tudi posumila mal na kandido pri opisu tvojih težav... Saj jaz tudi nisem 100% da je vir mojih težav, vidim pa, da se boljše počutim, če bolj zdravo jem, v tem smislu... Sladkarije so "strup" pri kandidi ali tudi pri slabem počutju oz. pomanjkanju energije, tako da te bi bilo fajn najprej črtati... Sploh če bi itak želela izgubit kak kg. Fajn je beljakovinski zajtrk, pa jesti pravočasno (jaz imam recimo večinoma 5 obrokov na dan), pa seveda nič bele moke, če je možno... Jaz sem črtala sladkarije, gluten in mlečne izdelke po novem letu, in sem se ful boljše potem počutila... Zna pa bit malce zakomplicirano glede jedilnikov & "kaj jesti"... (Ni fajn, če se hrana ponavlja...idealno naj bi bilo rotirat vsaj na 4 dni..) Upam, da bo zdaj bolje, ko bo več zelenjave... Katka, a ti si bla na pregledu ščitnice? To, kar pišeš, mi zveni malce sumljivo... bi blo fajn preverit, če še nisi... Za ločevalno dieto pa tudi poznam nekaj ljudi, ki so kar precej kg izgubili z njo! Sam je fajn da se gre nasplošno v bolj zdrave jedi... Lahko pa tudi, da poješ premalo - v tem primeru gre organizem v "starvation mode" & misli, da mora šparat hranilne snovi (& jih). Jaz sem vedno kar precej pojedla, pogosti obroki, & sem bila čisto ok teže, ponavadi bolj proti minus kot plus. Nekaj pa je včasih lahko tudi od stresa - enim ljudem gre teža gor, enim pa dol... Tak da se zna stanje izboljšat po končani diplomski! :) /meni je blo takrat tud precej stresno & te občudujem, da zraven še delaš!!) Glede kopalk itd. pa... lol Nikoli nism bla glih "model" al pa športen tip... Je pa hec, ko me je lani križ zagrabil & sem začela delat vaje za križ... Punce, splača se jih delat!! Itak je fajn, da maš mišice, "za vsak slučaj" (če se poškoduješ, je ful manj problemov ali poškodb, če so mišice močne!) - pa, khm, je dobro za postavo!! :) Tudi vidim, da zdaj, ko jem več beljakovin (prej sem bila 3/4 vegetarjanka, jedla ful malo mesa & beljakovin), je pač več mišic! & tudi bolj voljo imaš iti ven, na sprehod, al pa telovadit! (tud sveža zelenjava prispeva k temu!) Se splača mal eksperimentirat s prehrano, pa mogoče pisat dnevnik prehrane/akcije/počutja - tako je najlažje ugotovit, če si mogoče alergičen oz. preobčutljiv na kako hrano, & se je potem izogibati! Tudi "slabo počutje"/pomanjkanje energije/melanholija je lahko znak neprave hrane... & v bistvu lahko rataš alergičen/preobčutljiv na marsikaj, sploh če to nonstop ješ... (najpogostejši alergeni pa so gluten & mleko) sladkarije mi ponavadi dajo ful energije pol pa bum dol, depresija... V tem primeru je fajn fižol, ker ima krom, ki uravnava krvni sladkor, al pa cimet... Pa seveda polnovredne žitarice, zlasti pa beljakovine dajo "dlje časa trajajoči" vir energije... No, kaj pa sm js danes naredila za dobro počutje: šla na (kr dolg) sprehod, čvekala s sosedo & se lovila z malimi otroki (sosedovimi) po dvorišču... Presenetljivo energizirajoče!! ;) Aja, pa počepe smo delali. hi, hi, je bolš v družbi! Soseda pa je rekla, da ma DVDje od pilatesa & Cindy Crawford s plastenkami polnimi vode... Mogoče bi blo tud fajn pogledat, za motivacijo... Plastenke z vodo že imam! :) Pa če delaš počepe z njimi (od začetka 0.5), je tud dobro za "določene dele telesa"!! (Hint: kopalke!!) /Seveda meni je prioriteta, da so to vaje proti osteoporozi! :D & za večjo moč!/ Jih grem kr delat, ti šment! ;) Jagoda501

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

5. maj 2008 20:51

visage kaj pa je to 3MD? mala zelena

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

5. maj 2008 21:14

3MD- TRI MESEČNA DIETA..ah sej sem smotana k tko pišem..sej spet nisem zacela..sem sla pa laufat za 40 min..a vidte kok sm zanic Nc se ne drzim Visage

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

5. maj 2008 21:22

Katka lopatka hvala za lepe besede..mi veliko pomeni..ves kaj je najbolj bedno..ker sem vsako leto bolj debela ne bolj suha..ko bi vsaj mela skos isto kil ..ne pa skos isto..js ne vem res vec..samo je pa res,da se nic ne drzim..pa ze tokrat sem si rekla,pa drug dan delam spet isto..res je da imam pac stvari, ki me morijo v sebi, in imam skrbi ful zarad dolocenih stvari..ampak mislim velikokrat, da je to zaradi stresa in mi stres daje nemoč za voljo..ne vem no..skos si ponavljam, ko bom pa vse to skos dala bom pa lahko to nardila..ne vem Visage

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

5. maj 2008 21:40

Jagoda501, nikar ne uporabljaj besed, kot so depresija, melanholija tam, kamor ne sodijo...depresija je huda reč, ne pa stanje, ki ga opisuješ, padec sladkorja v krvi je kvečejmu hipoglikemija.

rimljanka - zasebno mnenje

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. maj 2008 8:10

Saj jaz tudi vsako leto pridobivam, pa se nič bistvenega v mojem življenju ne spremeni, da bi bil kak vzrok ali kaj takega. Je pa res, da moraš imeto voljo, ker rezutat sigurno ne bo prišel čez noč. Če začneš recimo danes, ampak čisto zares danes, bo šlo do dopusta sigurno 5 kg!!!! papa katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. maj 2008 8:31

Kako se počutim jaz danes? Kot podrta omara, čisto na tleh. Skratka idealno za zgubljanje kilogramov, kar se mene tiče, ko sem v taki štimungi, sploh nimam apetita in še tisto, kar pod prisilo pojem, gre po bližnjici po hitrem postopku ven. Ampak to je samo prehodno stanje, ki bo minilo skupaj s to aprilsko vremensko motnjo, ki se je raztegnila še v maj.

Torej, z optimizmom tudi v današnji dan...

Loni Makaroni

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

6. maj 2008 8:34

Loni pa ne no. Ti si nam vzpodbuda, ne pa takole... A si kak virus fasala?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti