Film

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

4. mar 2008 20:57

Poznate večkrat nagrajen madžarski film Taxidermia? Zares poseben, bizaren ... Če pa smo pri dobrih filmih, ste menda pozabili napisati še: Lepa sela lepo gore La vita e bella Gospodar prstanov x3 Ko jagenjčki obmolknejo Klavir ... pa še kakšen bi se našel! (se opravičujem, da so nekateri v prevodu, nekateri pa ne) Ste morda gledali tudi (če se ne motim angleško) komedijo, ki je bila posneta leta 2007 "Death at a funeral". Priporočam!!! veverica

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

4. mar 2008 22:59

Anica iz ČD a res, se ti je zdelo čudno? Jaz sem se pa totalno vživela in se mi zdi da je bilo vzdušje res odlično-prav zaradi glasbe. No ja, sicer pa mislim da je moj dragi tudi komaj čakal da bo konec Ko že omenjate same take fajn filme naj še sama omenim eno od boljših komedij za moj okus: ZBOGOM LENIN! (naj.evropski film leta 2003) mala zelena

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. mar 2008 0:55

@Vlado: kot je rekel Marcel Stefancic v predgovoru knjige Solze in dež, je Blade Runner film, "ki ga zna vsak resni cinefil na pamet - do zadnje besede, zadnjega strela, zadnje solze" (jaz ga hodim nekoliko religiozno gledat skoraj na vsako projekcijo v Kinoteki, seveda opremljena z zalogo robckov, ker je eden od tistih filmov, ki jih je res treba gledati na velikem platnu). Sicer sem pa pozabila se kar nekaj biserov, med drugim Thelma&Louise in Leon (The Professional), med serijami pa Pink Pantherja. *blush* lp, proxima

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. mar 2008 4:49

Issy, spomnim se tega filma. Ko so tako plonkali, ane? Vem, da je bila punca z dojenčkom, ga je šla previjat in je imela na ritki napisane odgovore, pa imeli so tako pisalo, ko se je papir ven odvijal, pa voki-toki variante...joj to je bilo smeha! Drugače pa je bil drugi del - Gadje na počitnicah, veliko slabši. Originalna naslova pa sta Les Sous-doués (1980): http://imdb.com/title/tt0081541/ in Les Sous-doués en vacances (1982): http://imdb.com/title/tt0083110/ pa še malo poguglaj katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

5. mar 2008 9:45

Vlado je napisal/a:
Kaj pa Noč na zemlji (The Night on Earth) in Nebo nad Berlinom? Pa Ponudba (Proposition), scenarij Nick Cave, izjemno krut Avstralski vestern.
Proposition je res super film z odlično glasbo (Nick Cave seveda!!!) in dogajanjem ki ga čutiš in vohaš, tako realno je prikazan. saš

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

5. mar 2008 11:07

Joj Katka, najlepša hvala! Nisem si mislila, da se bo še kdo spomnil tega filma. Tega si res moram najti in zdaj ko vem naslov, bo mnogo lažje. Issi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. mar 2008 11:34

poleg nekaterih že omenjenih, bi dodala še Nebo nad Berlinom. Za klasične filmoljube pa še filme Pier Paula Passolinija. Je kdo gledal Salo ali 120 Sodome? Prepovedan film, prikazan le nekajkrat. Ne vem, če me je kateri film tako pretresel. Najbolj pa se sem jokala ob Prestopnikih (Sleepers; s tem da sem prej brala knjigo) in Lomu valov. mimika

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

5. mar 2008 13:33

[citat=--veverica--]Poznate večkrat nagrajen madžarski film Taxidermia? Zares poseben, bizaren ... Tale film sem si šla pa ravno 2 tedna nazaj ogledat v kino, ker sem iz več strani slišala, da je res nekaj posebnega in bizarnega...ker ponavadi so meni takšni filmi všeč...pa sem morala it sredi druge zgodbe (film je sestavljen iz treh zgodb) ven iz dvorane, nisem mogla zdržat. Tega še nikoli nisem naredila, tako da to pomeni, da je bil film res grozen (meni osebno ogaben). Drugače mi je pa še vedno najboljši film Memento...se mi zdi, da vsakič ko sem ga gledala, sem kaj novega videla. Pa The Jacket in Butterfly Effect spadata v podobno kategorijo. Obožujem Alien (1.del), The Shining, One Flew Over the Cuckoo"s Nest, Requiem for a Dream, Fight Club,12 Monkeys, Taxi Driver...pa še je tega ogromno!

Anica iz ČD  

član od: 6.11.2007

sporočila: 38

5. mar 2008 15:42

mala zelena je napisal/a:
Anica iz ČD a res, se ti je zdelo čudno? Jaz sem se pa totalno vživela in se mi zdi da je bilo vzdušje res odlično-prav zaradi glasbe. No ja, sicer pa mislim da je moj dragi tudi komaj čakal da bo konec Ko že omenjate same take fajn filme naj še sama omenim eno od boljših komedij za moj okus: ZBOGOM LENIN! (naj.evropski film leta 2003) mala zelena
res ja... toooooliko krvi, potem pa vmes malo ljubezenskih balad "I love you, Joahana..." Zbogom, Lenin pa je res super, sploh ker je Daniel Buhl tako simpatičen LP! Anica iz ČD

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. mar 2008 16:28

V mojih top 100 so tudi masterwerki od Jiržija Menzla (Moja mala vas je ultimativno dobra stvar), pa Kolja, oziroma, če je češki film je že 75% možnosti, da bo mojstrovina. Se pridružujem Vladotu, Jim Jarmush je zakon. Potem še Marmorni človek in Železni človek od Wajde... Zakon. Pa Fanny in Alexander od Bergmana (sicer dolgo časa traja, ampak ima smisel). Taxidermia mi je bil všeč. Pa filmi od Agnesz Varda in Szabotova Priča je tudi zakon. Potem pa po domačih logih: Štiglic Dolina miru, Deveti krog, Tistega lepega dne Golikova Tko pjeva zlo ne misli Vse od Karanovića.... Pa saj je tega kar dosti, in glej ga zlomka, več kot polovica ni ameriškega! Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti