Sosedi

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

tema odprta - 5. mar 2008 17:02 | ogledi: 2.391 | odgovori: 9

Pred kratkim sem se preselila v manjši blok v enosobno najemniško stanovanje. Sosedov osebno še ne poznam, jih pa vedno vljudno pozdravljam na hodniku in brez pripomb prenašam lajanje psov in nočne prepire ter sobotno nabijanje saše lendero in wernerja. Tudi za čiščenje stopnišča brez pripomb vsak mesec plačujem po dva evra, čeprav ne dobim nobenega računa (predvidevam, da je na črno in da s tem pomagamo kakšni brezposelni mladi mamici). nikoli se nisem sprla, nisem glasna in nobenemu ne škodim z ničemer.

Danes mi je prišla na vrata ena od sosed (spet po denar za čiščenje) in me začela zasliševati, če res živim sama in da se govori, da nas je v stanovanju več. To seveda ni res, kar sem ji takoj povedala, in se potem še zagovarjala, češ da je zadnjič bil fant pri meni čez vikend, in da so morda videli njega, pa so zato predvidevali, da nas je več (rekla je, da mislijo, da sta v stanovanju dva ali trije). Bila je prav nesramna in mi na koncu še zažugala, da lahko pričakujem, da me bodo prišli kontrolirat. Nepremišljeno sem ji zabrusila, da zarad mene lahko pridejo, pa da mi je vseeno, saj nisem ničesar zagrešila, zdaj pa me je stvar začela jeziti. Ali ima kdo (po zakonu) pravico hoditi v moje stanovanje? In ali imajo stanovalci v bloku pravico gnjaviti zaradi obiskov mojih bližnjih, če prespijo pri meni enkrat ali dvakrat mesečno? Se kdo od vas spozna na te reči? S čim ji lahko pomaham pred nosom, ko mi bo naslednjič prišla težit, ali pa če bo kdo hotel priti "kontrolirat", če res živim sama? V stanovanje jih verjetno nisem dolžna spustiti?

Hvala za pomoč, LP

RadaJem

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. mar 2008 17:11

Že res, da se nekateri stroški ( smeti, voda, pa še kaj), delijo po ključu, zato je le prav, da se prijavi število uporabnikov stanovanja.

Vendar je za to evidenco odgovoren Upravnik in če kaj komu ni prav, se naj zmeni z upravnikom.

Nihče brez sodnega naloga nima pravice vstopa v tvoje stanovanje, na to se lahko zaneseš.

Imaš pravico do obiskov kot jo imajo drugi stanovalci.

Je pa drugo vprašanje, če kdo pri tebi živi. To pa se tiče spet samo upravnika.

Domnevam, da te je silno razjezilo tudi to, da si nadzorovana. Če se to zgodi še enkrat, ji povej, da te zadeve ureja upravnik in da boš njemu sporočila spremembe. In ji na razumljiv in vljuden način povej, da ne dovoliš nadlegovanja, sploh pa kake grožnje.

Kdove, kako bi jo odkurila, če bi ji rekla za račun za čistilko. Spodobni upravniki imajo strošek čistilke na računu svojih storitev. Če seveda ni delo na črno.

F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 05. mar 2008 17:13:00

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. mar 2008 17:21

Hvala za pojasnilo, Frina. Pravzaprav sem se sprijaznila tudi z "nadzorom", saj razumem nekatere penzioniste, ki imajo preveč prostega časa in si ga krajšajo tako, da gledajo skozi okna in line na vratih. Naj, saj nič takega ne počnem, dokler mene ne obremenjujejo, mi je čisto vseeno, kaj počnejo. Samo razburila me je tista grožnja, da me bodo prišli "kontrolirat". Sem že poklicala lastnika, in ga prosila, da še enkrat pisno obvesti upravnika o številu stanovalcev, da ne bo kdo kaj sikal. Vse imamo urejeno po reglcih in prijavljeno, torej jaz sem čisto clean. Naslednji mesec, ko pride po denar za čiščenje, bom pa zahtevala račun. RadaJem

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

5. mar 2008 18:02

Pa še to, poleg tega, kar je zapisala Frina: tudi račun za čistilko (in/ali za druge stroške stopnišča) je lahko ali glede na število stanovalcev v posameznem stanovanju ali glede na kvadraturo stanovanja. To je odvisno od dogovora med stanovalci večstanovanjske stavbe. Pri nas, npr., imamo glede na število članov gospodinjstva v posameznem stanovanju, s tem da otroci do treh let ne štejejo. Tak je dogovor v stopnišču in smo se ob njegovem sprejemanju vsi strinjali (malčki pač ne odpirajo luči, pa tudi zapackajo ne prav dosti, saj se jih v glavnem prenaša). ines

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. mar 2008 19:31

V našem bloku imamo stroške za čiščenje (plačilo čistilke) na računu, ki ga vsak mesec izda Upravnik. Moram pa reči, da nimam pojma, kako jo plačujemo. Se mi pa nekako zdi, da plačujemo "po glavi", mislim, da tudi za pse. Pred leti smo namreč dobivali račune (zdaj je zakon drugačen), na katerih se je jasno voidelo, koliko ljudi (in psov) je prijavljenih v vsakem stanovanju. Luči pa imamo, v vseh stranskih hodnikih na senzor, samo na glavnem, kjr so dvigala, se jih prižiga ročno, ampak se zelo hitro ugasnejo. Enako je na obeh vhodih v blok. Skratka, varčno.

rimljanka - zasebno mnenje

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

5. mar 2008 19:40

RadaJem tudi jaz živim v bloku, in smo dolgo čistili sami. No sedaj pa smo dobili eno gospo, ki nam čisti in ji plačujemo denar na roke, če pa bi hoteli  preko našega upravitelja z računom bi bilo pa čiščenje dosti dražje. Tko da je bolje, da ne bezaš v ogenj.

stani

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

5. mar 2008 20:43

Če boš hotela   živeti v bloku,  se boš morala  na marsikaj navaditi.

Sto ljudi , sto čudi, vendar nihče   nima pravice, da te v tvojem stanovanju kontrolira ali ovira.

Preberi si   tudi  hišni red.

Lep dan

Iča

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. mar 2008 20:48

Ma ja, kot sem že napisala, mene načeloma ne moti, da se plačuje nekomu na roke, ji privoščim tisti denar. Malo neumno pa je vseeno, da ravno ona dela zdrahe in me po krivem obtožuje, sama pa ni ravno nedolžna. Eh, zdaj sem se že pomirila. Naj se sama sekira, jaz imam itak čisto vest. Sem pač "tanova," čez čas se bodo že pomirile strasti. RadaJem

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

5. mar 2008 21:25

Tako je, kot si sama ugotovila...Si tanova, in da bodo imele moške in ženske "babnice" kaj za govorit, se te je ena malo sposodila....jih bo že minilo, ti si pa tudi svoje misli.... Lepo bivanje v "čebelnjaku" ti želim Gurenc

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. mar 2008 7:24

tudi jaz komaj par mesecev živim v bloku. čistilka pride enkrat mesečno pobirad denar, računa po številu oseb, seveda pa napiše tudi račun. Ker sem v okolju kjer sem živela prei imela "čudne", da ne bom uporabila katere bolj grde in hkrati bolj primerne besede, sem zdaj nekoliko zadržana. Sosede v kolikor jih srečam, prijazno pozdravim. Za kakšno druženje pa zaenkrat še nisem. klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti