Šmon kremne rezine

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

17. mar 2008 11:11

Zadnjič sem jedla Šmonove kremšnite in sem bila zelo razočarana, mi sploh niso bile dobre. Najboljše pa so v hotelu Park. katra55

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

17. mar 2008 11:16

Osebno Šmonovih ne poznam, se pa vseeno zahvaljujem za recept in poročam, ko bodo na jedilniku. Lep dan jaša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. mar 2008 11:23

Jaz imam do blejske rezine (tako se zadevi v originalu reče) čisto verski odnos. Iz naslednjega razloga: blejska rezina je original. Dobri slaščičar iz Vojvodine, ki se je po vojni preselil na Bled je kar nekaj časa dizajniral sladico, ker je moral zadeti en normalni proproc dobrih sestavin in tega, da zadeva nima strašno visoke prodajne cene za kos. Kar ni enostavno. Lahko je doma delati kaj dobrega iz vrhunskih sestavin, ko človek ne gleda, koliko je to stalo. Če bi moral pa od tega živeti, bi bila pa slaba (Npr: če bi moj umislek od Čokoladne Kulinarike prodajala v slaščičarni, bi bil kos najmanj 6 EUR in zelo veliko ne bi prodala.). Blejska rezina je tudi ena redkih avtohtonih sladic s tega konca. Poleg starejših gibanice in potice spada blejska rezina v tipično slovensko hrano, ki pa je, kako sloveniš, ne znajo marketirati tako kot bi bilo treba, niti ni tak brand, kot je npr: mocartkugla. Blejska rezina je slaščica, ki dobro funkcionira v profi konditorskem formatu. Da se dela s profi opremo (ki je doma nimamo, ker ni prostora) in da se dela v večjih količinah. Ko se človek v domači izvedbi loti tistega listnatega testa, se že itak polovica sfiži. Potem se zalomi pri okviru, ki ga je zelo težko dobiti. Potem se zalomi pri hladilnici (moraš imeti ameriško širok hladilnik, da spraviš tisti okvir notri). In če se ne zalomi do tu, se zalomi pri rezanju z električnim nožem, ker spet nimamo zadosti opreme, da bi zadevo korektno razrezali. S tem, da delanje kreme s približkom od vanilijevega pudinga, ne, hvala. Pa tista grozljivka od močenja albertovih piškotov za podlago in govorjenja, da to je pa kremšnita... Meni je skratka smisel v celotne obredu. Izlet na Bled, ena runda pešakiranja okoli jezera, malo kritiziranja blejskih urbanističnih zablod, malo gledanja račk in labodov in na koncu kremšnita ob jezeru, pa prosim, še dve za "s sabo". Vanilijevo kremo sem se naučila delati tudi zaradi tega, ker me je zanimalo, v čem je štos ta prave kreme v tej rezini, ki je tolikanj boljša od puding-goljufij Kremnih rezin v domači izvedbi se ne bom lotila. Nimam ustrezne opreme. Vendelina jr.

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

17. mar 2008 11:38

Vandelina jr. pridružujem se tvojemu mnenju, pa čeprav sem daleč od Bleda in se moram sladkati s podobnimi kremnimi rezinami, ki so prav tako zelo dobre in tudi meni osebno so še vedno kupljene ta boljše, čeprav jih veliko delam doma, a nikoli in nikakor zase. jaša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. mar 2008 11:40

Second best so tiste, ki jih prodajajo na štajerski avtocesti...Tepanje. Vendelina jr.

itaita  

član od: 10.10.2005

sporočila: 41

17. mar 2008 11:51

Davno tega so pri Šmonu res imeli dobre kremšnite. Zdaj pa že par let ne več. Mene ne vidijo več.

ita

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. mar 2008 12:00

Zdaj ste pa šmonove kremšnite tako skritizirali, da naslednjič, ko grem na Bled, moram probati zakaj so tako slabe. Saj pravijo, da boljše slaba reklama, kot nobena reklama (prej sploh nisem vedela za slaščičarno Šmon) matilda

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

17. mar 2008 13:13

Prava kremšnita je samo tista v Park hotelu in to je to. se popolnoma strinjam z Vendelino, noben približek s pudingom tudi slučajno ni kremšnita. marjeta65

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti