Desetka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. okt 2008 23:37

Mhm, pa tisti standardni zaključek: Odlično je! S Vegetom se bolje jede!

Ja, se mi kar pocedijo sline... so imeli res dobre recepte (ki so seveda funkcionirali tudi brez Vegete...)

Nasja

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

26. okt 2008 15:54

Rada bi uprašala če ste gledale desetko včeraj,ali je gdo že poskusil malancane narediti kot so ga v odaji? golubić

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

26. okt 2008 16:37

Ampak veste kaj pa mene moti... 1. da zelo dolgo pečejo jedi...včeraj musako 2h.Halo???Mi jo maximalno pol urce...ne vem no.Pa v lanski sezoni so eno zelenjavo,ki je bila na koncu čisto črna... 2. pa da vsi jejo iz istega krožnika.Na pult postavi 3 potem pa vsi z enega...kekci Drugače so mi pa njbolj všečne sladico...tisto z jabolki od včeraj...mmm.Bo za poskusit Roncolino

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

4. nov 2008 9:45

Ali ste že slišali za trditev, da listnato testo bolj naraste, če ga pošpricamo z vodo? To sem prvič slišala v Desetki. Deluje tudi v primeru, da testo najprej premažemo z jajcem, nato potresemo z mandeljni in nazadnje ga še pošpricamo !!?? Ali deluje, če vodo damo samo zraven testa v pečico? Koliko je resnice v tem? Ali je kdo eksperimentalno to trditev preveril? Vprašanje za fizike in kemike: ali je kakšna razlaga, da listnato testo bolj naraste, če ga pošpricamo z vodo?

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

4. nov 2008 10:20

Mislim, da gre tu za podoben proces, kot pri peki kruha, ko para v pečici, oziroma zraku, ki obdaja kruh pomaga pri peki tako, da izboljša prevajanje toplote na kruh in tako poskrbi, da ima kruh lepšo skorjico. Zrak namreč prevaja toploto slabše, kot voda (oziroma para). Zato včasih v pečico dodamo posodico z vodo, pošpricamo testo z vodo ali paro dovajamo kar direktno v pečico. Torej gre za hitrejši prenos toplote.

Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 04. nov 2008 10:20:38

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 04. nov 2008 10:54:14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti