"hišne" začimbe

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

tema odprta - 23. feb 2008 20:19 | ogledi: 6.378 | odgovori: 19

Pozdravljeni! Tokrat bi vas tudi sama vprašala za nasvet. V kuhinji bi si namreč v lončke rada nasadila različne začimbe. Pa me zanima vse v zvezi s tem? Ali je pomembno obdobje sajenja, hišni "luft", sončna stran, vaše izkušnje, kaj živega imate vi v kuhinji in na kakšnem mestu? Jaz bi si posadila npr. kakšen peteršilj, baziliko pa še pa še...že vnaprej hvala lepa za nasvete...p.s. Upam da sem bila dovolj razumljiva...:) že skoraj živim v bloku, pa ni ni vrteka:(

Pa lep večer!

Majuscka

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

23. feb 2008 20:31

Majuscka, jaz sem poizkusila,ker tudi živim v bloku pa se ni obneslo. Al so mi napadle živalice, ali mi je ovenelo brez razloga .....brez veze. Imela sem pa posajen drobnjak in peteršilj. Zdaj pa raje prakticiram suho zelenjavo Lepo in radis e imejte ursa40

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. feb 2008 20:34

Na balkonu ali na zunanji okenski polici ni nobenega problema, samo precej velike cvetlicne lonce moras imeti, da se zemlja ne izsušuje prehitro. S kuhinjo pa nimam izkusenj. lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. feb 2008 20:50

Vse začimbe so rastline, ki ne prenesejo razmer v kuhinji (razen za fotke v revijah). Kot je napisala proxima, ostalo ne bo šlo.

rimljanka - zasebno mnenje

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

23. feb 2008 20:51

Predlagam, da jih vzgojiš na prostem, pri komu, ki ima vrt in jih potem posadiš v lončke ter jih uporabljaš kolikor dolgo pač bodo, vmes pa znova začneš z vzgojo zunaj in tako lahko delaš skoraj skozi celo leto ( odvisno od zime). LP, Rmeli Rmeli Sporočilo je spremenil(a) Rmeli dne 23. feb 2008 20:52:14

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

23. feb 2008 21:27

Imate prav, tudi meni se ni obneslo, samo zakratek čas, potem pa je vse skupaj "vrag uzel". Sedaj imam posajene začimbe kar v velikih teglih, zunaj, čez zimo pa jemljem iz skrinje ali posušeno. galja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. feb 2008 2:18

Začimbo v lončku moraš v mislih vzeti kot bolj obstojen šopek, pa bo. Saj niso tako drage, okoli en evro. Jaz jih običajno kupim nekajkrat na leto, rabim dokler pač so (kak mesec, dva), drugače pa se ne sekiram preveč, ker vem, da zanje nisem veliko zapravila Lani mi je bazilika zdržala zelo dolgo, je bila za celo poletje, prav tako tudi peteršilj. Majaron in origano pa delata ponavadi bolj slabo. Drobnjak in timijan imam na vrtu ...ostalega pa ne, ker mi vse požrejo polži, zato imam raje v kuhinji! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 24. feb 2008 02:24:01

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. feb 2008 7:44

Jaz imam v kuhinji sveži petršilj, drobnjak, rožmarin in timijan. Vse se krasno drži, je pa res, da imam okno skoraj vedno skipano. Zunaj sem na balkonu že posejala novi drobnjak, petršilj, notri pa baziliko, timijan, meliso, meto. Vse je že pokukalo iz zemlje. Na vrtu pa imam kup ostalih trajnih zelišč, kot žajbelj, poprovo meto, limonsko travo, drobnjak, navadno in limonino meliso, tudi rman, kamilico navadno in pasjo, deteljo, borago, ....vseh se niti ne spomnim na brzino.

Kyara

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

24. feb 2008 8:03

Jaz kupim v Lidlu že posajene lončke začimb.Pred novim letom sem kupila kar nekaj teh lončkov,pa razen tega da jih non stop nekaj cufam vseeno dobro zgledajo.Imam jih na kuhinjskem oknu,z jutranjim soncem pa tja do 12h. Sem pa pred letom kupila komplet lončkov z zemljo in zelišči ,mislim da je bilo 6 različnih,pa ravno kakšne revolucije ni bilo. ravno takšen polom je bil z tistim majhnim zeliščnim loncem iz Bakerja,... anaeva

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

24. feb 2008 8:31

Tako torej. Hvala za nasvete, bom poskusila nekaj malega na balkonu, potem bomo pa videli. Doma doma imamo vrt, se bom že našla. A moj novi dom je blok, pa skušam vse temu prilagoditi. Hvala še enkrat za vse! Majuscka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

24. feb 2008 8:39

majuscka, na balkonu je pa druga pesem! Zunaj, na soncu, vetru,.....tam so začimbe doma. Samo, pazi, če jih boš sadila v lonce ali korita, katre boš sadila skupaj. Vse nimajo enakih zahtev.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti