Kostanjeva krema

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 14. mar 2008 14:32 | ogledi: 7.016 | odgovori: 7

Teta mi je iz Francije poslala 1/2 kg v pločevinki pakirane kostanjeve kreme. Rekla je, da jo uporabljajo za sladice in da je specialiteta, kaj več pa ni znala povedat. Zdaj pa ne vem, kako jo pripravit... Je katera že kdaj kaj podobnega preizkušala? Kakšen nasvet?

Jo imam že tri mesece pa samo gruntam in gruntam kaj bi naredila iz nje... rok pa bo počasi pretekel....

Staša

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

14. mar 2008 14:51

Reklama vedno prav pride... sploh če vsebuje kakav. hi hi... Hvala za idejo. Sem se pa spomnila, da moram pogledat točno, kaj piše na konzervi, ker mislim, da je že pripravljena krema z dodatki (sladkor ipd.), ne samo spasiran kostanj. Hmmm... Staša

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

17. mar 2008 10:40

No, tako.... pogledala sem sestavine in se opogumila in kremo odprla. Zadeva je za moj okus presneto sladka. Je pa narejena iz glaziranih maronov in dodana je še glukoza. Tekstura od marmelade. S čim naj zmešam, da bo bolj podobno kremi in predvsem manj sladko? Staša

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

17. mar 2008 10:42

Jaz bi dodala nesladkano stepeno smetano. Če pa bi zadevo dajala v testo za biskvit, bi bistveno zmanjšala ostalo količino sladkorja v biskvitu. lenka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. mar 2008 10:51

Sladko smetano, nesladkano, definitivno... Ali pa smetano, moscarpone in kostanjevo pripravljeno kremo.

(Jaz delam tako, da kostanje spasiram, dam molasso, rum in sladko smetano. Se mi zdi, da se s kakavom presneto uniči okus kostanja...).

lidka

Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 17. mar 2008 10:52:06

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

17. mar 2008 11:13

Nesladkano sladko smetano ali mleko, rum, vanili ali druge oblike arome, grenki kakav, da nevtraliziraš sladek okus. Za dodajanje v katerokoli obliko testa ali pač kamor koli- nebi sladkala, pa menim da bi bilo dovolj sladko od kreme- moje mnenje. Lep pozdrav jaša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti