Protetika

neznan uporabnik

tema odprta - 6. mar 2008 13:19 | ogledi: 1.824 | odgovori: 7

Kaj storiti, ko ti krvavijo dlesni.

vasjasm

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. mar 2008 13:24

Obiskati zobozdravnika.

Ognjič

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

6. mar 2008 13:26

No, predvsem verjetno ni treba takoj pomisliti na protetiko, kajne? Jaz sem se svojih uspešno lotila z domačimi zdravili (žajbljev čaj) in zeliščnimi kapljicami iz lekarne (mnoge lekarne prodajajo svoje lastne - povej, za kaj gre, pa se bodo že potrudili), za vsak slučaj je pa le dobro prositi zobozdravnika, da si stvar ogleda - nikoli ne veš. Lep pozdrav, Sonja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

6. mar 2008 13:26

Greš k zobozdravniku ki ti predpiše pravilno zdravljenje....? Ko je imela moja mami podobne probleme ji je zdravnica priporočila Parodontax zobno pasto in Gengigel - gel za krvaveče in občutljive dlesni... Odvisno kako daleč je stvar, če ni predaleč lahko pomagajo tudi kake naravne zadeve, ampak tega žal ne bi vedla... lp saš

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. mar 2008 13:40

Potem, ko človek ima enkrat zobozdravnika (ko se tudi v javnem zdravstu prebije na vrsto), potem velja naslednja disciplina - enkrat na 6 mesecev na kontrolo in potem zobozdravnik v hodu popravlja tisto, kar je pač za popraviti. Tudi dlesen pogleda in potem pove, kaj je storiti. Tudi zobozdravnik pove, kako se čistijo zobje, kako se masira dlesen itd itd... Vendelina jr.

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

6. mar 2008 14:12

Marsikateri zobozdravnik zanemarja čiščenje zobnega kamna (vem, da so z normami obremenjeni in vsaj v javnem zdravstvu jim ponavadi uspe le popraviti kar je že sesuto, preventiva skoraj ne pride na vrsto. Poleg zobozdarvnikov se je pojavil še en kader - ustni higieniki, ki se odstranjevanju zobnega kamna res posvetijo (lani sem en tak tretma dala skozi, je bilo dvakrat po eno uro, res temeljito). Potem sem nabavla sonicare zobno ščetko, uporabljam tudi Gengigel za masiranje nekaterih občutljivih delov dlesni. Vse to pa je za preventivo, ker imam pri zobeh in dlesnih malo slabšo genetsko podlago in na žalost tudi vzgojo (kot otroka me niso ravno nadzirali pri umivanju zob, kar pomeni da si jih nisem umivala tako kot treba) tigris

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

6. mar 2008 17:50

Prevelike in pretrde zobne ščetke, ki jih velike multinacionalke veselo propagirajo v kombinaciji z nepravilnim ščetkanjem pogosto povzročajo tovrstne teževe (da sploh ne omenjam paradontoze). Torej če ti tole kaj pomaga-po nasvetu skrbne zobozdravnice sem zamenjala zobno pasto (zdaj uporabljam Paradontax, ki je sicer čudnega okusa, vendar se je nekako navadiš) ter ščetko...že nekaj let uporabljam CURAPROX CS 5460 ultra soft (obstaja tudi super soft in "najtrša" soft-za tiste, ki še nimajo hujših težav, pa jih želijo preprečiti). Kupi se v lekarni, Sanolaborju ali Müllerju (na bočni strani police s ščetkami so posebej stvari od te švicarske firme), stane pa ok 4€. Če je ne poznaš-to je taka čisto običajna krtačka s plastičnim ročajem, s kratko glavo s katero si ne poškoduješ dlesni. Ščetine so zelo mehke in zaobljene in po uporabi je občutek super. Jaz sem prej vedno hotela samo najtršo ščetko, hmmm no saj zato pa imam zdaj probleme. Naslednji nasvet je bil 1 grenivko na dan! To naj bi tudi dobro vplivalo na dlesni, pa seveda zobna nitka in ustna voda in masaža dlesni z gengigelom. Joj, kako sem se razpisala, upam, da pride kateri prav ;) mala zelena Sporočilo je spremenil(a) mala zelena dne 06. mar 2008 17:51:51 Sporočilo je spremenil(a) mala zelena dne 06. mar 2008 17:58:43

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. mar 2008 19:22

Popolnoma se strinjam z "malo zeleno" curaprox-ove ščetke so res najboljše. pomembno je tudi pravilno ščetkanje od zgoraj navzdol-tako kot so nas učili v O.Š. ne pa vse povprek. Pa nobenih zobotrebcev med zobe, kupite si interdentalne ščetke. Suzi Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti