Potica - pomoč prosim

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. mar 2008 19:14

OK, samo povem, da to lahko mesamo in ni nic narobe. lp Vesna

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

23. mar 2008 12:37

ela je napisal/a:
Da ne odpiram nove teme, bi kar tukaj vprašala... Ima mogoče katera preverjen recept za skutino potico? No, v bistvu za filo... Meni se ta potica konstantno sesede, pa drugače spečem vse potice lepe in dobre - ampak tale je pa moja rak rana... Hvala za pomoč že vnaprej! ela
Jaz pogosto pečem skutino potico in vedno uspe. Na zunaj izgleda kot orehova, oz. vsaka druga potica. Paziti je potrebno le pri nadevu in sicer, da ni nič bolj moker kot orehov, oz. vsak drug nadev za potico. Namazano potico posujem s pšeničnim zdrobom, ki prevzame vlogo drobtin in med pečenjem popije ves sok, ki ga izpusti skuta. Problem skute je voda, ki se izloča med pečenjem. Ko prerežemo potico, zdrob ni viden, niti okusa ne spremeni. Testo delam vedno po receptu g. Goljata, nadev je pri meni obilen - mažem zelo na debelo - potico pečem kot šarkelj v silikonskem pekaču, ki ga nikoli ni potrebno mazati. Paziti moramo, da ga postavimo na pekač in potem roma v pečico. PACKA

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. mar 2008 13:33

rimljanka je napisal/a:

Nič, jelenčkova, ker so uspeli.... je pač kvas delal počasi.....dober tek vama želim.

Hvala! Je samo še en polžek ostal. Pa še ta bo kmalu šel. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti