Potica - pomoč prosim

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

20. mar 2008 20:45

Men je takšna potica najboljša po dveh dneh (če je še kaj ostane)

Ognjič

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. mar 2008 22:01

Meni se pa zdi, da pri potici vse preveč komplicirate. Jaz se zanjo odločim na "horuk" in na hitro naredim. Tudi enkrat samkrat mi ni sfalila. Itak mi pravijo, da mi rata vse, česar se lotim. Lani sem se ravno tako na hitro spravila delat kokosovo in ko sem smetano kin kokos hotla na hirto ohladit v mrzli vodi, sem se samo za trenutek (tako se mi je zdelo) obrnila stran in namesto da bi voda tekla v zamašeno kuhinjsko korito, je že tekla ćez lonec, v kateri je bil kokosov nadev. Skoraj me je kap. Pa sem se hitro znašla in zlila vse skupaj na cedilo. V trgovino se i namreš še 1x ni dalo. Rezultat je bil tak, da je tašča rekla, da lepše in boljše potice še ni niti vidla, niti jedla. Pa je bila resnično lepa in dobra. lp Vesna

sonjica55  

član od: 16.7.2007

sporočila: 15

20. mar 2008 22:36

Moja prijateljica zeli speci potico v silikonskem okroglem modelu, pa me zanima ce je katera od vas ze to preizkusila? Jaz sem samo slisala, da pekac ni potrebno namazati in da se pece pri nekaj nizji temperaturi. LP sonjica55

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. mar 2008 0:02

Reca, tudi jaz nič ne kompliciram, ampak kvašeno testo...pa smo spet tu. Nikoli mi ne uspe lepa, za pojest je, ker je okus dober, ampak ker mi druge stvari izpadejo estetsko večinoma OK, me to jezi. Zato se sploh ne obremenjujem več s poticami in naredim potratno. Je bolj nevsakdanja in vsi jo imajo najraje. Delam jo jutri, danes sem farbala pirhe. (Ne bo časa za vse, kar želim naredit.) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

21. mar 2008 9:03

Vendelina jr. je napisal/a:
Ela, pri skutini potici je skuta relativno "težka" in to ti potem zbija izdelek dol. Poskusi namesto skute z mascarponejem+kisla smetana (čekiraj okus file), daj en štampeljček gazirane mineralne vode (naj bo veliko mehurčkov) in dodaj še sneg dveh beljakov - da bo med peko co2 dvigoval testo. Vendelina jr.
Vendy, najlepša hvala za nasvet! Tale potica mi res načenja živce, ker je edina stvar, ki mi ne rata čisto ok... Probala sem že vse živo, od zdroba v filo, potem drobtine, skratka 1001 način. Vem, da je skuta težka in posledično vem, da sem sama kriva, ker potico preveč nafilam, samo rada bi imela dobro nafilano in lepo potico... Verjetno sem prezahtevna... Probam še tako, ni hudič, da enkrat ne rata! ela

Irena54  

član od: 16.4.2007

sporočila: 97

21. mar 2008 13:34

Danes sem po dolgem času kupila rožičevo moko v Mercator centru v Cerknici - na zalogo seveda. Jutri obvezno pečem mini potico na hitro z rožičevim nadevom, zraven pa domačo kuhano šunko iz Žirovnice, hren,...... Naslednji teden pa začnem z hujšanjem Saj ne bom edena, a ne!! LP Irena54

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

21. mar 2008 14:16

Irena ne boš edina,bova skupaj,.... jaz sem pa včeraj spekla prvo potico v življenju in sicer v glinenem pekaču,na njem se je prah nabiral kar 15 let,.... pojma nimam zakaj sem tako dolgo cincala,ko pa se je na koncu izkazalo,da to sploh ni tak bavbav,... uspela super,pojedli že polovico,... danes pa bomo spekli kokosovo z kakavom iz baze,...upam da začetniška sreča pri peki še traja,.. anaeva

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

21. mar 2008 14:54

Lep pozdrav vsem. Jaz imam čisto preprosti recept za potico, brez ne vem kakšnih dodatkov. Najbolj važno je pa, da pečeš potico z veseljem in srcem, ne na silo, češ da jo moraš. Tako mora uspeti.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

21. mar 2008 16:44

Mene pa zanima kje dobim pehtran za pehtranovo potico? Ali lahko uporabim tudi posušenega? Verjetno je veliko boljše s svežim, samo ne vem kje bi ga dobila. Verjetno na tržnici v LJ? saš

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. mar 2008 17:17

V Leklercu ga imajo skoraj vedno. Svežega jasno. V hladilniku z gobami, kislim zeljem in rukolo je ponavadi na spodnji polici. Malo pobrskaj pa bo šlo. Za pravega domačega se mi zdi, je še malo prezgodaj. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti