Laserska korekcija vida

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

13. mar 2008 19:53

Čoko upam,d aboš čimprej videla normalno. Me pa zanima koliko moraš biti star za operacijo?Jaz imam -3,-4 in cilindre pa mi zdravnica kokodaka glede leč,mami mi je pa nekoč obljubljala da bom šla lahko na to operacijo.. Roncolino

RAVELA  

član od: 7.2.2007

sporočila: 35

13. mar 2008 22:03

Zdravo! Jaz in moj mož sva bila na operaciji pred 2,5 leti pri Irmanu v Žalcu, oba sva super zadovoljna, imela pa sva dioptrijo okrog -1,5 do -2,5 in oba sva imela celindre. Oba sva brez očal in super zadovoljna. Pri njemu sta bila še dva prijatelja , ki sta tudi zelo zadovoljna. Eni znanki pa je ostala dioptrija še okrog -1, vendar je gospa malo starejša. RAVELA

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

13. mar 2008 22:13

Coko, srcno upam, da bo kmalu vse v najlepsem redu!!!

 

V Italiji vem za moza in zeno, ki delata te korekcije. Samo to lahko recem, da onadva oba nosita ocala, in tega postopka na svojih oceh nista naredila.

 

Kolegica v ZDA pa ima prijateljico, kateri je zelooooo zal, da je sla naredit ta poseg, pa ceprav je nasla nekoga, ki je zeloooo cenjen... je en dolocen procent tveganja, pa ti noces biti ravno v tistem procentu, pa ceprav je majhen.

Jerneja USA

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

14. mar 2008 19:00

Roncolino, ponavadi se ne dela pred 20. letom, pogoj pa je, da je dioptrija vsaj 2 leti stabilna-da se ne spremeni za več, kot 0,25. Eni imajo pogoj celo 3 leta. Če bi meni na desnem očesu tako ratalo, kot na levem, bi bila tudi super zadovoljna- dioptrijo -4 in 1,25 cilindra so spravili na 0,0, Pa se je žal malo zapletlo... Upam, da se bo porihtalo, malo boljše je, je pa še daleč od dobrega.. čoko

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

14. mar 2008 20:20

Jerneja USA je napisal/a:

 

V Italiji vem za moza in zeno, ki delata te korekcije. Samo to lahko recem, da onadva oba nosita ocala, in tega postopka na svojih oceh nista naredila.

 

Kolegica v ZDA pa ima prijateljico, kateri je zelooooo zal, da je sla naredit ta poseg, pa ceprav je nasla nekoga, ki je zeloooo cenjen... je en dolocen procent tveganja, pa ti noces biti ravno v tistem procentu, pa ceprav je majhen.

[kuza] Jerneja USA
Sem se spomnila- tudi Irman ima očala... Ampak jih ima za blizu, se pravi za daljnovidnost, pri tem je pa poseg bistveno manj uspešen, kot za kratkovidnost.. Jaz sem prej dosti spraševala, pa so tisti, ki so sami dali skozi poseg, bili vsi ful zadovoljni, o neuspešnih so pa samo govorili drugi (v stilu: od mojega kolega kolega...) in nisem vzela resno. Žal.. čoko

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

25. maj 2008 11:38

Z veseljem sporočam, da je moj vid končno (po12 tednih!) super. Sicer mi je ostalo -0,25 na obeh straneh, ampak jaz tega sploh ne opazim, vidim na blizu in daleč, vozim, gledam TV, berem drobni tisk...

Hvala bogu!

Ampak vseeno- če se odločate, poiščite prej čim več informacij!

čoko

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

25. maj 2008 21:01

Super, sem vesela zate :) mogoče se bom tudi sama kdaj opogumla! mala zelena

caka  

član od: 6.3.2008

sporočila: 42

28. dec 2008 21:07

super čoko tudi jaz razmišljam o korekciji, le da imam -4+ cilindri caka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. dec 2008 22:32

no Čoko, kako je sedaj? Jaz mislim, da se je uredilo in je meglenost izzvenela in da bolje vidiš.

Kyara

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

2. jan 2009 15:29

Jaz moram pohvalit doktor Vesno Morelo.Res odlična kirurginja!Ona je bila primarij na otroškem oddelku za očesne okvare v bolnici Novo Mesto.Nevem,če še dela tam..... Jaz sem se rodila z očesno okvaro in sicer sem škilila.Vem,da so moji starši spraševali po celi državi,da kdo je pri nas najboljši kirurg za očesne okvare in nekdo je reku " pojdite doktor Vesni Morelo v Novo Mesto,ker res boljše od nje ni ".V tistih časih je bilo zelo zelo težko pridet do nje ker so vsi hodili k njej in je imela vedno vse nabito.No in na koncu je mojim le uspelo preko tesnih vez,da sem prišla v njene roke. Moram reč,da mi je ona oko popravila v nulo,kar je zelo zelo težko.Nič se mi ne pozna,da sem škilila.Res super sam mi je pa zaradi škiljenja ostal,kar visok astigmatizen in zato razmišljam o laserski operaciji. Na predlog moje mame je šla tudi k njej ena njena sodelauka katera ima hčerko ki škili in operacija ni uspela.Saj pravim zelo težko je,da se škiljenje čisto zniči kot se je meni.Vsaj včasih je bilo tako in zdaj pa nevem koliko je stvar napredovala na tem področju. Po mojim informacijah ima zdaj doktor Vesna Morela okulistični oddelek v Lj in jaz vam resnično priporočam njo za lasersko korekcijo vida pa čeprau mislim,da operacije ne opravlja več ona ampak njeni asistenti katere poučuje,ker se mi zdi da je ona že kar v letih.Glede tega bi se morali pozanimat... Sem pa slišala,da laserske korekcije vida opravljajo tudi v Novem Mestu. Jaz najbrž bom šla v Novo Mesto! Lp biba22 Sporočilo je spremenil(a) biba22 dne 02. jan 2009 15:31:22 Sporočilo je spremenil(a) biba22 dne 02. jan 2009 15:35:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti