Film

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

4. mar 2008 15:16

Kaj pa Housa nobena ne gleda? Meni je zakooooon. vanya

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

4. mar 2008 15:20

Če smo pa pri naših najljubših filmih...meni je strašno všeč von Trier in njegovi filmi, ki me res nikoli ne pustijo hladne. Trilogija Evropa je super, Idioti, Lom valov, pa zadnji Dogville in Manderlay...Nazadnje sem pa na Liffu gledala njegov film Glavni šef in mi je bil res dober in crkovala sem zraven od smeha. Všeč so mi tudi Mediterraneo, Il postino in Malena, ki jih omenja Vendelina, pa še Non ti muovere, Jamon jamon, Ženske na robu živčnega zloma, Cidade di Deus, Oldboy, Kod amiđe Idriza....in še in še bi se našlo ...sem nametala skupaj vsega po malem Od novejših me ni pa noben ravno pretresel....še... lp saš saš

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. mar 2008 16:52

A nihče ne bo omenil Life of Brian ( Brianovo življenje,ČB ), če ste mi že prej pobrale večino mojih najljubših.

Mamamia, ziher sva v žlahti !

 

F r i n a

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. mar 2008 17:53

Dodajam se nekaj specificnih asociacij na sedemdeseta: Slamnati psi, Diplomiranec, Francoska zveza, Serpico, Pasje popoldne, Capricorn One. Sicer bi pa rabila na samotnem otoku med 100 najljubsimi posebno naslednje: Casablanca Gone with the Wind The Longest Day (najboljsi film na temo druge svetovne vojne whatsoever) Blade Runner Okraina (Predmestje, skrajno odbit ruski film izpred priblizno 10 let) Dogma, Chasing Amy (Kevin Smith - zadnjega prav posebno priporocam Ezoju...;))) Silence of the Lambs Shawshank Redemption The Big Lebowski Sunset Boulevard (tistega iz leta 1950 in tudi njega musicalni remake; in ce smo ravno pri tem, se Evito, film, v katerem Dame (ce se ni, pa se bo) Madonna igra samo sebe) Tistega lepega dne The Mask Les uns et les autres Tacones Lejanos Pred dežjem (makedonska mojstrovina iz 1994) Afera Thomasa Crowna (original iz leta 1968) Traffic (tega bi morali kazati kot obvezno ucno gradivo otrokom priblizno pri 12 letih in njihovim starsem skupaj, z dodatkom posebnih projekcij za zahtevnejse dame z namenom slinjenja nad Beniciom del Torom *slin, slin*) L"Irreversible (saj ne vem, ce bi ga res rada se enkrat gledala, vsekakor ga pa hocem imeti v zbirki) 21 Grams The Witches of Eastwick Kill Bill 1 & 2 Pulp Fiction in seveda svojo zbirko najljubsih serij, ki obsega kompletne X-files, Carnivale, Cracker, Ultraviolet (1998), A Touch of Frost in Twin Peaks. lp, proxima

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

4. mar 2008 18:45

Jaz sem se odrekla tv-ju za čez teden, ker imam dovolj drugih stvari za počet; včasih pa čez vikend slučajno ujamem dr. Housa in je res car :) Drugače pa rajši pogledam kakšen film na dvd-ju, ker mi gre na živce da nam tv postaje "vsiljujejo" tak program, ki ni več ničemur podoben... Ravno včeraj sem gledala Vero Drake-super film. mala zelena

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

4. mar 2008 18:51

Aja, v kinu sem pa nazadnje gledala Hudičevega brivca in je bil tudi fajn... mal sem sicer stran gledala, ko je kri špricala-drugač pa super! mala zelena

Anica iz ČD  

član od: 6.11.2007

sporočila: 38

4. mar 2008 19:11

Joj, tu moram pa še jaz napisat nekaj svojih... od Kublicka - Lolita - The Shining - Clockwork orange risanke: - Persepolis - Marcelino - Cofko Cof - Shrek slovenski - To so gadi - Barabe! - Kajmak in marmelada - Otroci s Petrička češki - Vratne lahve (Povratne steklenice) - Lasky jedne plavolasky otroški - Sreča na vrvici - ET - Kekec drugi: - One Flew Over the Cuckoo"s Nest - Das Experiment - Amelie - Il postino (muzika!!!) - Chicago - Bowling for Columbine - The paper moon - ... ps: Meni pa se je zdel Hudičev brivec taka čudna kombinacija... grozljivka + glasba = Lp :) Anica iz ČD

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

4. mar 2008 19:48

Se katera od ladies, z malček višjim emšom mogoče spomni filma, ki so ga v slovenskih kinematografih pred kake 20-25 letih vrteli pod naslovom "Gadje maturirajo"? Spominjam se, da sem ga še kot mala mula šla gledat s starejšo sestro in da je bil tak naslov - več pa ne vem. Sestra pravi, da je bil sicer menda francoski. Se katera spomni? Issi

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

4. mar 2008 20:39

Proxima, z Blade runnerjem, glede na to, da dekleta nekako že stereotipno odklanjate SF, si me pa presenetila. Pa to z ETjem tudi nisem vedel. Res dober film. Ta prvi, de ne bo pomote Kaj pa Noč na zemlji (The Night on Earth) in Nebo nad Berlinom? Pa Ponudba (Proposition), scenarij Nick Cave, izjemno krut Avstralski vestern.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti